A Kerekes Band az utóbbi évek egyik legütősebb világzenei bandája: hasító ethno-funk, felszabadító csángó boogie, nagy terpeszes rock 'n' roll. Koncertjeikre jellemző a pulzáló stadion-folk hangulat, melyet csodás „gyógyulások” és pszichedelikus látomások kísérnek.
Fehér Zsombor koffernyi effekttel megtámogatott furulyakészlete mellett egyszemélyes showműsorával teszi fel a betyárkalapot az élményre, miközben úgy fújja, akár egy bronxi funkpartira beszabadult megvadult őscsángó, aki Jimi Hendrix legzúzósabb ütemeit szívta magába a gyimesi hegytetőn.
Námor Csaba úgy nyomja kobzát, ahogy az az Ethno Funk Testvériség igazságtevőjéhez illik: minden akkordja felér egy pörgőrúgással. Csarnó Ákos brácsajátéka hozza az örömtudathasadás energiáját és zaftját, mialatt higanypumpaként kezdi mozgatni a hallgató lelkét. Kónya Csaba basszusa és Fehér Viktor dobjátéka pedig egyértelműen a folk-biznisz legkeményebben dolgozó ritmusszekcióját adja.
Az együttes Pimasz című albumát a legtekintélyesebb világzenei szakmagazin, a brit Songlines, a 2006 szeptember/októberi számában beválogatta a világ 10 legjobb, újonnan megjelent lemezei közé. Maek Espiner így írt a csapatról a Songlines hasábjain: „Egy fantasztikus zenei utazásra visznek el minket tradicionális hangszereikkel: a kobozzal, a háromhúros brácsával és (a virtuóz zenész, zenekarvezető: Fehér Zsombor kezében) a pásztorfurulyával, melyeknek játékában a punk, a funky és a dance keveredik a magyar népzenével, sok nagyszerű dobmenettel és kitűnő hangzással megerősítve. (...) Ez a banda az, amire feltétlenül le kell csapni.”
A Pimasz azóta arany és platinalemez lett, és jelölték a legrangosabb magyar zenei elismerésre, a Fonogram-díjra, az Év hazai világzenei albuma kategóriában.
Az Európai Unió által 2008-ban meghirdetett Kultúrák Közötti Párbeszéd Európai Évének alkalmából az Oktatási és Kulturális Minisztérium a Kerekes Bandet választotta Magyarország kulturális nagykövetévé. 2008 decemberében a zenekar megkapta a Heves Megyei Príma-díjat. 2008 szeptemberében a Kerekes Band kihozta második nagylemezét Fel a kalappal! címmel, amely a Pimasz útján járva, de azt továbbgondolva, méltó folytatása az előző nagysikerű lemeznek. A lemez szintén Fonogram jelölést kapott és aranylemez lett.
2011-ben jelent meg a zenekar harmadik sorlemeze What The Folk?! címmel, melynek Mr. Hungary című száma az MR2 Petőfi toplistájának első helyén landolt. 2012-ben a Petőfi rádió a Kerekes Bandet delegálta a hollandiai Eurosonic Fesztiválra, amely az egyik legjelentősebb európai showcase fesztivál. A What The Folk?! 2012-ben aranylemez lett, és megkapta a Fonogram-díjat is.
A Kerekes Band Magyarország egyik legkeresettebb koncertzenekara évi 60-70 koncerttel, a hazai koncerteket pedig rendszeres külföldi fellépések egészítik ki.
A Kerekes Band negyedik lemeze, a Folklore Man 2013 július 1-jén jelenik meg. A zenekar hozza a szokásos, csak rájuk jellemző ethno funk őrületet: furulyával, kobozzal és brácsával játszott modern könnyűzenét, amely sajátosan magyar, de nem tolakodóan.
A lemez vendégelőadói között található Fábián Juli, akivel egy igazi nyári sláger született meg, a Waiting for the Sunshine; Farkas Bertalan kilövés előtt elmondott beszéde hallható a Cpt. Space Wolf, aminek a kilövését a zenekar az első magyar űrutazás 33. születésnapjára időzítette; Mike Finnigan, aki többek között Jimi Hendrix, Santana és Joe Cocker Hammond orgonistájaként vált ismerté a nagyvilágban és Paul Schields, aki egy oklahomai farmer, és a Betyar Hero című dalban mond el egy betyártörténetet angolul.
Hat év után új nagylemezzel jelentkezett a Szabó Balázs Bandája. A Keringés 12 dalt tartalmaz, köztük egy Grecsó Krisztián és egy Tóth Krisztina vers megzenésítését. Szabó Balázs szerint a korábbi albumokhoz képest bátrabb hangszerelésű és más hangulatú anyag született. A zenekar november végén 10 állomásos lemezbemutató turnéra indul, melynek kiemelt állomása Budapesten a Dürer Kert. Tovább
November 18-20. között tizenkettedik alkalommal rendezték meg Veszprémben a Music Hungary Konferenciát & Showcase-t, amely idén minden eddigit felülmúló látogatottságot hozott. A konferenciat fő témája a „Hangnemváltás: alkalmazkodás és rock’n’roll” volt, amely azt vizsgálta, hogyan reagál a szakma az új kihívásokra, keresve - napjaink népszerű szavával - a reziliencia és a kihívásokkal való megküzdés útjait. Tovább
Az idei utolsó, de annál fontosabb dalával jelentkezett Fluor és Diaz párosa, ami mindkettőjüknek nagyon sokat jelent. Ez a "Pályaudvar", ami ezúttal egy szívszorító utazás helyszínévé vált. Tovább
Ha rosszabb lennék nálad, még akkor is jobb lennék - 6363 igazi, dalba csomagolt rap-parádéval robban!
6363 idén egy percre sem hagyta lankadni a figyelmünket, zenekaros produkcióvá fejlődve hatalmas menetbe kezdett és megállás nélkül dobálta ki a dalokat, június elején pedig befutott a KORD EP. Az ehhez szorosan kapcsolódó, nagyobb lélegzetvételű anyagra már nem kell sokat várni, a korábbi hírnökök után pedig most újabb előfutárral kopogtat… vagy sokkal inkább rúgja be az ajtót! Tovább
Közismert alkotók mutatják meg, mit jelent számukra a korlátlanság. Ahogy a művészet során mindig, az alkotóknak folyamatosan szükségük van ihletforrásra. Már egészen az őskorban fontos szerepet töltött be a látvány, a vizualitás, valamint a szó az alkotás során. Nem beszélve azokról a jól ismert alkotókról, mint például Radnóti Miklós költő vagy Csontváry Kosztka Tivadar festő, akiket a természet gyakran inspirált. Ezúttal az irodalom, a slam poetry, a képzőművészet és a divat területéről mutatták meg kortárs alkotók, hogy miként tudják áthidalni az idő és a távolság kereteit, és hogyan teszik alkotássá inspirációjuk forrását a digitális szabadság segítségével. Tovább