2008. április 18. |
Mai Manó kávéház, verőfényes csütörtök délután... kellemes díszletek egy olyan beszélgetéshez, amely többet meg akar mutatni Péterfy Bori énekes- és színésznőből annál a piciny morzsánál, amit a Petőfi Rádió slágerlistájának hallgatói tudni vélnek. Csak jót tudok mondani interjúalanyomról: pontosan (!) érkezik, kedves és közvetlen...Olvassátok szeretettel a betűkké transzformált információkat!
Közelebbi és távolabbi családodban is találhatóak művészek - dédnagypapád Áprily Lajos költő, műfordító, nagymamád Jancsó Adrienne előadóművész, nagypapád Jékely Zoltán író, költő, édesapád Péterfy László szobrász, bátyád Péterfy Gergely író. Mennyiben adott ez kiindulási pontot, inspirációt?
- Természetesen adott, de soha nem kényszerítettek semmire, az lettem, ami lenni akartam.
Kamaszkorodban mennyire voltál bulizós típus?
- Nagyon! Rengeteget jártam bulizni, bár a 90-es évek elején kezdtek nyílni olyan szórakozóhelyek, amiket ma is ismerünk, az akkori választék azért kicsit szűkebb volt, mint a mai. Szerettem a Libellát, a Tilos az Á-t, tehát az underground helyeket. Kifejezetten lázadó tinédzser voltam, a gimnáziumban is néha óra helyett sörözőbe mentünk. Amikor már dolgoztam, akkor előadások után a társulat tagjaival közösen indultunk szórakozni, az mindig változott, hogy éppen mi volt a törzshelyünk.
Kérlek sorold fel néhány kedvenc zenédet, illetve olyanokat, akik döntő hatással voltak rád!
- Mindenekelőtt David Bowie, Laurie Anderson, a Velvet Undergorund, Marianne Faithfull, Björk.. de sorolhatnám a végtelenségig…a magyarok közül a Trabant, Balaton, Európa Kiadó, AE. Bizottság...
Mesélnél kicsit a Pintér Béla Társulatról ?
- Pintér Béla első három darabjában játszottam. Aztán sajnos döntenem kellett köztük és a Krétakör között, pedig jó lett volna mindkettőben egyszerre játszani. Pintér Béla igazi polihisztor: zseniális rendező, író, énekes, zenész, a Társulat pedig az ő és a köréje gyűjtött különleges emberek sajátos színpadi megnyilvánulása. Nagyon erős a darabjaik stílusa, ráadásul a népzenét és a modern operás hangulatot keverik a szöveghez.
Merre kacsintgastsz most, hogy a Krétakör összetétele megváltozik?
- Már nem próbálunk új darabot, a jelenlegiek még kifutnak aztán új utakat kell keresnünk. Schilling Árpád, a Krétakör kitalálója továbbviszi a nevet de új dolgokba kezd új embrekkel. Egyébként épp a napokban tárgyalok Alföldi Robival, lehet, hogy a Nemzeti Színházban fogok játszani.