2014. február 4.
A Duende együttes MR2 rádióból is ismert dalához, a Szeretni kell!-hez kifejezetten Valentin napra, a szerelmeseknek készített vadonatúj klipet: a Duende nagykoncerttel egybekötött klipbemutatóra 2014. február 13-án este kerül sor a Hunnia bisztróban.
- A klippel az a célunk, hogy minél több pár realizálja, milyen fontos egy kapcsolat, és mutassa ki érzéseit a másik fél iránt, hívhassa fel figyelmét a ma jellemző párkapcsolati mentalitás buktatóira, veszélyeire - ahogy ez dalunk szövegéből is kiderül. A Szeretni kellhez köthető klip bemutatása számunkra küldetés: az együttes az interneten szeretné terjeszteni a szerelmeseknek szánt dalt, hogy akinek fontos a másik, nem szeretné elveszíteni, vagy épp szeretné tudtára adni, hogy szeretve van, ezt mutassa is ki: ezt próbáljuk meg egyszerűbbé tenni a különleges, ünnepi klip ingyenes közzétételével. – mondta Menszátor Héresz Attila, a zenekar dalszerzője és énekese.
SZERETNI KELL! című új videoklipjüket és dalukat azoknak ajánlják, akik némi humorral és iróniával tudják szemlélni jelenlegi és múltbéli szerelmeiket, kapcsolataikat, léhaságaikat... Ezzel a videóval szeretnék felhívni a figyelmet a szeretet és a párkapcsolatok fontosságára, és arra, hogy bármi történjék/történt is: SZERETNI KELL!
A klip előzetesei:
További információk a Duende együttesről:
A Duende zenekar 2000-ben alakult. A név spanyol eredetű, jelentése kísértet, manó, szellem. Tulajdonképpen egy spirituális, átszellemült , katartikus állapotot fejez ki. Ez egyfajta határátlépés. Olyan, mintha a flamenco táncos személye intenzitása révén egybeolvadna lépéseivel, mozdulataival s végül eggyé válna magával a tánccal, zenével. Egyszerre beteljesül és meg is semmisül. Aztán újra teremti önmagát.
A zenekar első korszakára részben jellemző a sötét F. G. Lorca költőiségével átitatott attitűd, mely főképp koncerteken mutatkozott meg ( Latin szerenád, Matadora, Körhinta ). A 2000-es évek elején többször definiálták a Duendét latin- punk zenekarként. De már ezekben az időkben is különféle zenei stílus keveredett a néhol versszerű dalszövegekkel. Említhetnénk pl. a Klastrom balladát, mely lassan hömpölygő negyedórás „szerelmi karcolat”, vértócsás, koszlott romantika; vagy ellenpéldaként a Szívunk című nóta pár mondatra épülő jazzes, bluesos kibontását. De a sanzon jelleg, a rock elemek, az underground és az úgynevezett art- pop titulus is megfelel, ha jellemezni kívánjuk a Duendét.
A dalszövegek választott vagy tán inkább kikívánkozó témái az egyén szabadságkeresésén kívül az éjszaka élet lepleinek lecsupaszítása, a bárok, kocsmák labirintusában kószáló „nyughatatlanok” világának bemutatása, végletes szerelmi kavalkádok - néhol szürreális asszociációs játékokkal fűszerezve ( Zöld c. dal ). Az Országos orgazmusnóta pedig fekete humorú politikai paródia...