Egy rádióban szinte állandóan zenével foglalkozó figurának elég nehéz öt kedvencet választania. Nem csak rádiósként, zenészként és befogadó hallgatóként is összetett feladat. Nem zeneértőnek, sokkal inkább zeneérzőnek tartom magam. - mondja Dunai Misi a Crescendo frontembere. Top5 rovatunk folytatódik. Örömre, bánatra, szerelemre, pörgésre és lassulásra.
Ez a lista tehát egy impulzív „best of” – az öt válaszreakcióként kapásból a fejemből előpattanó dal, ami nem csak zenéjében, hanem tartalmával és hangulatával is megfogott, vagy fogmosás, villamoson utazás, lépcsőn kettesével lerohanás közben, mintegy magától a tudatomba fúrja magát, nem eresztve el. Mindegyik kitűnő hangulatfestő zene is talán.
Örömre: Mack The Knife - Robbie Williams: Live at The Royal Albert
Oké. Lehet őt szidni. Meg fújni rá. Kommersz műanyag popslágereitől (van belőle pár…) én is hidegrázást kapok. De amit ez a fickó a Royal Albert Hall-ban művelt, az önmagában egy zenetörténeti esemény volt. Az érzelmek olyan skáláját pörgeti végig bő másfél órában, olyan reakciókat kelt, úgy játszik a közönséggel, hogy ha létezne „Titkos Szórakoztatóipari Nagykönyv”, akkor abban ez a koncertfelvétel „Bevezetés az Előadóművészetbe fejezetcímen szerepelne, kétség kívül. Talán még hang nélkül nézve is.
Bánatra: Vad Fruttik: Úgy Fáj
Egy dal, amit élőben kell hallani. A konzerv is szuper, de vénáig élőben hatol igazán. Mindenkiben van valami, amit legszívesebben kikiabálna, és ha végre ráveszi magát, érzi, hogy könnyebb lesz és elönti a boldogság extázisa. Érdekes kettősség ez, mert a dal maga a bánatról és fájdalomról szól, és az eredmény mégis egy megkönnyebbülés. Létezik gyógyító fájdalom.
Szerelemre: Ellie Goulding: Love Song
Valószínűleg menthetetlen romantikus vagyok. A lecsupaszított őszinteség pedig átjön. Mindig. Azt hiszem, vannak olyan emberek, elég sokan, akiknek speckó radarjuk van az ilyenek befogadására. Akinek van ilyesmi radarja, érteni fogja, mire gondolok. Az a lány, akibe az ember képes kicsit beleszeretni úgy, hogy csak a hangját hallotta.
Pörgetésre: PASO Feat Harcsa Veronika Feat Kiss Erzsi: Summertime
Egy hallgató hívta fel rá a figyelmem, amikor még friss és ropogós dal volt… azóta vidítónak írom fel mindenkinek, akinek szüksége van rá. Megtestesíti nekem a tökéletesen építkező (hogy úgy mondjam, hangulati crescendo-val operáló) magával sodró zenét. Az eddigi 25.000 megtekintésből legalább 100 én voltam. Kiválóan eltalált arányok, saját képre formált tálalás. Ínyenc falat.
Lassulásra: Katie Melua – Nine million bicycles
Egy dal, amit nem csak meghallgatni, de megnézni is képes vagyok többször egymás után akár. Egyszerű klip, triviális allegória, tiszta konklúzió. Egy bizonyíték arra, hogy a kevesebb nem csak néha több.
Öt, szinte random mód előrántott dal ez, de most hogy megvan mind, folyamatosan jönnek az „ezt kéne még emiatt”, meg „azt kéne még azért, hogy” típusú gondolatok…
Mutatják, hogy semmi sem igazán fekete-fehér. És ez így van jól.
Assisi Szent Ferencnek, az állatok patrónusának emlékére ünneplik október 4-én az állatok napját. Át is túrtuk a netet, hogy a jeles nap alkalmából mi is megfelelő ünneplésbe kezdhessünk. Össze is gyűjtöttünk 8+1 "állatos" dalt magyar előadóktól, amelyek külön-külön is a kedvenceink voltak már korábban. Hogy miért +1? A Fish! Alanyijogon, pusztán név alapján került be. Weiter
A post-punk egy nagyon összetett, és meg nem értett műfaj volt. Bár kevesebb, mint 10 évet élt a világkorában, máig meghatározó eredményeket ért el. Egyesitett a művésziességet a punkok haragjával, és megannyi más műfaj elemével, amiből egy igen színes műfajt alkottak. A teljesség igénye nélkül íme az az 5 post-punk album, amit mindenképp meg kell hallgatnod. Weiter
A szintetizátorokat a korai években sokan megvetették: nem volt a hangoknak fizikai leképeződése, nem volt húrpendülés, vagy rezgés, ami a hangot adná. Aztán a ’70-es években jött az áttörés, hála olyan zseniális zenészeknek, mint a Kaftwerk vagy Brian Erno, akik megmutatták, hogy végtelen lehetőségek rejtőznek a szintetizátorban. A 80-as évekre pedig kialakult a Synth-Pop, amelyekből most összegyűjtöttük az 5 legmeghatározóbb albumot. Weiter
Kollányi Zsuzsi szólókarrierje 2017-ben robbant be ”Valahonnan” című dalával, melyet Lotfi Begi és Majka közreműködésével készített. Az énekesnő bombasztikus sikereket aratott a felvétellel, amely decemberben elnyerte az év legjobb videóklipjének járó Comet gömböt. Zsuzsi nem állt meg itt, ugyanis az év énekesnője elismerését is bezsebelte a GLAMOUR Women of the Year 2018-as díjátadóján. Februárban indult önálló műsora, a "Két hang között", hétvégén pedig A Nagy Duett 6. évadjának versenyzőjeként mutatja meg sokszínűségét.
Most az ő kedvenceit ismerhetitek meg top5-ös listájából. Bónusz dalként pedig megnézhetitek legfrissebb, SuperStereoval írt közös dalának klipjét is, amely a nyár potenciális bulitrack-je lehet. Weiter
Ezen a héten SuperStereo, alias Laskai Viktor kedvenc dalait ismerhetitek meg Top5 rovatunkban. Viktor először a Péterfy Bori & Love Bandben vált ismertté, majd kivált a zenekarból, és azóta SuperStereo néven saját elektro formációját működteti. Hamarosan Kollányi Zsuzsival közös új klipjét is bemutatja, élőben pedig június 2-án a győri Audi Arénában INNA koncertje előtt találkozhattok vele. Weiter