Tűzijáték csütörtök estére: Random Trip All-stars a Parkban
A Random Trip improvizációs sorozatának lelkes és gyakori látogatói minden bizonnyal igen örültek, amikor nemrégiben kiderült, hogy egy kivételes este erejéig a Park komplexuma ad otthont a rendezvénynek. Éppen emiatt azonban nem csak a törzsközönségnek kötelező a megjelenés – az adottságok okán ez egy kitűnő alkalom arra, hogy az eddig avatatlanok is belekóstoljanak az élménybe. A hajtás után elmeséljük, mi is az a Random Trip, illetve részletesen bemutatjuk a szeptember ötödikei szuperkoncert nem akármilyen fellépőit – bátran kattintsatok!
Elképzelhető, hogy az improvizációs zene fogalmától sokan berzenkednek: tarthatnak magától a kavalkádtól, a strukturálatlanságtól, illetve akár abból is adódhat félelem, hogy valaki eleve nem bízik a spontaneitás sikerességében. A Random Trip a maga sajátos útján csalogatja, vonzza be a hallgatóságát: egyedülálló módon a magyar zenei underground népszerű és tehetséges előadóit vonultatja fel, egyre inkább kacérkodva a mainstream palettájával is. Ezáltal egyrészt megmarad a közönségbarát, táncolható zene talaján, másfelől pedig épít a meghívott fellépők meglévő táborára is. Így fordulhat elő, hogy valaki egyszerűen csak szeretné meghallgatni a saját kedvencét, de magával ragadja az atmoszféra, és úgy dönt, máskor, másokkal is kész megtapasztalni a kalandozást.
Többekkel azt valljuk, hogy bárki, aki szereti a zenét (mindegy, hogy milyen stílusok mentén válogat), az egy Random Tripen is jól fogja érezni magát – illetve kizárt, hogy ne élvezze a dolgot. Hangsúlyozom, nem csupán egy zenei érdekességről vagy kuriózumról van szó, amiben az ínyencségünk miatt érdemes részt venni: minden különlegessége mellett a Random Tripben talán az a legjobb, hogy a jó hangulat, a nagy bulizás mindig garantált. Nemcsak azért, mert pop-rockzenészekhez illő hangnemben szólalnak meg a témák, magas színvonalon, hanem azért is, mert ilyenkor mindenki jól érzi magát. A tánctéren és a színpadon egyaránt. A zene szeretetének és az egymásra hangolódás, egymásnak teret engedés jegyében.
A sorozat nemrégiben ünnepelte fennállásának negyedik évfordulóját – az ünnepi koncertet akár újra is élhetjük.
Ha a felvétel segítségével kellőképpen ráhangolódtunk a csütörtöki óriáskoncertre, nem árt átvenni a fellépők névsorát!
Andy Hefler
Andy Hefler sok évvel ezelőtt az Államokból érkezett Magyarországra. Többféle értelemben is performer: foglalkozik „színházcsinálással”, színészettel, énekléssel, zenével. Otthonos a soul, a gospel, a funk műfajaiban, kivételes hangja számos regiszterben képes megszólalni. A Premecz Mátyás alapította Kéknyúl Hammond Band énekese.
Tóth Vera
Tóth Verát az egész ország tehetségkutató-győztesként ismeri, ám egyike azon keveseknek, akik a műsort követően is népszerű és hiteles tudott maradni. A mai magyar zenei élet egyik legnagyobb formátumú hangja.
Vitáris Iván
Alig van túl a második ikszen, máris húzónévnek számít; a saját nevével fémjelzett Ivan & the Parazol frontembere – energikus, remekül énekel, igazán karizmatikus. A hatvanas-hetvenes években is boldogult volna, de mi inkább örülünk, hogy köztünk van.
MC Columbo
A Brains és az Irie Maffia oszlopos tagja, az MC-zés és éneklés előtt fúvós hangszereken zenélt. Kéri András jellegzetes stílusát, patois dialektusban hadart rímeit nehéz nem felismernie annak, aki egy kicsit is tájékozott a magyar szcénában.
MC Kemon
A grenadai születésű rapper, Kemon Wesley Thomas szintén az Irie Maffia berkeiből lehet ismerős sokak számára, de számtalan magyar előadó dalaiban működött közre. A kultikus Gimmeshot Crewnak is hosszú ideje tagja.
Saiid
Újonccal (Závada Péter) közösen alkotják az Akkezdet Phiai közönségkedvenc duóját. Az első Országos Slam Poetry bajnokságot 2012-ben Saiid (Süveg Márk) nyerte, sőt ezt követően a kontinensviadalon is megmérette magát, az európai Poetry Slam bajnokságon.
Wolfie
Farkas Roland Felcser Mátéval karöltve az egyre elképesztőbb népszerűségnek örvendő Punnany Massif frontembere, slam poetry estek szervezője. A Punnany legnagyobb slégerei mind-mind az ő nyelvén szólalnak meg, a csapat fő szövegírója.
Barabás Lőrinc
Az elképesztően tehetséges trombitás-zeneszerző munkásságából itt a Barabás Lőrinc Eklektricet kell megemlíteni, melynek névadója és vezetője volt. A néhai, kiváló zenészekből álló csapat minden tagja ugyanis a Random Tripek oszlopos résztvevője. Lőrinc idén önálló albummal jelentkezett, melyen szinte kizárólag a trombitának jutott szerep.
Ligeti György
Ligeti György neve számos zenei formációhoz köthető: legtöbben talán a Zagar énekes-gitárosaként ismerik, de egyre népszerűbb szupergroupja, a We Are Rockstars, és nem szabad megfeledkeznünk a The Puzzle-ről sem.
Bata István
Egyike a volt Eklektric-tagoknak; ugyancsak jó néhány csapattal formációban lép fel, legújabban például Fábián Juli csapatát erősíti, illetve a Gereben Zita Quintetben is zenél. Korábban a Special Providence basszusgitárosa volt.
Cséry Zoltán
Billentyűs-zongorista, már klasszikus zenei képzése ideje alatt keményebb vizekre evezett: növendéktársaival alapította az instrumentális jazzmetált játszó Special Providence-t, később pedig a Subscribe zenésze lett.
DJ Q-Cee
A Random Trip egyik alapítója és kiötlője, állandó szereplő. Több díj és elismerés gazdája, a Vinyl Warriorz kollektívájának tagja, a Karcosok Klubja DJ-workshopjának egyik oktatója. A koncerteken az elektronikáért, a beatboxért, mindenféle szívderítő adalékért felel (scratch, sample-ök, dalbetétek).
Delov Jávor
A sorozat másik atyja és állandó szereplője, vezére, szervezője, dobosa, de facto karmestere – zeneileg, szellemében és a gyakorlatban is a rendezvények koordinátora. Igen hosszú azoknak a névsora, akikkel vagy akiknek dolgozott, így a hazai zenei élet egyik fontos szereplője. Q-Ceeval egyetemben szintén tagja volt a Barabás Lőrinc Eklektricnek, manapság a Random Tripek mellett a Turboból lehet leginkább ismerős.
A szokásosnál jóval-jóval nagyobb helyen játszódik majd a történet, talán az eddigi legnagyobb színpadot hódítják majd meg zenészeink. Röviden tehát minden zenekedvelőnek lminimum ajánlott a részvétel – magukkal szúrnak ki, ha a távolmaradás mellett döntenek. Izgalom, egyediség, a zene öröme és egy hatalmas buli!
Fellépnek: Barabás Lőrinc, Bata István, Columbo, Cséry Zoltán, Delov Jávor, Andy Hefler, Kemon, Ligeti György, DJ Q-Cee, Saiid, Tóth Vera, Vitáris Iván, Wolfie
A tavalyi fesztiválszezon egyik legnépszerűbb rendezvénye a debreceni Campus Fesztivál volt. A Campus immár másfél évtizede arra törekszik, hogy biztonságos, családbarát, kulturált fesztivál legyen, amely valóban minden korosztályt elér. Tovább
A DEX Songwriting Expót 2018-ban indította el az Artisjus azzal a céllal, hogy hiánypótló kezdeményezésként támogassa az információmegosztást és kapcsolatépítést a dalszerzői közösségen belül, valamint lehetőséget teremtsen a szakmai fejlődésre. A rendezvénysorozat most őszi kiadással várja a tanulni és inspirálódni vágyó zenei alkotókat. A meghívott szakemberek tematikus mesterkurzusain az érdeklődők novemberben és decemberben vehetnek részt az Artisjus székházban. Tovább
Legutóbbi, zsinórban harmadik teltház előtt bemutatott koncertjén Moriones bohóc karaktere meghalt, s ezzel egy új, titkokkal átszőtt epizód kezdődött el. Az őszi hosszúhétvégén, november 1-jén az Akvárium Klub nagytermében egy különleges este keretein belül végre megismerkedhetünk a TENEBRIS-történettel. A jegyértékesítés elindult és már most látszik: a TENEBRIS* című album megjelenését követően töretlen az óriási érdeklődés, rohamos tempóban fogynak a szabad férőhelyek. Tovább
Jubileumi évet ír a Mayhem, éppen 40 éve (!) indult útjára az a black metal gépezet, mely most múltidézésre hívja rajongóit és az olykor kaotikus, vagy éppen véres történetéből hoz korábban soha nem látott képeket és felvételeket. Tovább
A Glastonbury, a Wilderness és a Bestival fellépéseikről begyűjtött dicsérő kritikák, valamint az év elején lezajlott, pár fellépésből álló európai turnén debütált vadonatúj show fogadtatása után a dance műfaj úttörője, a Faithless bejelentette 21 állomásból álló egyesült királyságbeli és európai turnéját. Tovább