3427 zenekar 12457 letölthető zene

Hozzászólások » MyMusic » Tehetségkutatók és Fesztiválok » Tehetségvadászat

Témakörök
Hirdetés
Tehetségvadászat
Mike 2005. máj.. 27.  10:06 104
Tehetségvadászat
Akkor mindent tudsz ;)

Mike (Aljas Kúszóbab)
   
egy a 40-bõl 2005. máj.. 27.  08:22 103
Kiváncsiságból én is rákerestem Redy Nevére :D
Értem a fikákat :D
Ja kinyomott még egy érdekes oldalt
MELEGRANDI.HU:DDDDDDDDDDDDDDDD
készvagyok
   
CaptainLooser 2005. máj.. 27.  06:43 102
Stab!

Mi a tehetség? Nem tudom megfogalmazni, de az biztos, hogy nem olyan szûk fogalom, hogy CSAK az: aki úgy tud játszani, mint Satriani... Valahol ahhoz is érzék kell, hogy eladd a 3 akordos zened. Nezd meg az Offspring-et eladott vagy 4 albumot ugyanazzal a 3 akorddal, es veresre kereste magat. De persze meg nem tehetseg az Offspring. Vagy nem tudom lattad-e mult vasarnap a Naplo cimu musort? Akkor kb. sejted mit akarok irni...
Valahol meg kell érteni, hogy ezt a mûsort el kell tudni adni, választottak neki egy nevet, kiválasztottak SZUBJEKTÍV vélemény alapján egy kalap zenekart. Szerintem minden ilyen kutato errol szol... Mond ki a here lenne kivancsi egy Satriani2-re aki rettenetesen teker a TV-ben? Szerintem minimalis mennyiseg, tudna ertekelni, akkor meg nem lehet, mert nincs nezettseg...

Most mondhatod, hogy szemet TV-k csak a nezettseg, de elnezest ok abbol elnek! Ez kb. olyan, hogy kerdezd meg a hentest mit szol hogy felment a hus ara? Szarik o bele, hogy a kisnyugdijas nem tudja megvenni a farhatat... Farhat=Satriani... Mert mindenki karajt vesz, meg combot, ami dragabb, ergo jobban keres rajta(sarkitva persze)

Stab nem akarok morogni, de kicsit zavar, hogy ma mindenki fikazik arrol, hogy mekkora egy fika a zenei elet itthon, de bocsanat... A szereploi csinaljak, TI is alakitjatok ha akarjatok, vagy alakul, ha kussban vagytok! Igy sztm kicsit buzlik kigyot-bekat kialltani azokra akik ugy gondoljak a sirankozason tul is van elet, lehet valamit tenni is a sikerert, a lehetosegekert... Ez egy fogy.tars. ami elcsepelt fordulat, de teny, vagy megtudod csinalni magad, vagy nem...
Ha meg nem akarod akkor ne Rijjal, mert nevetseges leszel, mint egy halom segelyre varo! Nem teged akarlak bantani, hanem a tendenciat, azt hogy minden "megnemertettzeneszzseni" sir, es kozben varja, hogy majd valaki felfedezi oket, s eljon a kanaan, de persze szigoruan underground modon, huen a femzene kitaszitottsagahoz, meg a vilagfajdalom-imagehez...
Megegyszer: Szigoruan altalanos tendenciakat probaltam felvazolni, ne vegye senki jelenlevo magara, mert nem ismerek itt egy zenekart se, egy emberket, hogy ok mit merrol, meddig!!!?

Na talan ennyi... Szomoru hogy latszik a Pokolgep-Ossian agymoso tengely utobbi 20 evenek eredmenye:(((

Amugy olyan igazan jo zenekart (szandekosan nem iram tehetsegest) meg nem lattam Magyarorszagon... De komolyan, mire verjuk itt a pofank, a mai feltorekvok kozul?

CAptainLooser
   
Stab Venom 2005. máj.. 27.  01:55 101
nem érdekes
Nahh, gondoltam, hogy már nem fogok beleszólni ebbe a témába. De úgy döntöttem, hogy mégis csak. Mert végre tisztán megértettem, hogy mi zavar a legjobban.
A rendezvénynek a neve. Mert "tehetség" szó miatt a komoly hangszertudás, és komoly zene alapokat ismerés/használatát/elsajátítást vártam. Hogyha az elejétõl indult volna "Megawatt", "Durranás", "Zuzz meg, papa" címén, szerintem, az itt elhangzott kérdéseknek nagy részét lehetne elkerülni.
Nem akarok kiabálni, hogy bunda az egész (mert fogalmam sincs, hogy bunda e), a szervezést sem fikázom (mert errõl is csak azt tudom, amit itt olvastam).
A nyerõ zenekaroknak MINDANNYIUKNAK gratulálok (tiszta szívbõl õrülök nekik, mert ha valaki valamit kap ez valóban jobb, mintha senki nem kap semmit), bár egyik sem a szív csücském a zene szempontból. (-A mi zenénk sem mindenkinek tetszik.)

Kérem, konstruktív kritikának tekinteni a véleményemet, mert engem (mint idegent) baromire nem izgat az egész, nem folyik se epem, se nyálam.
Amennyit láttam belõle, amennyit olvastam (itt és nem itt), az a vélemény alakult bennem, hogy mondás szerint "Jót akartak, de alakúlt mint mindig"... Lehet, hogy azért fogalmazodott meg, mivel a címe "tehetségvadászat" volt.

Mégis, Captain Looser, ki a tehetségesebb : Eric Clapton a gitárprofi, vagy 3 akordon feelingesen szenvedõ? (Ez nem tartozik az egyik szerepelt zenekarhoz sem! Ez elméleti kérdés!)
A viszonylag ismert zenekarokra minek "vadászni"? (Itt, viszont, elismerésem a szereplõ zenekaroknak!).

Ha igazi tehetségvadászatról lenne szó, akkor azt várnék, hogy fiatal(és nem feltétlenül magyar) Claptonok, Satriánik, Petruccik, stbiek kerültek volna a döntõbe.
!-mégegyszer, nem azért mert lenézem a szerepelt zenekarokat, de azért, mert semmi különös a hangszerkezelésben tõlük nem hallottam meg. Ti feleltettek meg a zsûri és szervezõk elvárásoknak. ennyi-!
Ebben fájt csalódni. Hogy még sem ILYEN dolog indúlt.

RFM, szerintem, ha nem akarsz válaszólni a Redynek (bár ki is az), akkor ne válaszólj. Hiába kussontod (ami, amúgy sem szép dolog), én kiváncsian olvasom a mondanivalóit.

Reményem, azért, marad, hogy ha egyszer indul az igazi tehetségvadászat, ami a _zene_ fejlesztésnek fog szolgálni, és, esetleg, olyan busz lesz a nyeremények közül, amelybe nem csak magyarok ülhetnek, akkor mi is részt veszünk benne, és tiszteségesen veszteni fogunk Opus Alterának, Orthent zenekarnak, vagy bárkinek, aki nálunk jobb és ügyesebb. És akkor büszkék leszünk, mind magunkra, mind az itteni zeneélet helyzetre.

Tisztelettel bizonyos forumozók íránt, és üdvözlettel a zenekaroknak
Tim "Stab Venom", Inner Sea együttes

PS: MindTheGAP, üdvözlöm a Sch.Vikit!:)
   
CaptainLooser 2005. máj.. 27.  00:04 100
Tisztelt Fikázók...

Kicsit mar unalmas a "mi vagyunk a zene s a METÁL!!!! prófétái" duma. Lassan ki kene venni a kezetek a bilibol, s elképzelni, hogy nem csak metált jáccanak hangszeren. Például Eric Clapton is hangszeren játszik, mégse metál, de kiírás szerint jelentkezhetett volna (eltekintve hogy nem magyar)...

Amugy titeket ennyire elkapott a pokolgepszij? De tenyleg, most mire vartok, hogy "elismerik" a metalt, es vegre feltor. Elegge komoly kemeny-zene rajongonak tartom magam, de peldaul kifordulna a gyomrom, ha "Jo ebedhez szol az Obituary! Eljen a PACALMETAL!"-cimu musort kellene hallgatnom, vasarnap a rantotthus melle.

Mar nem emlekszem ki irta, nem is akarok direktbe szemelyeskedni, de aki csak 3 akkordot jaccik, az mar eleve fika? Akkor Mozart Chopint peldaul eleve szarnak tartotta volna?
Szereny, "nemuberfrankomegnemertettmetalzsenizenesz" egom, azt mondja, az a jo zene, ami nekem tetszik. Pelda: Anyukam nem Slayerre ringatta a bolcsom, ezert nekem kb. van olyan jo egy gyerekdal, egy KFT., egy MC Hammer, mint mondjuk a Stonehenge Angelo Salutante albuma, pedig sokall gagyibb zene... Megis nekem tetszik, nekem az kell.

Megvalami... Mondhatom komoly zeneszek vagytok, akik ugy alltok itt az egyik zenetv musora elott, mint A megmento, A musor AMI megmutatja a frankot. Ez csupan egy kis pont, ha megnyeri valaki masnaptol nem fog a csapbol is o folyni... Semmi nem fog tortenni, ahhoz meg a VIVA is kicsi...

Itt sirsz, hogy nincs lehetoseg, meg igy meg ugy... Kapard ki vazze'!! Nezz meg egy Edguyt! Honnan indultak? SEhonnan, de addig kapart Tobias, hogy most elertek, amit kb. a hatarok jelentenek. Amit egy ilyen retegzene tud nyujtani. Nem elnek belole, mint a kiralyok, vagy mint egy RNBstar, de MEGCSINALTA magat.

CaptainLooser voltam

U.I.: Grat. a bejutottaknak, a kiesetteknek a szervezoknek, a sertodotteknek, a megnemertetteknek, az 5 ohmos ellenallasoknak stb...
   
Mike 2005. máj.. 26.  23:06 99
Tehetségvadászat
Ja igen. Mike (Aljas Kúszóbab) ;)

Esküszöm nem hiszem el:))))))))))))))
   
Mike 2005. máj.. 26.  22:46 98
Tehetségvadászat
Szia RFM!

Ezt már én is próbáltam megtudni tõle, mert úgy az igazi nem? ha az ember tudja, hogy ki az aki ennyire nagy megfejtõ, de nem kaptam választ. Aztán a google-ben rákerestem a nevére:)))))

Na megvan a megfejtõrõl a nagy megfejtés ;)

Redy nagy király vagy mondhatom:))))))))))

A bab legyen veled, remélem összefutunk valahol:)))))

Mike
   
RFM 2005. máj.. 26.  13:20 97
Még egy kérdés: ti léptetek fel utoljára?
   
Redy 2005. máj.. 26.  12:58 96
Ok!
Szia!

Ok, befejeztük, de ezt nem hagyhattuk ki, ne hari :))

Te is voltál eccer cinikus.. :)

Amúgy meg jobban ismerjük a dolgokat minden hátterével együtt, mint gondolnád :)

Na, tényleg most már nem írunk!

Most már ha így alakult, sok sikert és jó munkát kívánunk neked, nektek szevezõknek és mind a 8 zenekarnak!

Az idõ úgy is eldönt mindent.

Üdv.

UI.
köszi a gesztust, a meghívást illetõen, de ezek után nem érdekel minket ez az egész és semmilyen tehetségkutatás.
És most már annyira nem, hogy tényleg nem is írunk!
Azért, mégegyszer, köszi!
   
RFM 2005. máj.. 26.  12:24 95
Nem unod még Redy? Nem is értem miért válaszolgat neked mindenki. Remélem nem az Atomtorta vagy a Józanészek vagy a Major tagja vagy mert többek között õket nagyon bírtuk, és csalódnék.
Hagyd már abba. Szerintem mindent elmondtál, mindent ért mindenki, mostmár, ha van benned kíváncsiság eljössz a döntõre, ha kell felírlak a listára, csak fejezd be az ócsárlást.Köszi
Az Új Péterrõl gondolom semmit sem tudsz, mint arrról sem kit mikor miért milyen kritikával illet. Ha tudnám melyik zenekarból voltál, úúúgy megnézném mit mondtak rólad...
   

Szólj hozzá!

Csak regisztrált és belépett felhasználóink szólhatnak hozzá. Kattints ide a belépéshez! Regisztráció itt.

magyar | english | deutsch | espanol | francais | romana | polski | slovensky