3423 zenekar 12355 letölthető zene

Hozzászólások » MyMusic » Tehetségkutatók és Fesztiválok » Tehetségvadászat

Témakörök
Hirdetés
Tehetségvadászat
Fugger 2005. máj.. 24.  16:50 54
Tehetségvadászat
Huri!!

Tõlem ne kérjél bocsánatot:))))))) nincs miért :)
vagyis megbocsátok ha dobsz ránk csupán százezermillió smst...;)))
ez igazán nem nagy kérés....;)

Akit érdekel a többi számunk is, nekik a vágyaik kielégítése érdekében ajánlanám a www.mindthegap.hu -t. Ha felmentek az oldalra egy másik ablakban egybõl beugrik egy kis lejátszó.

Fugger
Mind The GAp

u.i.: Redy sms rád is vonatkozik..:))))
   
sztyepp 2005. máj.. 24.  16:50 53
Tehetségvadászat
Kedves Mindenki,

Bunda? Persze. Mi is megkaptuk a 40-be jutásért a lapot. Örültünk neki, mint majom a farkának. Mert 6 éve toljuk a zenekar talicskáját, meg gyerekkorunk óta zenélünk, és végre kaptunk valami elismerést.
Mi nem turnézunk évek óta. Jó, volt már pár bulink, de Fool Monthy néven, mint Pozitiv 1 éve létezünk, azóta alig játszottunk. És nem a legjobb helyeken. Szívtunk már eleget, épp ideje volt, hogy történjen valami. Hogy mi jön ki belõle még nem tudjunk, próbáljuk kihozni belõle a legtöbbet.

Jó, vannak hiányosságok a szervezésben. De eddig ilyen tehetségkutató nem nagyon volt. Nem nagyon vállal fel senki zenekarokat, mert túl költségesek. Lásd a szombati felvétel, ami tényleg kritikán aluli volt, de azt hiszem mindenki hozzászokhatott már az elmúlt évek során. Ez a nagy magyar könnyûzenei valóság.

Lehet fikázni a zsûrit, a bejutott zenekarokat, lehet, hogy én is ezt csinálnám. Teljesen érthetõ, mindenkibõl kijön a sértett önérzet.

Nem elismert a metál? Lehet, hogy több helyen tudnak a metálzenekarok játszani, mint mi testvérem. A jazzklubnak nem vagyunk elég jazz, a rockhelyeknek nem vagyunk elég rock, a funky klubnak nem vagyunk eléggé vendéglátós funky, mert nem a szarrá játszott EW&F meg Kool & the Ganget nyomjuk, a fesztiváloknak meg nem vagyunk elég alternatívok.
Mi a saját zenénket játszuk, mert ez teszik, és örülünk, hogy végre valami apró nyilvánosságot kaphatunk, nem Isten háta mögötti helyeken kell 10 embernek nyomnunk

Nem sírni kéne meg fikázni, hanem MELÓZNI! Meg gondolkodni, hogy hogyan lehetsz egyre jobb. Elõbb-utóbb meglesz a gyümölcse.
   
huri 2005. máj.. 24.  16:43 52
Fugger
Most hallgatom a tehetségvadászos honlapon, a zenéteket, tényleg nincs benne skreccs.Biztosan a hangosítás, illetve a tv-s közvetítés körülményei miatt hallhattam valami félrevezetõ sikálást.
Ezúton kérek elnézést a tévedésemért.
Sorry!
   
Redy 2005. máj.. 24.  16:39 51
Igazad van!
Szia, Fugger!

Mi nem is titeket hibáztatunk ezt már mondtam.

Sõt!
Ti még jók is vagytok, és a Cyborn is nagyon jó, akik megérdemlik, hogy ott vannak a 8-ban, de ez nem mondható el mindenkirõl, ami tényleg nem a zenekarok hibája.

Innentõl, mind a 8 döntös zenekarnak, sok sikert kívánunk!

Gyõzzön a jobb!

Üdv.
   
Fugger 2005. máj.. 24.  16:25 50
Tehetségvadászat
Redy!

Teljses mértékben egyetértek veled és a hasonlattal is. A döntõben lévõ Stylaw akármilyen tehetséges lehet, (ha elsõ koncertjük volt) egészen biztos esélytelenek, a többi orzágos túrnékat nyomó zenekarokkal szemben. És szerintem ez nem korrekt

A többieknek is mondom, hogy ez NEM a ZENEKAROK hibái. Õk csak teszik azt amit x éve is csinálnak. Ezt a problémát a szervezéskor kellett volna észrevenni.... De nem jött össze. EZ VAN!!! ha elfogadjátok, ha nem, akkor sem lesz másképp. :)))))

Fugger
Mind The GAp
   
Fugger 2005. máj.. 24.  16:14 49
Tehetségvadászat
Sziasztok!

Huri!!!!

írtál egy szép véleményt rólunk.

íme: "Az igazat megvallva bíztam benn, hogy az egyetlen, "metalnak" kikiáltott banda, a Mind the Gap zenekar is bejutott. Végre egy "metal" zenekar. Aztán csalódnom kellett, mert ez a második kategóriába tartozik, csak meg van spékelve egy kis Linkin' Parkos szkreccseléssel."

Te már hallottál minket? Nincs is "szkreccsünk" :))))))))

A fórumot egyébként érdekesnek tartom.... hm...

A lényeg az hogy mindenki magának kaparja a gesztenyéjét.

Mi idén egyetlen nyári fesztiválon sem játszhatunk, pedig már jó ideje próbálkozunk. Csak azért neveztünk, mert soha nem voltunk még ilyenen és a nyári szezon teljes kudarca miatt.... DE Nem szabad feladni!!! Ha szeretitek csinálni, akkor a körülmények mellékesek lesznek. Egy ideig.... amíg fiatalok vagyunk:))) És nem osztom azt a véleményt hogy ami tényleg jó, az kikerül a nagyközönség elé! Mert ez nem igaz!

Fugger
(Mind The GAp)
   
Redy 2005. máj.. 24.  16:11 48
Nincs
szia!
Lehet, hogy neketek nincs lemezetek.
Az már viszont, durva lenne, ha a legjobb nyolcnak mind lenne lemeze, még ha az magánkiadás is :)
Ki is lógott volna a lóláb, rendesen :)
Azért, ebben ügyesek voltak.. :)

Szerencséje minden 8-ba bejutónak, hogy az Auróra és az Alvin és a mókusok nem indultak volna, 10 lemezükkel és 10 vagy 15 éves múltjukkal, hisz indulhattak volna.....

Az sem lett megmondva, hogy valakinek hány magánkiadása lehet és milyen régi zenekar... :)))

Kár, hogy nem indultak, hisz õk pnt annyira ismertek a bejutottak közül, mint amilyen ismert egy fél éves zenekar egy 3 lmezes zenekarhoz képest :)

Kérdezem!

Hol a határ?

Lehet, hogy rosszindulatunak tartotok, de el kell ismerni, sok igazság van abban amit írtam.
Bocsánat érte!
Üdv.
   
pacska 2005. máj.. 24.  15:29 47
én is csak figyelgetek, eddig nem láttam értelmét közbeszólni, mindenki csak a saját marhaságát hajtogatja. nyugodtan ránk is ránkfoghatjátok, hogy már befutott, soklemezes zenekar vagyunk.. biztosan igaz..

egyébként valaki írta, hogy hogyan fogunk így elõbbre jutni, ha egymást tépjük széjjel. tipikus magyar hozzáállás..

másik: a középdöntõn mi is kaptunk oklevelet.. szó sincs bundáról vagy ismertségrõl, ez baromság.

Meli: te pedig ne vedd fel ezeket a hozzászólásokat, nincs értelme..

pacska
sunscreen zenekar
   
Meli 2005. máj.. 24.  15:03 46
Hello Mike! Látom nem bírtad szó nélkül!!! :-)
Picit már viccesnek találom az egészet, de errõl már személyesen is beszéltem.

Ja és még nincsenek meg a nyertesek.

Üdv M
   
huri 2005. máj.. 24.  14:46 45
Tehetségvadászat
Sziasztok!

Kedves Mike kapcsolatok nélkül ebben a szakmában nem nagyon lehet eljutni sehová.Én is egy amatõr zenekarban játszom, és minket is egy nagyobb zenekar visz el egy-két helyre, ha tud.Ha ezt tekinted, ez már egy kapcsolat. De ez az élet minden terére jellemzõ, fõleg a munkahelyekre, ha nincs kapcsolatod sokkal nehezebb megszerezni bármit is.Errõl ennyit.
A másik:Senki nem azt fájlalja, hogy nem õ nyerte meg a turnébuszt+a gibson gitárt+a lemezfelvételt. Ez mind nagyon szép. Az elért eredménnyel az illetõ zenekar pedig kb egy-két évig minden fesztiválon ott lesz.
Az az igazság, hogy én egyetlen dolgot vártam ettõl a versengéstõl. Azt, hogy az a stílus (metal) amit én szeretek nagyobb teret nyerjen. Sajnos ebben csalódnom kellett. Azért a zsûrit okolom, mert õk ezt ki is nyilvánították az álláspontjukat a mûfajjal kapcsolatban.Nem mondta ki senki, vagy legalább is kivágták a mûsorokból, de elég nagy vagyok már ahhoz, hogy egy gesztusból tudjam, ki mit akar.
Sajnálom, hogy így sült el.
Úgy gondolom, mindenkinek jár 15 perc hírnév.Most ez az õ 15 percük,de mondjuk ezért támogatnám azt, hogy a VIVA tv mutasson be kisebb zenekarokat(nem csak akik amúgy is minden fesztiválon ott vannak, mert ezeket úgy is ismerik),esetleg egy bemutatkozás formájában, és játszhassanak el, vagy játsszák le ezen zenekarok egy-két számát.Pl:német viva OVERDRIVE mûsor.
Sajnos mi sem pestiek vagyunk, és nehéz a véráramba bekerülni innen.
Hiába kaptunk a Metal Hammertõl a demónkra zseniális kritikát,és itthon sokan szeretnek bennünket, mindez=0, annyi, hogy egy erdélyi srác rendel tõlünk egy példányt belõle.
Elküldtük minden fesztiválra a cdt, de sehonnan sem jeleztek vissza.Szóval úgy érzem legalább ennyit megérdemelnénk.
Sajna a metal sok helyen mellõzik.Pedig sok tehetséges zenekar vany Magyarországon.

Üdv!
Harsányi Gábor
   

Szólj hozzá!

Csak regisztrált és belépett felhasználóink szólhatnak hozzá. Kattints ide a belépéshez! Regisztráció itt.

magyar | english | deutsch | espanol | francais | romana | polski | slovensky