3423 zenekar 12355 letölthető zene

Hozzászólások » MyMusic » Tehetségkutatók és Fesztiválok » Tehetségvadászat

Témakörök
Hirdetés
Tehetségvadászat
Mike 2005. máj.. 24.  14:44 44
Tehetségvadászat
Redy! Melyik együttesben játszol?

Mike (Aljas Kúszóbab)
   
Mike 2005. máj.. 24.  14:31 43
Tehetségvadászat
Szia Redy!

Látom értetted amit írtam:(

De egyvalamihez nagyon értesz. Hogyan lehet valakinek ártani. Köszönöm.

Mike (Aljas Kúszóbab)
   
Redy 2005. máj.. 24.  14:00 42
Sok sikert!
Szia, Mike!

Ne vedd bántásnak amiket írni fogunk, mert nem ellenetek szól, hanem akik ezt az egész cirkuszt, tehetségvadászat címszó alatt kitalálták.

Tudod jól, hogy nem errõl van szó, hogy az ember ne csinálja azt, amit szeretne :)

De most nem megyek bele, mert ha figyelmesen elolvastad az írásokat, akkor vágod mirõl is van szó!

És valóban, nem vagytok ott minden fesztiválon több éve 3 lemezzel a hátatok mögött, csak a jobb fesztiválokon, azon a 3-4 en :))

Amúgy meg gratulálunk, hogy megnyertétek a tehetség vadászatot! :))

A második meg a ne fogazz lett! :))

Nekik is gratulálunk! :))

Üdv
   
RFM 2005. máj.. 24.  13:36 41
nos
Felháborító dolgokat is olvastam csak pár dologra szeretnék reagálni:

MÉGIS HOGY VESZED A BÁTORSáGOT kedves 40 be jutott REDY, hogy a verseny tisztaságát megkérdõjelezd. magadnál vagy????? Az oklevelet mindenki megkapta mind a 40 zenekar! Egyszerûen nem értelek. Ez egy gesztus volt, hogy bárki referenciaként felmutassa.
Annyira de annyira nem láttok bele ebbe az egészbe és ezért még azt is bánom, hogy minimális fáradságot is vettem arra, hogy reagáljak a leveleitekre. Én úgy látom a dolgot ahogy a pár pozitív hozzászóló és ennek a megjegyzésnek a hatására, tényleg feleslegesnek érzem az átdolgozott éjszakákat.
Kedves Ferkó!
A VIVA egy 11 adásból álló mûsorlehetõséget adott nekünk. nem mi döntjük el mit hol hogy kommunikálnak. Az õ eseményük a Comet és azt nyomják. Mit nem lehet ezen érteni? Azt hiszem még a 40 zenekarnak is jó lehetõség volt, hogy bemutatkozhatott a VIVÁn, szerinted majd pont õket fogjuk kritizálni. Örülünk annak amit kapunk.

A döntõt élõben csak kereskedelmi tv tudta volna megoldani, belõlük meg nem kértünk. Azon mi is gondolkodtunk, hogy a szavazást, hogy lehet kitolni, de ha vasárnap délig lehetne, amíg a döntõ adásba nem kerül, akkor meg adásidõt nem kaptunk volna arra, hogy a nyertesek kilétét nyilvánosságra hozzuk TV-ben. Végül is abban maradtunk, hogy ez már így marad, ahol tudjuk nyomjuk a dolgot és a helyszínen is generálni tudjuk a szavazást a megjelentek körében. A hátralévõ 2 mûsorban pedig már úgyis csak a döntõsökrõl lesz szó. Tény, hogy nem a legideálisabb, de többet nem tudunk tenni. El sem tudjátok képzelni mennyi szabályt kell betartani egy tv megállapodás sorát, mit mondhatunk, írhatunk csinálhatunk stb. na mindegy.

A jegyeket a különbözõ adóvonzatok miatt nem nagyon tudtuk volna alacsonyabban adni, de egy 5 órás buliért azért nem vészes szerintem. ha ez valakit megnyugtat, mi nem járunk jól ezzel a HATTTALMAS BIZNISSZEL.

A Rock Cafe rendezõi szemmel tényleg nem volt fergeteges, de ez kellett most a VIVÁNAK, õk intézték, náluk sincs kánaán, és a felvett anyagok hangja kifejezetten jobb volt mint a középdöntõn amikor kifelé volt hangosítva. Én is kíváncsi vagyok. Azt hiszem ha nehezen és lassabban is, de mindenki le tudta küzdeni a technikai akadályokat és még aki meg is volt lõve a saját maga keltette hangerõtõl, annak is sikerült profin lenyomnia a dolgot.

Most viszont én kiszállok, ti meg beszélgessetek. A pár megértõbb hozzászólásért pedig kössz.

Üdv
   
Mike 2005. máj.. 24.  13:34 40
Tehetségvadászat
Sziasztok!

Olvasom a fórumot és arra gondoltam, hogy most tényleg? Hogy errõl szólna? Ha valaki zenélni szeretne, akkor nem csinálhat olyat ami tetszik neki? És ha valakinek tetszik az egyik, akkor a másikat le kell köpködni? És annak aki csinálja szintén meg kell támadnia azt, aki mást csinál? És aki több figyelmet kap a közönségtõl akkor az maga az ördög? Vagy egészen biztos "nyomja õket valaki?". És tényleg nincs is esélye annak aki tisztességesen akar valamire is jutni? Csak a kapcsolatok számítanak és akinek nincs az jobb ha felköti magát?

Hát nem tudom. Lehet. Minket akármilyen hihetetlen, valójában senki sem menedzsel, nincsenek szerzõdéseink, nincsenek kapcsolataink, a lemezeinket saját magunk csináljuk és adjuk ki és gyakorlatilag mindent magunk csinálunk. Egy Isten háta mögötti helyen lakunk, mindentól távol és nem vagyunk ott minden fesztiválon, sõt.

És persze a Tehetségvadászat. A verseny során azt láttam, hogy mindenki megpóbálja a maximumot kihozni magából ebbõl a lehetõségbõl. Ez igaz a szervezõkre és a zenekarokra egyaránt. Higgyétek el kár bántani bárkit is, fõleg azokat akik megpróbálnak valamit tenni azért, hogy egy kis figyelmet kapjon az élõ zenélés. Ez a veszekedés egyedül azoknak a malmára hajtja a vizet, akik ezt az egész mûfajt legszívesebben eltemetnék. Hogy azt mondhassák: Ezekért tenni bármit is? Minek, nézzétek meg, hogy ölik egymást. Szerintem ne tegyétek meg nekik ezt a szívességet.

A weblapunkra, a www.aljaskuszobab.hu -ra felkerült egy riport, ami szombaton hangzott el a pécsi Remény Rádióban. Ha valakit érdekel, hogy mit is csinálunk és miért, talán érdemes meghallgatni. Van néhány szó benne a Tehetségvadászatról is.

Én el tudok képzelni egy olyan jövõt ahol az emberek nem ölik egymást, remélem Ti is.

A bab legyen veletek:

Mike (Aljas Kúszóbab)
   
jon 2005. máj.. 24.  10:41 39
kedvenc
Csõ, Ferkó

hozzám zeneileg legközelebb talán a Cyborn és a Sunscreen találtatik, de talán nem feltétlenül kellene erõltetnünk ezt a témát, mert, szerintem nagyrészt azok írnak ide, akik valamilyen kapcsolatban állnak valamelyik (döntõs, vagy 40-ben lévõ) bandával. Tisztelet a kivételnek persze.

No, csak nem akarom, hogy kölcsönös lehúzássá és anyázássá fajuljon a fórum, értitek, ugye? Kivéve, ha mindenki szépen meghallgatja a demókat és azután felcsap önjelölt, objektív zenekritikusnak, már ha ért hozzá. Legalább itt lesz valami bõvebb értékelés, nem úgy mint máshol....8)))


És nálad mi az újság?
   
jon 2005. máj.. 24.  10:30 38
technika
Ha igaz, amit a technikáról írtatok a forgatáson, azért az már tényleg sok. Nem tudom, az a szervezés, vagy a zenetévé mûve volt, de bohócot azért nem kellene csinálni a zenekarokból, azzal a címszóval, hogy úgyis mindenbe belemennek, mert már eljutottak a nyolcig és már nincs visszakozz. Kicsit mintha megalázás-szagot éreznék. Végül is ennek most a zenekarokról kellene szólnia, nemde? ...nem pedig arról, hogy a forgatást minél kisebb ráfordítással megússzuk.

Ma este azért megnézem, hogyan szóltak a nyolcak így, "vonalból", általában pont a "dögje" nem szokott átjönni, de azért még reménykedem a döntõsök érdekében. Ha pedig kinn nem szól (mer' minek, kamerába megy), kontroll nincs (mer' minek, kamerába megy), akkor nehéz elvárni valakitõl, hogy jól, pontosan, tisztán énekeljen, zenéljen, pláne egy olyan forgatáson, AMI alapján fogják a külsõsök (értsd. nem elkötelezett rajongók) megítélni a zenekarokat. És elõreláthatólag látni fogják, hogy mindenki ott görcsöl, fülel, feszeng a színpadon, mert kb. olyan élményt éltek át, mint az autóvezetés leragasztott szélvédõvel, csupán egy térképpel a kezedben. Ez most nem feltétlenül cseszegetés, csupán jótanács, hogy legközelebb ki lehessen küszöbölni az ilyen hibákat, nem egy lehetetlen dolog egyszerre hangosítani a színpadot és elfogadható minõségû felvételt csinálni, kicsit jobban rá kell készülni, úgy technikailag, mint idõben.

Javaslat: ha már nem mehet élõben a döntõ (amit egyébként megértek, mert nem fél órás mûsorocska lenne belõle), nem lenne korrektebb megvárni a szavazás végével, míg az is adásba kerül? Ott biztosan jobb színpadi körülmények lesznek.

Mindazonáltal sok sikert kívánok minden döntõsnek, felesleges most már piszkálni õket, azt várjátok, hogy visszalépjenek?

Apropó döntõsök: szeretném megkérni a szervezõket, hogy segítsenek nekünk abban, hogy hol mindenhol lehet olvasni a döntõsökrõl, barátaim (az egyik döntõs) mesélték, hogy volt valami sajtótájékoztató. Lehet, hogy az én ügyetlenségem, de eddig néhány sornál többet nem találtam sehol. Ti biztos tájékozottabban vagytok szerintem mindenki örülne, ha egy olyan kis "linkgyûjtemény-féleséget" bedobnátok ide, mert a www.tehetségvadászat.hu-n nincs túl sok infó.

Köszönettel
   
Tvik 2005. máj.. 24.  10:25 37
Mi a zenekarotok neve?
   
Redy 2005. máj.. 24.  10:10 36
Zûri
Szia, Admin!
Ezt írtad.....

"Még egy nagyon fontos dolog van: a zene szubjektív, így senkinek nincs joga más helyett eldönteni hogy mi jobb vagy rosszabb. A zsûrinek sem, és nekünk sem".

Milyen zsûrirõl beszélsz?

Ja, azokról a bábukról, akiknek igazán mindegy volt, hogy ki kerül be a 8-ba? Csak nevük miatt voltak ott és szerintem, és a pénzüket, így is úgy is megkapták :)

Szerintem, az hogy tényleg bábuk voltak, ez az is bizonyitja, ( szponzorok bábjai )hogy a számomra igen nagyra tartott és tisztelt Lukács Laci meg az Abaházi Csaba, nem ezeket a zenekarokat választotta volna be.
Nem tudom elképzelni!
Fõleg a "Ne fogazz"-ra és az "aljas kúszóbabra" gondolok.

Szóval ne gyere, hogy a " zsûri.... "

Ja és még annyi, hogy mi is benne voltunk a negyvenbe és nem savanyú a szõlõ, de amikor lejátszottuk a 3 dalos meghallgatást, már 1 perc múva adták az olevelet, hogy "gratuláunk a 40-be jutásért.... " :))amit kb fél óra lenne csinálni. És nem is láttuk, hogy azt ott csinálták volna, mert minden elöttünk zajlott. :(
Szóval, arra akarok kijukadni, hogy amikor még a zenekarok elõ sem adták élõben a mûsorukat, már akkor megvolt nekik a 8 döntõs!
Ez minden elárul a verseny tisztaságáról!

Valaki korábban írta:

"Ha ezek kerültek be a döntõbe, ezen a szinvonalon , akkor õk nem is akarnának ott lenni a " legjobbak között "" :)

Na ezzel mi is így vagyunk már, de hozzá tennénk, hogy nem csak " ezen a szinvonalon " hanem a verseny tisztaságát nézve sem! :)

Hála a jó égnek, hogy nem vagyunk ott, mert akkor mi rajtunk is rögögne a " világ " :) A " világ " kicsit túlzás, de jól hangzik :)))))))) De érted azért szerintem..... :)))
Van Isten! :)

És azt jól írtad, hogy ha valaki tehetséges, az elõbb utóbb ott lesz ahol ott kell lennie!
Igazat adok ebben!
Mi be is fogjuk bizonyitani ezt az állítást, még ha nagyképüen hangzik is! :)
És ha ez így lesz, meg fogjuk emliteni minden fórumon, hogy mi is indultunk egy " tehetségkutatón " és kiestünk a ne fogazz és az aljas kúszóbab zenekar ellenében, mert õk jobbak voltak és a zsûri is szakértõ és manipuláció mentes volt :))))
Szerencsére, az idõ nagy úr.
Isten adja meg, hogy vigyük valamire, már csak e miatt is! :)))
Üdv, Redy.
   
bugi jakab 2005. máj.. 24.  07:02 35
Re: Tehetségvadászat!
[quote:8f0d1040b7="Ferko"]
2, szervezés. Hát akkor kedves szervezõk. Voltatok már életetekben koncerten? tudjátok mi az? nem hinném... Hogy lehet olyan szarul szólni mint a cool rock caféban? azt akarjátok majd leadni? hehe.... üres terembe, szar tchnika, hozzánemértõ emberek a keverõk mögött, visszhangzik iszonyatosan.. erre nem gondoltatok? abbol élvezhetõ dolgot lehet a Tvbe produkálni? Ledobtok egy kamerát a terembe oszt veszitek. Nem a keverõböl kéne kihúzni? ezekbõl a felvételekbõl nem lehet kideríteni, hogy ki a jó és ki a rossz... DE titeket ez nem is érdekel.[/quote:8f0d1040b7]
apam! te mekkora insider vagy! szellemi cenzushoz kene kotni az internet hasznalatot...

pultbol vettek, a felvetelen jo a hang, ellentetben az alacatrazossal, amikor ott jol szolt, de kazettarol minosithetetlenul. cybornosok bemenetek a vagasra, ok mondtak, de ma este kiderul.
   

Szólj hozzá!

Csak regisztrált és belépett felhasználóink szólhatnak hozzá. Kattints ide a belépéshez! Regisztráció itt.

magyar | english | deutsch | espanol | francais | romana | polski | slovensky