2013. április 5.
A minap mintegy két tucat zenekar és előadó kapott „koncertvízumot” a Sziget Fesztiválköztársaságba, köztük napjaink legjobb brit koncertzenekara, a Biffy Clyro, a kortárs könnyűzene egyik legtehetségesebb és legsokszínűbb előadója, Mika, az ultra szuggesztív, könyörtelenül dinamikus elektronikus élő zenei produkció, a Nero, és sokan mások.
Érkezik tehát a Sziget Nagyszínpadára napjaink legjobb brit koncertzenekara, a Biffy Clyro. Arénákat képesek megtölteni, állandó részvevői a szigetország leglátogatottabb fesztiváljainak, és koncerten nyújtott teljesítményüket a legbefolyásosabb médiumok ismerték el fontos szakmai díjakkal az elmúlt években. Utolsó három lemezükből egyenként több százezer példányt adtak el, közülük a legújabb, 2013 januárjában megjelent Opposites vezette a brit lemezeladási listát. Az elmúlt években számos rangos szakmai díjat gyűjtöttek be: a 2011-es NME Awards-on, de a Q Awards-on is ők bizonyultak a legjobb koncertzenekarnak. Idén pedig már a legjobb brit együttesnek járó díjat vehették át az NME-től.
Michael Holbrook Penniman, vagy ahogyan az egész világ ismeri: Mika, a kortárs könnyűzene egyik legtehetségesebb és legsokszínűbb előadóinak egyike, olyan figura, aki mindent tud arról, hogy mitől lesz jó egy mai popsztár. Már-már klasszikusnak számító slágerei mellett 2013 augusztusában világraszóló popzenei programjának legaktuálisabb darabjával, a The Origin of Love-val hódít újra a Szigeten, szintén a Nagyszínpadon. A Nagyszínpad napsütötte, legkorábbi sávjába érkezik a New York-i anti-folk szintér üdvöskéje, Regina Spektor. A merészen szolid és visszafogottan extravagáns zenei kifejezésmódok ellentétéből egyedülálló tehetségének köszönhetően harmóniát teremtő énekesnő, dalszerző és zongorista dalai egész lényéhez hasonlóan minden környezetben megnyerőek és az első hangtól kezdve rabul ejtik a közönséget.
Futurisztikus, tért ölelő, ultra szuggesztív, könyörtelenül dinamikus, progresszív és friss elektronika, ez a Nero. A két brit elektronikus zenész, illetve producer, Daniel Stephens és Joseph Ray, valamint Alana Watson énekesnő a dubstep kiszámíthatatlanságából, a drum'n'bass lendületéből és az electro house nyers erőiből építkező produkciója 2010 óta tartja lázban Európát, s jön most a Szigetre, annak is az Arénájába, annak is az „élő” zenei sávjába. Szintén élő produkcióval jön az Arénába Németország egyik legrégebb óta aktív techno-pop alakulata, a Booka Shade. Az igényes és hiperintelligens elektronikus zenék kevesek által magas szinten művelt tudományának formációja több mint huszonöt éve szállítja futószalagon a hangulatos, merengéshez és önfeledt partizáshoz egyaránt alkalmas zenéket.
Íme a hangos összefoglaló is a fentiekről: