3423 zenekar 12355 letölthető zene

Hozzászólások » MyMusic » Tehetségkutatók és Fesztiválok » Tehetségvadászat

Témakörök
Hirdetés
Tehetségvadászat
Tom Murphy Kondor 2005. máj.. 24.  03:28 34
Re: vélemény
[quote:93379582c9="myMusic Admin"]Aki azért zenél, mert szereti csinálni, az nem fog elkeseredni vagy fennakadni ilyeneken. [/quote:93379582c9]

Szerintem meg ha befogja mindenki a száját, akkor úgy fog kinézni a dolog, hogy minden rendben van. Ha van lehetõség a hozzászólásra, akkor élek is vele, mert ami HELYTELEN, az HELYTELEN. Szerintem NEM SZABAD ölbe tett kézzel nézni, ahogy porig aláznak egy olyan mûvészeti ágat, ami talán az önkifejezés lehetõségeinek legszélesebb skálájával rendelkezik.

[quote:93379582c9="myMusic Admin"]Még egy nagyon fontos dolog van: a zene szubjektív, így senkinek nincs joga más helyett eldönteni hogy mi jobb vagy rosszabb. A zsûrinek sem, és nekünk sem. Mindenkinek lehet szubjektív véleménye, vitázhat is, de felesleges egymást gyõzködni. Ez olyan mintha azon menne a vita, hogy a kék szebb szín, vagy a piros. Az hogy ki jobb hangszeres tudásban vagy virtuozitásban csak egyetlen rész. Lehet hogy valaki 3 akkordot játszik, de ha átéléssel és tisztán akkor az is jó. És egy ilyen helyzetben is, valakinek dönteni kell, és ha már õk szervezték, akkor hadd döntsék el hogy ki legyen a nyertes. Aki nem jutott be az majd legközelebb, máshol. Én így állok hozzá, mint zenész. Ha valaki jó, akkor elõbb-utóbb fennakad egy szûrõn. Ha mégsem akad, akkor meg marad a zene élvezete.[/quote:93379582c9]

Erre nem azt írom, hogy nem így gondolom, hanem egyszerûen NEM ÍGY VAN! A zene elsõsorban matematika. Az amatõrök szokták elsõként emlegetni az "átélés" meg feeling fontosságát, hogy miért, azt szerintem magyarázni nem kell. És igenis vannak szempontok, ami alapján el lehet dönteni, hogy egy zenekar dilettánsok gyülekezete, vagy esetleg rendelkeznek az Isten-adta tehetséggel, hogy zenében fejezzék magukat. Kedves Admin, tökéletesen érthetõ a reakciód ebben a helyzetben, de ez nem kétoldalú dolog.
Egy jó szervezõi képességekkel rendelkezõ ember legfontosabb tulajdonsága, hogy a megfelelõ feladatra meg tudja találni a megfelelõ embert. Anélkül, hogy kétségbevonnám a Tehetségvadászat szervezõinek jószándékát, ki kell mondanunk, hogy a zsûri összeválogatásánál nagy baklövést követtek el. Ellenkezõ esetben a jószándékot kell, hogy kétségbevonjuk...
Továbbra is fenntartom, hogy ilyen "tehetségkutatót" egyszerûen NEM SZABADNA szervezni, mert visszafordíthatatlan károkat okoz a zenekultúrának, ennélfogva felháborító, és elítélendõ!
   
Ferko 2005. máj.. 24.  00:57 33
Tehetségvadászat!
Ez az egész semmi másról nem szól, csak arról, hogy reklám magatoknak. MErt a zenérõl, abszolult nem szól.

1, a mûsornak az a címe, hogy Tehetségvadász. hm.. egy aljas kúszóbabbal? aki iszonyat módon blinket koppint csak szar igénytelen módon? az énektémák ugyanazok, akárcsak a zene. 3 lemezzel a hátuk mögött... Vagy egy NEfogazzal!? Az Action összeomlás albumára sem fért volna fel egy számuk sem, mert annyira elcsépelt silány, klisé az egész. Viccesnek egyáltalán nem mondanám. Eröltetett szar. Olyan mint gyõzike, CSak dzsidzsi gitotrokkal. Vicces.... aham... DE KINEK??? énektémák nullák. nincsenek is. És nem a zenekarokra haragszom hanem akik szerint magyarország legtehetségesebb zenekarai közé betették õket. 2005 van!!!!!!

2, szervezés. Hát akkor kedves szervezõk. Voltatok már életetekben koncerten? tudjátok mi az? nem hinném... Hogy lehet olyan szarul szólni mint a cool rock caféban? azt akarjátok majd leadni? hehe.... üres terembe, szar tchnika, hozzánemértõ emberek a keverõk mögött, visszhangzik iszonyatosan.. erre nem gondoltatok? abbol élvezhetõ dolgot lehet a Tvbe produkálni? Ledobtok egy kamerát a terembe oszt veszitek. Nem a keverõböl kéne kihúzni? ezekbõl a felvételekbõl nem lehet kideríteni, hogy ki a jó és ki a rossz... DE titeket ez nem is érdekel.


A viva comet 5 percenként megy a tvben, hogy dj fa**omra szavazzatok, míg a tehetségvadászat egy fél órás mûsor 21tõl, hetente 1szer. Bocs megismétlitek 11kor csütörtökön. Ezzel nem fogják a zenekarokat megismerni az emberek. Vagy szerintetek igen?????? mert akkor érdekelne a dolog, hogy hogyan.


3, a döntõ nem is élõben fog menni... Akkor meg mi az istenért van az egész? tehát nem lehet szavazni a döntõben bemutatott számokra, mert akkor már rég vége lesz, mikor a közönség láthatná a tvben. Ehhez is csak gratulálni tudok. Ezt miért kellett így csinálni? biztos valami nagyon fontos mûsor miatt nem lehet mûsorra tûzni

4. amatör zenekarok. ok. Akkor miért szavazna rájuk bárki is? ha nem ismertek???? Fõleg úgy , hogy a reklám egyenlõ a nullával. És ilyenkor jön be, hogy az aljas kúszóbab 3 lemezzel, minden fesztiválon játszik többnyire, NEFOGAZZ 1 lemezzel mindenhol játszik. TEhát rájuk szavaznak az emberek, mert nekik lehet pár alkoholista, infantilis, haverjuk az országban aki ismeri õket.. És mi a HElyzet a többi zenekarral? akik nem tudnak országos turnékra menni, miert nincs pénzük? LEhetnek õk bármilyen tehetségesek BESZOPTÁK!!!! a zseniális szervezés miatt.

Miért a zenekaroknak kell magukat reklámozniuk és smsekért koldulniuk? nem megalázó szerintetek???? Csak azért mert a viva, aki mindent megtesz ezért a rendezvényért, még ezt is sajnálja tõlük. szánalmas.....

Uhrin Benedek, ha indult volna õ nyerte volna meg ez 1000%ék!!!! és hogy miért? hát mert olyan vicces...... magyarországon még mindig az a felfogás, hogy "ez már annyira szar hogy ez jó" ÉS EZ ITT A GOND!! kedves zsûri

5. szóval majdnem biztos vagyok benne hogy e közül a két zenekar közül fog a gyõztes kikerülni.

6. miért kell a döntõre 1200Ftos jegyet szedni?????? nem lesz ott senki így. A nagy szervezés, arra nem képes hogy ingyenessé tegye, mert az pár ezer forintjába kerülne. VAgy le kéne nyomnia a hely spotját ingyen.


szeretném ha tudnátok válszolni a kérdéeimre........


Ferkó

u.i.: a forumozoknak egyébként melyik zenekar tetszik a legjobban, a döntõbe jutottak közül???
   
ferko 2005. máj.. 24.  00:08 32
Tehetségvadászat
hm....
   
jon 2005. máj.. 23.  21:57 31
így van, bizony
Nos, biztos egyszerü összeválogatni nyolcat a több mint ötszázból, sajna nekem is volt a 40 között pár kedvencem, akik igencsak megérdemelték volna (Józanészek pl.).

Persze semmiképp nem a szervezõket kellene szidni, egyrészt õk nem a zsûri, de ha már itt tartunk, srácok-lányok ismerjük be, ez most egy ilyen zsûri volt, ez tetszett neki, ilyen meg ilyen kritériumok alapján ítéltek és kész. Nem tudhatod, mi volt a fejükben, mit tartottak eredetinek és mit nem, õk is (többnyire) csak szubjektívan állnak hozzá, mint Te vagy akár Én. Bírom, hogy mindenki azért kesereg, mert nem az õ kedvence jutott be. Ezért van az, hogy az országban nem ez az egyetlen tehetségkutató, tudok olyanról, ahol például PONT a metálzenekarok felé húz a zsûri, mert az meg egy olyan zsûri. Emberek, akiknek bizonyos ízlésük van.

Lehet, egyébként, hogy célszerûbb lett volna kicsit bevonni a közönséget a középdöntõnél, illetve fordítva a döntõnél, mert most már csak tényleg az dönt, kinek mennyi haverja van. Remélem, hogy azért kapnak a zenekarok elég publicitást ebben a fennmaradó jó 10 napban, hogy a nem elkötelezettek is megítélhessék õket, különben tényleg semmi értelme.

A honlapon belehallgattam midegyik zenekarba, nem tudtam rájönni, ki az angol pop, ezt megmagyarázhatnátok.

Mindamellett inkább örülni kellene, hogy újabban kissé teret hódítanak azok az irányzatok, amik talán pont Angliából jönnek. Mintha itthon mindenki 10-15 év késésben lenne, hála a múltbéli szûrõknek. Nézzetek le egy horvát, szlovén vagy akár cseh klubba, (meg se merem említeni a németeket, osztrákokat) és láthatjátok, hogy nem ragadtak le a 80-as éveknél.

rokk vagy akár metál
   
myMusic Admin 2005. máj.. 23.  20:46 30
vélemény
Eddig is követtem a hozzászólásokat de most már hozzá is szólnék. Hadd kezdjem egy sztorival.

Mikor még iskolába játam, volt egy olyan tantárgy amit csak fakultatívként tanítottak: a vitázásról szólt. Feldobtak bizonyos kérdéseket, melyekben általában igen eltérõ az emberek véleménye, és nincs a kérdéssel kapcsolatban abszolút igazság. Tipikusan ilyen pl. a vallás, de ilyen pl. az abortuszkérdés is. Ezekre mindig lehet érvet és ellenérvet is találni. A feladat az volt, hogy a feltett kérdést egyik csapatnak támogatni kellett, a másik pedig a kérdés ellen érvelt. A vitában meg kellett gyõzni az "ellenfelet", bizonyos szabályok betartásával. Mikor eldõlt, hogy melyik csapat gyõzött, akkor szerepet cseréltek. Ugyanabban a kérdésben a másik, ellentétes véleményt kellett megvédeni. Azt hiszem nem kell mondani, hogy sokszor ugyanaz a csapat nyerte mindkét menetet... Nem tudom érthetõ-e hogy hová akarok kilyukadni: az éremnek mindig két oldala van. És hogy miért tartozik ez ide? Mert a zene pont egy ilyen könnyen vitatható dolog.

Ha zenészként gondolkodom, akkor teljesen egyetértek a hozzászólásokkal. Viszont ugyanakkor eszembe jut az is, hogy milyen "harc" szokott menni a myMusic-os nyereményekért, és néha mi is kaptunk kritikákat, hogy mit csináltunk rosszul. Ebbõl a szempontból mondhatom hogy mindkét oldalon álltam már a szervezõk közt is, és a résztvevõk közt is (persze máshol)....

Ha azt nézitek, hogy van, volt egy ilyen verseny, és 8 zenekarnak lehetõsége van fellépni, megjelenni egy CD-n, a TV-ben, az még akkor is nagy segítség, ha egyébként 1 évig "lehúzza" õket a szervezõ, mert ha ezen múlik hogy ismertek lesznek, akkor szerintem még így is megéri. Akinek nem, az persze ne induljon. Ugyanakkor én sem hiszem hogy lehetne máshogy szervezni bármi ilyesmit. Egy dolgot fontos tudni: nincs ingyen ebéd. Aki azért zenél, mert szereti csinálni, az nem fog elkeseredni vagy fennakadni ilyeneken.

Még egy nagyon fontos dolog van: a zene szubjektív, így senkinek nincs joga más helyett eldönteni hogy mi jobb vagy rosszabb. A zsûrinek sem, és nekünk sem. Mindenkinek lehet szubjektív véleménye, vitázhat is, de felesleges egymást gyõzködni. Ez olyan mintha azon menne a vita, hogy a kék szebb szín, vagy a piros. Az hogy ki jobb hangszeres tudásban vagy virtuozitásban csak egyetlen rész. Lehet hogy valaki 3 akkordot játszik, de ha átéléssel és tisztán akkor az is jó. És egy ilyen helyzetben is, valakinek dönteni kell, és ha már õk szervezték, akkor hadd döntsék el hogy ki legyen a nyertes. Aki nem jutott be az majd legközelebb, máshol. Én így állok hozzá, mint zenész. Ha valaki jó, akkor elõbb-utóbb fennakad egy szûrõn. Ha mégsem akad, akkor meg marad a zene élvezete.


.
   
Nyiki 2005. máj.. 23.  20:40 29
Üdv!
Csak húzzuk a rétes tésztát sokat írunk de nem mondunk semmit!
Hát igen meg vagyunk rendülve csak azért mert még csak egy e mail se kaptunk arrol hogy be se jutottunk.
Meg vagyunk rendülve azért mert a sokat mondó szövegû három riffes nagy pöcsü jeti és az angol pop zene be jut a többieket még csak meg se említi senki!
Megvagyunk rendülve azért mert azt mondod hogy zenéljünk ott ahol eddig zenéltünk csak azt nem veszed észre hogy nincs hol zenélnie a magyar vidéki amatõr zenekaroknak!
Aki pestre akar menni zenélni garantálnia kell 50 embert aki egész este vedel!
Egyébként egy vérbeli punk barátom mondta hogy az Aljas Kúszóbab a Punk ezne kigúnyolása mind zeneileg mind szövegileg!
Ja és nekünk sokat kell dolgoznunk azért hogy megéljünk és mellette nem leányálom csinálni egy zenekart amit szeretünk és cserébe még egy válveregetést se kapunk a nagybetûs zenei élettõl.
Na csak ennyi!
Egyébként gratulálok a bejutott zenekaroknak és a zsûri ízlés világának!
   
RFM 2005. máj.. 23.  18:35 28
Válasz
Nos. Sokan, sõt szinte mindenki, egyéb zenei téren mozgó emberek azt tanácsolták ne vegyem fel a forumok negatív kritikáit, mert mindig ezt nyomják. Szerencsére sok dícsérõ levelet is kapunk. Ezért nem szeretném feszegetni a dolgot tovább. Mi igenis beleadtunk apait anyait és az egyetlen hiba amit elkövettünk az az, hogy azt hittük, a lehetõség jó minden magyar zenekarnak.
A kiírás során valóban ki lehetett volna kötni, hogy szerzõi kiadású lemez sem lehet a birtokukban, de azt hiszem ezzel azért túlságosan leszûkítettük volna a kört. ez egy elég komoly kérdéskör volt, és miután kiírtuk a dolgot, már nem lehetett rajta változtatni. Bár lehet, hogy nem is tenném. Külföldiek azért nem lehettek, mert a nyeremények tulajdonjogát, csak magyar állampolgárokra irathatjuk. Nem térnék ki arra, hogy miért, de így van.
A pénzen vagytok kiakadva? Komolyan azt hiszitek, hogy bárki csupán jószándékból képes vagy megengedheti magának azt, hogy hónapokik pénz nélkül boldogulni és bármit elindítani. Közel fél évig tartott a dolog. Ti nem itt éltek? Hiszen mindenki tudja miben élünk! Szerintem sértettek és elfogultak vagytok.
Egy valamit be kell látnom, hogy nem voltam eléggé tisztában a magyar zenei élet arcairól. fogalmam sem volt arrol ki az a Cyborn, vagy Aljas kúszóbab, de egyet tudok, még nekik sem könnyû, nem élnek meg a zenébõl és rengeteget melóznak azért, hogy tovább haladjanak.
És õszintén szólva minden olyan hang aki azt írja, hogy ennek alapján abbahagyja a zenét meg megrendült, meg ilyenek, az hagyja abba. A zenéhez alázat és elhivatottság kell és nem holmi tehetségkutató vagy népszerûség. Akinek meg nem szimpatikus az, hogy vannak dolgok sajnos, amiknek eleget kell tenni egy egy megmérettetés során az ne induljon el ilyeneken, zenéljen továbbra is ott ahol van kedve, és akkor nem éri csalódás. Szerintem a 40 között is számtalan remek zenész volt.
Egyébként megmondhatom, hogy szponzorszerzõ turnék hada során mi is megjártuk a poklot, és legkevésbé sem a szakmától vártuk volna negatív kritikát a kezdeményezés kapcsán. Az, hogy a továbbjutók nem tetszenek, az nem érdekel. nekem sem mind tetszik.

Azért, innen is üdvözlöm azon 40-be jutott zenekarokat, akikkel nagyon szimpatizáltam és jót beszélgettem, sajnálom, hogy nem jutottak be.

Picit egyoldalú a beszélgetés mivel én ezen az oldalon állok, ti meg valahol egészen máshol.
Üdv:
   
Redy 2005. máj.. 21.  10:47 27
Ja és életemben egy együttessel sem találkoztam személyesen
Ugyan már, kérlek! :DDDDD

A cyborn-ról, pl, mindenki tudja, hogy a Tankcsapda elõzenekara volt a turnéban és nagy barátság alakult ki :)))

Egyértelmü volt, pl, hogy õk akármilyenek is lesznek, bejutnak a 8-ba :)))

Másik....

Mi az hogy, csak amatör zenekarok indulhatnak , akik nem rendelkeznek lemezszerzõdéssel? :)

Ok, most már világos, hogy magán kiadású lemezzel rendelkezõ zenekarok indulhattak, hisz õk egy kiadóval sem szerzõdtek csak magukkal és így indulhattak " amatör " zenekarok is, mint pl, az Aljas kúszóbab is akik már több éve léteznek és 3 lemezük is van, ha jól tudom és nem õk az egyetlenek akik bekerültek a 8 -ba több lemezzel és több koncerturnéval a hátuk mögött :))))

Akkor, elvileg, az Auróra és az Alvin és a mókusok is indulhatott volna? :)
Õk sem szerzõdtek egy kiadóval sem, csak magán kiadásuk volt!

Hol van a határ?

Megmondom!

Nincs határ, mert ez is egy pénzrõl szóló manipulált anti tehetség vadászat volt, hogy az embereket ismét hülyére vegyék és megalázzák.

Kemény szavak ezek, de igazak!

Ismét felteszem a kérdést, hogy hol itt a tehetség kutatás, hisz akik bekerültek a 8 ba, már több lemezzel rendelkezõ, több éve létezõ sok fesztivált megjárt, viszonylag nagy közönséggel rendelkezõ zenekrok voltak. Az õ közönségük már felfedezte õket, ettõl hogy manipuláltan segitík õket a 8-ba netán a megnyerésre, nem lesz nagyobb rajongó táboruk, sõt, aki nem hülye és átlátja ezeket, el is fog pártolni tölük!
Nem kívánom nekik, és senkinek, de jó tanuló pénz lenne minden ilyen zenekarnak, ha ez megtörténne.

Üdv,Redy
   
Stab Venom 2005. máj.. 21.  04:41 26
Re: Na akkor tessék!!!
[quote:e05e47e2cc="RFM"]Én mint szervezõ, hadd halljam ki hogyan döntött volna 550 jelentkezõ közül a legjobb 40 rõl, milyen pénzbõl? ........ de egy tény, szórakoztatni tudnak[/quote:e05e47e2cc]
Tisztelt rendezõ?
Én azthittem, hogy ZENÉS tehetségvadászat indult.... de ahogy kiderült, a szorakozókra vágytak. Ámúgy, ez cirkusban kapható. Sokan szeretik. Bohocok, törpék, szakállas nõ. Jól lehet mulatni.
De ha zenérõl van szó, akkor miért:
1.nem zenét értekeltek
2.rögtön pénz-szponzorokra kilyukad a dolog?

Ha még egy trend-nyáló, pénzszedõs dolog indult legalább tehetségkutatónak ne nevezzetek.
Amikor az elsõ hírek jöttek a dologról,akkor a mi együttesünk és nagy lelkesedéssel fogadta a híreket...de ahogy kiderült, általános szürkeség itt is jelen van. a "Tehetségvadászat" helyett a rendezvényt ajánlom átnevezni a "Ki a mûanyag?" címre.

Tim, Inner Sea zenekar
PS: Tom, Huri,- respect (as always:)
   
Nyiki 2005. máj.. 20.  23:18 25
Re: Na akkor tessék!!!
[quote:5ee242e140="RFM"] Ja és életemben egy együttessel sem találkoztam személyesen a középdöntõig. hogy is történt a lezsírozás?

Picit bosszantanak az ilyen beszûkült vélemények. [/quote:5ee242e140]

Nem a zenekarok csinálták a lezsírozást hanem a szponzorok akiknek MEG KELL FELELNI. Az egész csak a pénzrõl szól!

Picit bosszant az ilyen beszûkült pénzcentrikus zenei tehetség kutatás!
Szerintem a versenynek nem jó nevet adtak!
   

Szólj hozzá!

Csak regisztrált és belépett felhasználóink szólhatnak hozzá. Kattints ide a belépéshez! Regisztráció itt.

magyar | english | deutsch | espanol | francais | romana | polski | slovensky