3422 zenekar 12339 letölthető zene
Rovatok
Hirdetés
Hazai

2025. február 28.

Megjelent Beck Zaza első szólóalbuma

Copyright:

A ZAJZAJZAJ február 21-én egyszerre indította el a 30Y és az Esti Kornél turnéját, ünnepli az alkotó közösség új megjelenéseit: Boebeck új EP-jét és egy új nagylemezt, Beck Zaza, a 30Y dobosának első szólóalbumát, melynek címe: félelemből otthon.

  • megosztás
  • kapcsolódó linkek

“Különös élethelyzet ez. Nem vagyok húsz éves, mégis írtam egy első lemezt. Nem érdekel egy beckzaza karrier, sosem érdekelt a karrier eleve, és persze ha bármi, akkor én a 30Y vagyok, és mint identitás, nem is érzem, hogy szeretnék más lenni. Ezé az idén 25 éves zenekaré a hitem, és valódi, méy meghatottságot érzek, mert anélkül a szeretet nélkül, ami minket összeköt, nemcsak mi, hanem valójában már én magam se lennék. Közben az elmúlt öt évem összes változásának egy új alkotói vetülete lett. A p2b-től, az X lemezen át, mindazokig az emberi, szakmai, egyéb alkotói kapcsolódásokig, amiket a ZAJZAJZAJ-ban, mint magától értetődő alkotói, támogatói közösségben végzek. Minden csak jött, mert hagytam jönni. Mert végre hagytam. Nem munka nélkül, nehogy félreérts, de legfőképp azért, mert hagytam megtörténni” – írta Beck Zaza.

A félelemből otthon lemezen összesen 8 dal kapott helyet, melyeknek zeneszerzője és dalszövegírója Beck Zaza. A dalokat Pécsett, a ZAJZAJZAJ stúdiójában vették fel Egyedi Péter produceri közreműködésével.   

“Egyelőre ez a lemez talán a legintenzívebb “hagyás” az életemben. A szembenézések, a hiányok, veszteségek, évtizedes rutinok meghaladásának folyamatában született meg. Remélem, nem úgy, hogy nem mutat túl mindezeken. Remélem, hogy elég távolra írtam magamtól és persze remélem, hogy a megosztása nem csupán az én “hagyásomnak” a rituális aktusa, hanem kapcsolódások lehetősége is. Ettől még persze valamiféle terápia ez, és mint ilyet, nem tudom, nem is akarom más polcra tenni, mint a bezzeg a kurva beckek lemeze mellé” – mondta Zaza.

Február 21-én, a megjelenés napján, Debrecenben, egy három zenekaros minifesztivállal indította az idén 25 éves 30Y, valamint az Esti Kornél tavaszi klubturnéját a ZAJZAJZAJ.

 

Szólj hozzá!

Csak regisztrált és belépett felhasználóink szólhatnak hozzá. Kattints ide a belépéshez! Regisztráció itt.

2026. június 11.

Ünnepi estély egy süllyedő hajón – új Blahalouisiana-dal érkezett

Nem sokkal előző megjelenésük, a Sűrű végtelen után egy már-már karneváli hangulatú, mégis súlyos kérdéseket boncolgató dallal jelentkezik a Blahalouisiana. Tovább

2026. június 1.

Sűrű végtelen: itt a Blahalouisiana új dala

A dal mindenki számára ismerős érzéseket fogalmaz meg olyan hangulattal vegyítve, amitől annyira szerethető a Blaha-pop. A Sűrű végtelen szerzője, Schoblocher Barbara gondolatainak világába hívja a hallgatókat. Tovább

2026. május 20.

Új Acid Empire klip

Az elmúlt években egyre több hazai zenekar próbálja összemosni a modern metal, az elektronika és a hiphop határait, de kevés formáció találta meg ebben a saját, könnyen felismerhető hangját. A budapesti Acid Empire azonban pontosan ebbe a kategóriába tartozik. A 2022-ben alakult csapat industrial és rap-metal alapokra építkező zenéje egyszerre agresszív, feszült és atmoszférikus, miközben végig ott lüktet benne valamiféle hideg, városi nyugtalanság. Tovább

2026. május 4.

Sárkányok tánca: új verziót kapott a Hősök dala

A téli álmából ébredő Minimal Project közreműködésével gondolta újra az idén jubileumot ünneplő Hősök a 2003-as Sárkányok táncát. Tovább

2026. április 25.

A szürke hétköznapok túlélésében segít Freddie

Vannak olyan slágerek, amelyek már első hallgatásra megragadnak az emberben. Legyen az a szöveg, a dallamvezetés vagy éppen a hangulat, ilyenkor mindig magunkkal viszünk valamit az előadó alkotásából. Freddie korábban megjelent angol nyelvű szerzeménye ugyanilyen hatással volt Lotfi Begire, aki azonnal stúdióba vonult, hogy elkészítse saját verzióját a felvételhez. Tovább

magyar | english | deutsch | espanol | francais | romana | polski | slovensky