2013. március 28. | Mtina
A népszerű brit breakbeat páros idei világjárása során két alkalommal is útba ejti aprócska hazánkat, első körben április 6-án az A38-on lépnek fel, majd június 29-én a Hegyalja Fesztiválon gondoskodnak arról, hogy az elektronikus tánczene rajongói szép emlékekkel és remegő lábakkal térjenek haza.
Az A38 állóhajó idén is igyekszik méltó maradni nemzetközi hírnevéhez, hiszen a szervezők sorban hívják meg az egyes zenei irányzatok neves hazai és külföldi képviselőit: Ezúttal a breakbeat egyik legkülönlegesebb és legkörülírhatatlanabb dj párosa, a Stanton Warriors került fel az étlapra, ráadásul nem is egyedül, hiszen zenélni fog a szintén Angliából érkező Dancefloor Outlaws, Gerysson & Majestik, valamint a Ninjabreakz színeiben Pryus és Krueger is.
Aki ismeri ezeket a srácokat, az jól emlékszik Dominic B a Nothing Hill Carnival-on “Mindenki táncolt!” mondatára, amit Dom akkor sütött el, amikor megkérték emlékezzen vissza, milyen volt a színpadon állni és egy embertömegnek zenélni. Ez a mondat azóta összeforrt a brit páros nevével, hiszen azóta bármerre jártak a világban Észak-Amerikától Ázsián át Ausztráliáig, mindenhol kellőképpen megtáncoltatták a mélyen tisztelt nagyérdeműt.
Mark Yardley & Dom is onnan indult, ahonnan a legtöbb, később nemzetközi hírűvé vált elektronikus zenei dj és producer, a bristoli színtérről, mely egyértelműen meghatározta a páros zenei hangzásvilágát és a zenéhez való hozzáállását.
1997-ben szinte berobbantak a londoni zenei színtérre a Headz Of State EP-n szereplő két szerzeményükkel a What Ya Gonna Do-val, és a Too True-val, melyeket világszerte a 51st Records adott ki.
A következő évben szintén a 51st Records égisze alatt jelent meg az elketrós, hip-hopos Determined, ami szintén óriási sikert aratott, és amiben szépen lassan kiforrni látszott a duó igazi stílusa, azonban a Da Virus, mely 2000-ben már a Mob Records-nál jelent meg, borított minden korábbi róluk kialakított elgondolást. Ez a zene valódi sláger lett, hiszen csendüljön fel bárhol és bármikor, a breakbeat rajongótábora még most felismeri már az első öt másodperc alapján, és üvölt, ahogy a torkán kifér.
A kiadóváltás hamar meghozta gyümölcsét, hiszen a Mob elismertsége az egész break világot képes volt a páros felé fordítani, akik ezután olyan előadókkal dolgoztak együtt, mint Basement Jaxx, Missy Elliot, Azzido Da Bass, Bentley Rhythm Ace és Jocelyn Brown. A duó pedig később sem okozott csalódást, hiszen a 2001-ben megjelent Stanton Session válogatás a valaha legnagyobb példányszámban eladott breakbeat lemez lett.
2007-ben végül a fiúk megunták a kiadótól kiadóig való vándorlást, a kutatást a még jobb, a még magasabb szintű zenei kooperáció után és megalapították saját kiadójukat a Punks Music-ot, így a színtén nagy sikert bevonzó Pop Ya Virus már ezzel a névvel fémjelezve került a piacra.
A deep house, a break, a funk, az elektro és a hip-hop mind komoly befolyással voltak arra a zenei hangzásra, mely a Stanton Warriors-t jellemzi, azonban ez korántsem jelenti azt, hogy egyszerű volna jellemezni zenei munkásságukat. Az elektronikus zenei színtéren nem egyszerű kreatívnak lenni és fenn maradni a felszínen, de ez a két srác valahogy mégis elérte, hogy képtelenség legyen őket beskatulyázni. A fiúk egy egyszerű filozófia alapján igyekeznek a legjobbat nyújtani: Egy jó zene, az jó zene bárhol a világon, és egy jó zene megtáncoltatja az embereket.
Mtina