3427 zenekar 12457 letölthető zene
Rovatok
Hirdetés
Interjú

2013. július 11. | Szandi

Bermuda: friss, aktuális, vállalható magyar nyelvű popzene!

Copyright:

Egyslágeres zenekar vagy a világot jelentő deszkákra vágyak? És azt tudtátok, hogy a Bermuda gitárosa nem egyszerű zenész, hanem producer, Dj és manageri feladatokat is ellát? Hogy mi változott Urbán Dániel életében a Puzzle zenekar óta, hogy milyen visszajelzéseket kapta a VIVA COMET gömb „begyűjtése” és hogy pontosan hogyan is függ össze a Monte Carlo című daluk az Ivan And The Parazol Jól Áll Nekem Az Élet című klipjével? Többek között ezekre a kérdésekre is választ kaptunk, amikor a Bermuda dalszerző-gitárosával Urbán Dániellel beszélgettünk.

MyMusic: Nem áll tőled távol a zeneipar, hiszen kevesen tudják de producerként, Dj-ként és menedzserként is dolgozol/dolgoztál. Azonban változás állt be az életedbe. Egy zenekar oszlopos tagjává váltál. Milyen indíttatásból „váltottál” pályát és milyen tapasztalatokat szereztél a Bermuda dalszerző-gitárosaként?
Urbán Dani: Tulajdonképp nem váltottam pályát, hiszen a We Are Rockstars-ból ismert Faragó Tomival a mai napig DJzünk mint Dictator Hussar, illetve a Bermuda manageri feladatait is én látom el. Szóval inkább csak egy újabb kapcsolódási pont volt a zenéhez a Bermuda. De az igaz, hogy koncertezni, stúdiózni, dalokat írni egészen új tapasztalatokat hozott. Az ötlet a zenekar mögött pedig tulajdonképp annyi volt, hogy próbáljunk meg friss, aktuális, vállalható magyar nyelvű popzenét csinálni, mert egész egyszerűen körbenézve azt láttuk, hogy senki nem csinál ilyet. 
 
Az egyik interjúban azt nyilatkoztátok, hogy nálatok alapvető koncepció az, hogy csináltok dalokat, és nem gondolkodtok lemezben. Változott azóta a véleményetek a témáról? Illetve nem tartotok attól, hogy az által, hogy néha előrukkoltok 1-2 számmal, majd beskatulyáznak titeket az egy slágeres előadók kategóriájába?
Dani: Igen, ez volt a kiinduló ötletünk és a mai napig tartjuk magunkat hozzá. Félévente ki tudunk jönni új dalokkal, nem kell nagy koncepcióban gondolkodni, összekötni a számokat, hanem sokkal gyorsabban lehet arra reflektálni, ami épp érdekel minket vagy ami történik körülöttünk. Szóval kényelmes ez a koncepció és illik is hozzánk. Meg egyébként is, ma már sokkal inkább hallgatnak az emberek egy-egy dalt, szóval remélhetőleg az egyslágeres címke sem fog ránk ragadni.
 
Debütáló dalotok, a Monte Carlo óta már számtalan klipet forgattatok mégis amikor a neveteket emlegetik akkor a legtöbben erre a klipre asszociál. Bevallom, jómagam az Ugyanúgy című számotok kapcsán figyeltem fel rátok, ami megjegyzem szerintem sokkal jobban sikerült mint a Monte Carlo. Utóbbi egy „átlagos” budapesti bulit elevenít fel, és hasonlít az Ivan & The Parazol „Jól Áll Nekem Az Élet” című klipjére. A konkurencia koncepció volt?
Dani: Nem, egyáltalán nem. Tök jóban vagyunk Ivánékkal, kb. egyszerre került látótérbe a két zenekar, de azért nagyon más a zene, az attitűd és talán a közönség is. A Monte Carlo esetében tényleg annyi történt ami a klipben látszik: tavaly nagyon sok bulit szerveztünk az Ankerbe, és az egyik ilyenre lehívtuk Lorent (László Loren – maismonsieur blog), hogy vegye videora az estét. Ebből lett a klip. Utólag kicsit bánjuk, hogy az „Ugyanúgy”-hoz nem csináltunk rendes videót, de ott szerencsére pont kapóra jött, hogy a VIVA a saját station id-ihez több hónapon keresztül felhasználta a dalt, szóval igazi klip nélkül is el tudott jutni jó pár emberhez.
 
Jöttetek, láttatok és nyertetek. Bezsebeltétek az év felfedezettjének járó VIVA COMET gömböt. Most őszintén, számítottatok rá?
Dani: Őszintén? Egyáltalán nem. Az egész Bermuda egy kísérletnek indult, hogy olyan popzenét csináljunk, magyarul, ami vállalható, amit mi magunk is szívesen hallgatnánk. Ehhez képest tök jól esik a visszajelzés, már az meglepő volt, hogy a Monte Carlo klipjét olyan sokan megnézték a youtube-on, és a rádió is felkapta a dalt, hogy de a VIVA szintű kommersz oldalról ilyen pozitív fogadtatásra és meglepetésre egyáltalán nem számítottunk.
 

 
Amióta megkaptátok az elismerést, azóta mennyiben változott a szakma illetve a közönség véleménye a munkásságotokról? Milyenek a visszajelzések?
Dani: Abszolút pozitív visszajelzéseket kaptunk, talán a legnagyobb változás, hogy még szélesebb körhöz jutott el a legújabb dalunk, a London. 
 
Aktuális slágeretek a London, sorban hódítja meg a slágerlistákat és lassan de biztosan belopja magát az emberek szívébe is. A dalszöveg egyszerű, könnyen megjegyezhető, elég populáris. Azonban van olyan dalotok, melyben a rock n roll-osabb hatás érvényesül. Pontosan hogyan is határoznátok meg saját stílusotokat?
Dani: POP. Vannak valóban picit zajosabb, gitárosabb dalaink is, de alapvetően ez egyszerű popzene. Arra törekszünk, hogy legyen egyszerű, könnyen befogadható, de mégis olyan, ami friss. Ebben pedig abszolút partner KurioUSs, a producerünk, aki a hangzásunkért leginkább felel.
 
Fesztiválszezon van és Ti is szerepeltek a felhozatalban. A VOLT FESZTIVÁL egyik hazai fellépői voltatok. Hogy sikerült a koncert? Civilként alapból szoktatok/szerettek fesztiválozni?
Dani: Nagyon jól sikerült, azt beszéltük utána hárman, hogy talán ez volt az eddigi legjobb koncertünk. Amihez biztos hozzájárult az is, hogy a VOLT az egyik kedvenc fesztiválunk. Valószínűleg akkor is ott lettünk volna, ha nem lépünk fel. Így is Tomi és Máté lent voltak az első naptól kezdve, de én is ott maradtam a mi pénteki fellépésünk után szombaton is. Láttunk egy csomó jó koncertet, Jamie Woon irtó profi volt, hihetetlen jó volt hallani.
 
A próbák és a slágergyártás mellett, mivel foglalatoskodtok mostanában?
Dani: Megyünk fesztiválozni, ha nem fellépőként, akkor nézelődni, most például a Balaton Sound-on lesz pár olyan fellépő, aki a szokott kommersz-dömping közepén is elég izgalmas lesz. Todd Terje, a Four Tet vagy Brodinski mind tök jó lesz, és persze a Justice-t sem hagyjuk ki. Közben pedig már készül az új dalunk is.
 
A Puzzle zenekart már sikerre vitted, még Angliában is zúztatok. Mi a terved a Bermudával, szerinted elég egy magyar zenekarnak a tehetség, és az, hogy önmagukat adják és nem válnak mainstreammé?
Dani: A Puzzle egész más volt, egyrészt akkoriban még létezett zeneipar mint olyan, és ott volt a külföldi karrier lehetősége bármely tehetséges, angolul éneklő zenekar előtt. Mára ez rengeteget változott, de a Bermudával a célok is mások. Kifejezetten itthonra szerettünk volna dalokat csinálni, és a magyar szöveg volt a kiindulópont. De itthon is irtó nehéz igazán nagy ismertségre szert tenni, odaérni a fesztiválok fő fellépői közé. Ettől függetlenül abszolút boldogak vagyunk azzal, ahol most tartunk, és nem is nagyon szeretnénk a megkezdett úton változtatni.
 
Hol láthatunk titeket legközelebb és mik azok a jövőbeli terveitek, amelyeket szívesen megosztanátok az olvasókkal?
Dani: Legközelebb Pesten az A38on a Rakéta Fesztiválon játszunk egy csomó érdekes, tök jó zenét játszó magyar zenekar társaságában. Aztán pedig jön a Sziget és a Strand, utóbbit nagyon várjuk. Ősszel pedig új dal és klip, szóval van teendőnk!
 
Szandi
 

Szólj hozzá!

Csak regisztrált és belépett felhasználóink szólhatnak hozzá. Kattints ide a belépéshez! Regisztráció itt.

2020. augusztus 18.

Blahalouisiana: Sok egyéb rossz már nem következhet

A kényszerpihenő után emocionálisan feltöltekezve, nagy lelkesedéssel várja nyári szezonja egyetlen fővárosi fellépését a Blahalouisiana. A pop-beat-rock talán legnépszerűbb hazai képviselőjének dalai szimfonikus hangszerelésben kerülnek a közönség elé a Heureka Pop Orchestra közreműködésével 2020. augusztus 22-én a Városmajori Szabadtéri Színpadon. Schoblocher Barbara énekes szerint a „blahalouisianás” klubkoncertes hangulat itt is meglesz – némi extrával. Tovább

2020. március 27.

Tóth Zoltán: Koncertjeink régi Republic dalokból állnak

Tóth Zoltán, kivételes tehetségű zenész, zeneszerző, gitáros, énekes, hangmérnök, a Republic egykori alapító tagja új együttessel és vadonatúj saját dalokkal jelentkezik. Tovább

2019. november 4.

A tél közeledtével nem létezik fontosabb társadalmi probléma – interjú Borovitz Tamással

Hat népszerű humorista Hajdu Steve vezetésével először áll össze, hogy rendhagyó stand up show keretében felhívja a figyelmet a hajléktalan embereket veszélyeztető téli időszakra. A jótékonysági célú stand up estet a Menhely Alapítvány és a Fedél Nélkül utcalap szervezi 2019.11.06-án 19.00 órától Budapesten az ELLÁTÓházban. A cél a szemléletformálás és adománygyűjtés a téli krízisidőszakra. A felszabadult nevetést humoristasimogató és a Malacka és a Tahó koncertje kíséri. Most Borovitz Tamással olvashattok egy interjút az esemény kapcsán. Tovább

2019. április 24.

Szalóki Ági: Néha aggódva figyelem a világ változását

Szalóki Ági énekes, dalszerző gyerekzenekara vezetőjeként 15 éve foglalkozik gyerekek zenei nevelésével. Művészetével igyekszik a hagyományos értékek és a természet tiszteletének fontosságára felhívni a figyelmet. Ágit 2019. május 11-én a Margitszigeten egy ingyenes gyerekkoncerten hallhatják az érdeklődők, ahol egy világrekord kísérletben is részt vehetnek a családok. Tovább

2019. február 5.

Honky Crew: Ezt a műfajt így lehet életben tartani

Mi lesz abból, ha egy electroswing DJ és egy vintage műfajokban jártas dobos találkozik? Jelen esetben egy electroswing szupergroup, a Honky Crew zenekar! Tamási Lacival és Ordiman-nal beszélgettünk a világ egyik legbulisabb műfajáról és megalakulásukról. Tovább

magyar | english | deutsch | espanol | francais | romana | polski | slovensky