2014. szeptember 22.
A könnyed műfajok kedvelőinek nehéz lesz a választás a CAFe jobbnál jobb könnyű- és világzenei programjai közül. Az A38 Hajóra olyan aktuális muzsikusok érkeznek, mint Benjamin Clementine, St. Vincent, a Tycho, és az elmaradhatatlan keddi Random Tripek is neves vendégmuzsikosokkal gazdagodnak. A Trafóban a Moritz von Oswald Trio koncertezik, a Bábel-esten pedig a szenvedély lesz a téma. A világzenei vonalat az indiai hegedűművész, Jyotsna Srikanth, a nikkelhárfa legismertebb művésze, Emilia Amper és a kínai élményeit feldolgozó Both Miklós képviselik.
A Random Trip egy műfaji határokon átívelő, improvizációs koncertsorozat. Az immár ötéves, heti rendszerességgel megtartott klubesteken a hazai könnyűzene legnagyobb nevei fordulnak meg, a fellépők névsorát rendszeresen színesítik nemzetközi sztármuzsikusok. Október 7-én Nagy-Britannia legkeresettebb soul-jazz énekesnője, Natalie Williams, október 14-én pedig az acid jazz történetének egyik legnagyobb, műfajteremtő alakja, James Taylor lesz a meghívott vendég.
Benjamin Clementine egy éve még utcazenészként kereste a napi betevőt, most pedig Európa legfelkapottabb koncerthelyszínei versengenek a kegyeiért. Október 16-i fellépésének külön aktualitást ad, hogy a koncert után pár héttel jelenik majd meg első nagylemeze, amit minden bizonnyal az eddiginél is sokkal zajosabb siker övez majd.
Minden túlzás nélkül kijelenthetjük, hogy az év egyik legfontosabb klubkoncertje a kortárs art-rock egyik legjelentősebb alakja, az amerikai dalszerző és gitáros Annie Clark, azaz St. Vincent első magyarországi fellépése lesz. Az október 18-i koncert egyben a Digital Witness turné első európai állomása is.
A „polihisztor” képzőművész-grafikus-fotós-zenész Scott Hansen és együttese, a Tycho legfrissebb, Awake című lemezének bemutató koncertjével jön az A38-ra október 18-án. Az alapvetően elektronikus összhangzatú, instrumentális, lassan építkező hangzásvilág élőzenei megszólaltatása (az azt kísérő, arculatformáló vetítésekkel összhangban) teszi egyedülállóvá a Magyarországon még sosem járt triót.
A Moritz von Oswald Trio sosem volt még ennyire erős élőben. Tony Allen rendkívül komplex, hipnotikus ritmusvilágát és Max Loderbauer plasztikus és átható, elektronikus hangképeit a kifinomult Moritz von Oswald tökéletes egységgé rendezi. Az eredmény: maga az organikus és zsigeri őstechno, amit október 18-án a Trafóban a közönség a saját bőrén tapasztalhat.
A Fonó Budai Zeneház világzenei különlegességekkel készül. Október 3-án az indo-jazzt játszó Lantos Zoltán hegedűs nevével fémjelzett, remek kortárs zenészekből álló Samsara Kvartett ad randevút a Londonban élő kiváló indiai hegedűművésznőnek, Jyotsna Srikanth-nak.
Október 18-án pedig a népzenészként és világzenei fórumokon egyaránt sikereket arató, svéd Emilia Amper lép fel, aki a skandináv népek körében elterjedt nikkelhárfa legismertebb művésze. Ugyanezen az estén koncertezik az Eastwing Betyárvilág című projektje is, amely a jazz és népzene közelítésére tesz érdekes kísérletet.
A Napra Zenekar frontembereként ismertté vált gitárprímás, Both Miklós több hónapon keresztül járta Kínát, hogy utazólemezt rögzítsen helybéli muzsikusokkal, amelyet – az eredeti kínai zenészekkel – október 16-án a Millenárison hallhat a nagyérdemű.
A Bábel-est négyrészes sorozata a különböző művészeti kifejezési formák egymást erősítő kapcsolatára épít. Az első állomás a szenvedély témáját járja körül, ahol a Quimby, a Romengo, a Pataky Klári Társulat és Tóth Krisztina lesznek a nézők „kalauzai” október 17-én, a Művészetek Palotájában.