Új zenekarban Takáts Eszter - Takáts Eszter Beat Band lemezbemutató
Februárban jelent meg Takáts Eszter hét éves pályafutásának új, szám szerint hetedik albuma hét legújabb dalával, a Hét Remény Szeretet. A lemez bemutatója május 30-án lesz az A38 Hajón.
A lemezen Takáts Eszter új dalai Kirschner Péter hangszerelésében és Eszter új zenekarának, a Takáts Eszter Beat Bandnek a közreműködésével merőben új hangzásban szólalnak meg! Úgy, ahogy eddig még sosem!
A lemez egyik slágergyanús dala, a Szeressünk is az alkotók kreativitását igazolja: igazi bulizene szól, „takátseszteres stílusban” tavaszi hangulatban.
A dalt élőben május 30.-án az A38-as fedélzetén hallhatunk először, olyan kísérőzenekarok közreműködésével, mint az Egy Kiss Erzsi Zene, az Aiming for Sunday és a 40 Days.
Egy Kiss Erzsi Zene
Az Egy Kiss Erzsi Zene egyedülálló, semmi mással össze nem hasonlítható színfoltja a magyar zenei kultúrának. A dalok szövege nyelvnélküli, a hangsúly emocionális, szabad asszociációkkal teli. Az Egy Kiss Erzsi Zene világa a népiesebbtől a jazz-en át a balladisztikusabb témákon keresztül a mai tört ritmusokig terjed. Mással össze nem téveszthető, hamisítatlan örömzene.
Aiming for Sunday
A csapat 2007 nyarán alakult egy profi zenészekből álló baráti társaságból. Igényes, angol nyelven megszólaló, akusztikus hangszerekkel, zongorával, néhol vonósokkal, kütyükkel megspékelt, fülbemászó rock-popzene. A nagyközönség 2008 őszén ismerhette meg a zenekart, ekkor készült el első videoklipjük a Hide Away című dalukhoz, melyet sikerrel játszott a hazai MusicTV is. Ezután számos koncert, fesztiválfellépés következett. A Let Your Down c. dal a Petőfi Rádióban forgott a 2010 óta szünetelő csapattól, akik idén újra aktívak.
40 Days
A 2012 tavaszán alakult budapesti 40 Days zenéje és felállása elsőre sokakat emlékeztethet olyan álmodozós együttesekre, mint a Cocteau Twins vagy a Sundays, ám zenéjük ennél vadabb, beindulósabb, olykor egészen pszichedelikus. A törékeny, éterien úszó női énekhangot sok esetben örvénylő gitárok nyelik el. Február elején a Recorderen debütált első 6 számos EP-jük kiválóan tükrözi a zenekar egyre jellegzetesebbé váló stílusát, amit a dream-pop, illetve a psych-rock jelzőkkel lehet legjobban megközelíteni.
Takáts Eszter Beat Band lemezbemutató
Egy Kiss Erzsi Zene, Aiming for Sunday, 40 Days
2013. május 30., 20:00
A38 Hajó, Budapest 1117, Petőfi híd budai hídfő
Jegyárak: elővételben 1000 Ft, a helyszínen 1400 Ft
Az Akvárium Lokálban lesz MOVA utolsó saját szervezésű bulija ebben az évben. Izgalmas vendégek, új dalok, nagy felhajtás: érdemes jegyet váltani november 29-ére. More
Beton.Hofi Aréna-koncert, 2026. március 14-én a Papp László Budapest Sportarénában. 4 év: 3 mixtape, 6 Park, 1 Dome, 2 Fonogram, 1 Artisjus Év Könnyűzenei Szövegírója díj és most itt a következő mérföldkő. More
Hogyan lesz a zenéből pénz, és hogyan lesz a pénzből zene? A zeneipar körforgását állítja középpontba a XIII. Music Hungary Konferencia és Showcase, amelyet 2025. november 17-19. között rendeznek meg Veszprémben, a Hangvillában. More
A hazai popszíntér egyik legnagyobb sikersztorija, a VALMAR ismét meghódítja a Papp László Budapest Sportarénát! Marics Peti és Valkusz Milán 2025. december 28-án hatalmas évzáró show-val készülnek rajongóiknak – minden eddiginél látványosabb és energikusabb koncertre számíthatunk. More
Rúzsa Magdi lesz a 101. hang a 2025. november 27-i Depeche Mode Special Tribute koncerten az MVM Dome-ban – ezzel végleg teljessé vált a line-up. A koncert eseménye mára fesztivállá nőtte ki magát, és országos, sőt európai méretű zenei ünneppé vált. More