3423 zenekar 12355 letölthető zene

Hozzászólások » MyMusic » Tehetségkutatók és Fesztiválok » Tehetségvadászat

Témakörök
Hirdetés
Tehetségvadászat
pacs 2005. máj.. 25.  23:22 84
mondd ki nyugodtan kollega:
nem basz oda
rokkerfórum ez vagy mi, nem kell finomkodni bogaram.
   
csusz 2005. máj.. 25.  22:38 83
infók
Tényleg, RFM, tudnál adni nekünk meg a többieknek tippeket, hol keressük magunkat? Tudod, ha esetleg megjelenik még valami cikk, vagy ilyesmi, még a döntõ elõtt. Szép számmal voltak a sajtótájékoztatón, csak írogatnak is valamit, biztos nem csak s szendvicsért jöttek...8)))

köszi elõre is
   
csusz 2005. máj.. 25.  22:35 82
értékelés
Szép volt, gratula, örülök ennek a hozzászólásnak. Legközelebb próbáld ki a Southern Comfort-ot, szerintem az viszi a pálmát. 8)))

Tény, hogy kissé kutyafuttában ment a megítélés, egyrészt demó alapján nehéz is lehet, nyakamat rá, hogy sok olyan zenekar volt, akik a 40-be nem tudtak bejutni, de ha a színpadon láthatta volna õket a zsüri benne lennének a döntõben. Csak hát a demó, meg az élõzene egész más, lehet egyik jobb-rosszabb mint a másik. Személy szerint inkább legyen élõben jobb.

Kérdés még ugye, hogy mit kellene jobban súlyozni, a hangszeres tudást vagy az eredetiséget?

Ha valami eredeti de gyenge lábakon áll (hamis, pontatlan, nem b*** oda) az tény, hogy kevés.

De azt be kell ismerni, hogy a túlspilázott, "namostmegmutatommindenkinekmilyenvirgavagyok" zene pedig óhatatlanul is rétegzene lesz, nem fogják bevenni szélesebb rétegek, hiába nyomják mesterien. Belegondoltam, mennyire veszi figyelembe egy mindenkori zsüri a zene stílusának befogadhatóságát egy ilyen versenyen. Valószínûleg jócskán nyom a latban. Lehet, hogy ha pusztán a hangszeres virtuozitás alapján lenne meg a nyolc döntõs, a kutya sem lenne kíváncsi rájuk. Sajna ez így van, de mindig is így volt. Ezért lett a Rolling Stones és a Nirvana ismertebb mint az Emerson Lake and Palmer, vagy a Dream Theater. Ez már egy régi történet tehát, és szerintem így is van rendjén.

Valahol a kettõ között van az igazság, betartani a szükséges-elégséges törvényt. Nem azért játszol két-három hangot, mert ennyit tudsz, hanem mert van amikor ez szól jól. Példa: Police, AC/DC

A "kéthetes gyorstalpaló" elnevezést szerintem jó néhány döntõs -köztük mi is- alapból kikéri magának. Simán tudnánk nyomni akár matek-metált is, de sajna nem jön be.

Ránk szólva az egyetlen jelentõsebb pozitív kritika (és, hogy, mint farkába harapó kígyó, visszakanyarodjak az értékelésekhez: ezeddig ez elég kevés infó, de minden döntõst is beleértve) az volt, hogy megszólalt
alattunk a cucc. Ennek örültem, mert mi pl. erre gyúrunk többek között, és ehhez is évek kellenek, meg sok-sok próba mire beérik.

Mellesleg láttam élõben néhány már befutott Megasztárt, és ott az volt az elsõ benyomásom, hogy húzás a próbaterembe meg énektanárhoz, aztán majd egy-két év múlva talán. Tisztelet a kivételnek, de inkább ott vélem felfedezni a gyorstalpaló-feelinget.

Üdv és kösz a kompromisszumkészséget

csusz
   
Tom Murphy Kondor 2005. máj.. 25.  21:24 81
Elnézést mindenkitõl, aki sértõnek érezte írásaimat. Valszeg az az üveg Jack Daniels tehet róla, ami elfogyott tegnap... :)

Visszafogom magam és megpróbálok valami építõ jellegût ideírni. Tessék megnéznia Megasztár zsûrijét! Valami ilyesmi összetételû zsûri munkáját már komolyan lehetne venni. Ott sem feltétlenül a legjobb kerül ki gyõztesen, de alapvetõ baklövéseket egyáltalán nem követtek el, tényleg tehetségek között lehetett válogatni a végén. Egy ilyen zsûri szûrõjén biztos nem ez a 8 jutott volna át (kiv. talán a Pozitív zkart).

A másik dolog: egy ilyen országosan megrendezett tehetségkutatónál szerintem számítani kellene a nagyszámú jelentkezésre, és a korrekt elbírálás érdekében sokkal több idõt szánni a beküldött anyagok értékelésére. Feltételezve, hogy minden zenekar anyagával legalább 5 percet foglalkoztak, 6 napon keresztül napi 8 órában folyamatosan ezt kellett volna csinálni. Szerintem ennél jóval több idõre lenne szükség. Vagy nagyobb létszámú szakmai zsûrire.

Egyébként Redy trabantos hasonlata nagyon találó...

Véleményem szerint az élõzenének csak úgy lehetne rajongókat (vissza) szerezni, ha igazi zenei élményt nyújtó bandákat állítanánk színpadra, nem pedig olyanokat, amelyek zenéje kéthetes gyorstalpaló hangszertanulmányokra enged következtetni. Szerinetem ez az oka, hogy általában véve nem érdekli az embereket az élõzene.

Üdv!
   
RFM 2005. máj.. 25.  19:59 80
Nem tévedsz.
De a legtöbb anyag Rock volt, ezért menet közben próbáltuk erõsebben kommunikálni, hogy nem csak ilyen anyagokat várunk
   
pacs 2005. máj.. 25.  19:13 79
tudtommal a tehetségvadászat NEM rock tehetségkutatónak indult... tévedek?
   
Redy 2005. máj.. 25.  17:58 78
Én is csak viccelek! :)
Én is csak viccelek! :)

Nem mondom, hogy neked illetve a " másik oldalnak" nincs igaza néhány dologban.

Minden tiszteletem a tiétek ( szervezõknek )még így is, de azért remélem ezeket a " fikázásokat" nem bántásnak veszitek, hanem olyan véleményeknek, amibõl tanulni kell és nem megsértõdni.
Ha ezekbõl tanul minden szervezõ és belátja az alapigazságokat, akkor tényleg az tényleg tisztelni való!
Tudjuk, nem egyszerü ez.
Kívánom, hogy így legyen és tényleg a magyar élõ rock zene elõre jutását szolgálja!
Mert ugyebár, ez a tehetségvadászat, a rockzenének akart teret adni, tudtommal.
És valljuk be, voltak nem igazán rockzenekarok a 40-ben, de ez már szõrszál hasogatás, amibe nem is akarok bele menni.
Igaz, errõl még szó sem esett, de hagyjuk!

Mindenkinek érdeke, hogy most már ne csak itthon, hanem ha már európa részéhez tartozunk, akkor ott is helyt álljunk.

De most tényleg, és semmi fika nélkül, egy Ne fogazzal és hasonló zenekarokkal, nem fogjuk ezt a célt elérni, csak a szinvonalat csökkenteni, még akkor is, ha arra a " szinvonalra " is szüksége van egy bizonyos körnek, de ne erre haladjunk, szerintem.
Legyen ilyen is, de ha közönség megnyereti akár poénból is velük a tehetségvadászatot, akkor jövõre szerintem a Benedek bácsinak is indulnia kellene, hisz õt is nagy sztárrá emelte néhány éve a közönség a szigeten :) ( poénból? Ki tudja... :)( és nem áll szerzõdésben vagy tárgyalás alatt egy kiadóval sem :)))) hihihi, csak magán kiadása van, tudtommal :)))))

De akkor, ne az ország legjobb rock zenekar és tehetségvadászat nevet adjunk, hanem, mondjuk: " ki a legnagyobb bohóc a rockzenében " nevet, ha javasolhatok... :)))

Mert, az, hogy " a legjobb rockzenekar " azt elég nevetségesnek tartanám, bár ez is szubjektív, mint szinte minden,belátom :)
Ezt szinte mindenre rá lehet mondani és mentegetõzve kijelenteni.:)
De azért, álljon már meg a menet!

Üdv.
   
RFM 2005. máj.. 25.  16:56 77
Persze hogy jelentkezhet, bár még nem tudom mi lesz jövõre, de szerintem tuti.
Egyébként, idén az egyik döntõs kijut az ausztriai ABC Tehetségkutatóra, ahol 10.000 Euro a tét. Arra, hogy ezt a különdíjat ki nyeri meg, jobban kíváncsi vagyok, mint az elsõ helyezettre.

ÜDV
   
egy a 40-bõl 2005. máj.. 25.  15:52 76
Amennyire én látom, nem a legjobb rock zenekart keresik.
Ha azt keresnék nem lenne ott a Pozitív pl
Ha csak rock zenekart kerestek volna, mit keresett volna a Varga Zsuzsa, vagy a Rókusfalvi a zsûriben.
Na látod kedves(?) Redy, hogy fogalmad nincs errõl az egészrõl ami itt történik.
Igazából azt sem értem, miért háborodtál fel azon, hogy kaptál egy oklevelet, hiszen akit elhívtak, hogy elõadja a számait, azok bejutottak a középdöntöbe! Még el sem kezdtél zenélni már kész volt az a lap
Nincs annyira hideg, hogy minden hozzászólásban bundáért kiabáljunk!
Lehet nem tudatmódosítva kellet volna követni az eseményeket.
Én is irigykedem azokra akik a döntöbe jutottak, és valószínûleg elmegyek majd a döntõ koncertre kiváncsiságból, de nem azért, hogy ott bárkit is fikázzak.
Pont az ilyen Normálatlan emberek miatt nézik le még ma ia a Rockereket
Magyar tehetség kutatón miért keresnének európai zenekart?
akkor ennyi erõvel a külföldi állampolgárok is jelentkezhettek volna
mind1 ebbe már bele sem megyek
igazából azt nem értem, miért válaszol neked mindenki, és én miért válaszolok neked, mikor csak jól szájba kéne rugni
esetleg a zenekarod nevét beírhatnád, hogy eldöntsük objektíven, hogy szerintük ott lenne e a helyetek a döntõbe
Sok sikert a 8-aknak
Ha jövõre lesz ilyen verseny akkor azok akik nem jutottak döntõbe azok újra jelentkezhetnek?
üdv
Egy Középdöntõs
   
sztyepp 2005. máj.. 25.  15:05 75
Tehetségvadászat
Kedves Redy,

Csak egy gondolat.
Ennyire nem kell véresen komolyan venni sem magad sem a dolgokat. Mindenki tudja, hogy Abszurtisztánban élünk. Az egész Tehetségvadászatot jó kezdeményezésnek tartom. Az a szomorú, hogy azok, akiknek lenne nem adnak rá több pénzt. Kiváló magyar zenekarok vannak. Meg van annál több lekvárzsibbasztó kretén is. Sajnos. Nekünk nyolcunknak szerencsénk volt. Meg tán annyira rosszak sem vagyunk. Meg amennyit némelyik csapat lemelózott az elmúlt években meg is érdemlik, hogy végre szól róluk valami. Igen, elindultunk, mert azt láttuk, hogy tán van egy esély arra, hogy kimásszunk egy kicsit a hígfos tengerébõl. És minden tiszteletem a szervezõké, akiknél csak annyi probléma van, hogy még nem csináltak ilyet. Jövõre jobban megy majd. Én örülök, hogy a zenekarom bent van az elsõ Tehetségvadászat döntõjében. "Az elsõt sosem felejted." :))

A Nefogazz-zal meg semmi baj sincs. Amikor elõször hallottam róluk, néztem egy nagyot én is. Viszont hallottam õket élõben, és bár nem az én stílusom, de nagyon jók. Javaslom, hogy nézd meg és utána alkoss véleményt.

Még egy: nemcsak rockzene van ám, nem csak az van szar helyzetben, hanem az élõ zene úgy ahogy van. Nyitottság tesdvérem, ez a kulcsszó!

Más:
Láttátok a tegnapi mûsort a Viván? Egész kellemes volt, sokkal jobb, mint a középdöntõk, tök jól szórakoztam. És a hang sem volt annyira gáz, mint amire gondoltam. Meglepõdtem a Viván, jól dolgoztak,. KÍváncsi vagyok belõlünk mit hoznak majd ki jövõ héten.

sztyepp
POZITIV
   

Szólj hozzá!

Csak regisztrált és belépett felhasználóink szólhatnak hozzá. Kattints ide a belépéshez! Regisztráció itt.

magyar | english | deutsch | espanol | francais | romana | polski | slovensky