Ezt hallgatja! Kubányi Bálint Top5 (Supernem, Soerii&Poolek, Uzipov)
Kubányi Bálintot (Norris Pekt) rengeteg helyről ismerhetik az emberek. A hőskorban még a Publo Hunny oszlopos tagja volt, most már leginkább kedvenc koncertbandánkat a Soerii&Pooleket erősíti, de mellette feltűnik a Supernemben is. Legújabb projektje pedig az Uzipov, amire szimplán csak annyit tudunk mondani, mindenkinek érdemes meghallgatni. Most Top5-jét vehetitek jobban szemügyre, sok-sok sztorival. Azt innen is köszönjük!
„Nem mai zenékről írok itt, hanem azokról amik igazán megfogtak és azok akkoriak, amikor még szivacsként szívtam be a zenét. Ma már inkább olyat hallgatok amire nem kell az agyamnak odafigyelnie. Ez pedig a Bartók Rádió.“
„Első saját bakelitem. Az összes Publo Hunny koncert utáni buli azzal végződött, hogy Pablo Palkóval az egész lemezt végigénekeltük annyiszor és addig amíg már csak mi voltunk talpon. Ugyanúgy ahogy manapság a Soerii és Poolek-ben.“
„Egy barátom adta oda kazettán a For Those About To Rock című lemezt. Elsőre egy szót se értettem az egészből, mert annyira más volt azoktól amiket B. Tóth László játszott Kettőtöl Ötig. De meg akartam érteni. Akkor sikerült amikor a nagybátyám megtudta hogy Saragosa Band-et hallgatok. A kezembe nyomta a Flick of The Switch című lemezt, amiről ma már tudom, hogy az egyik, ha nem a leggyengébb AC/DC lemez, de ahhoz elég volt hogy onnantól kezdve 10 évig szinte csak ezt a zenekart hallgassam. A gimibe 4 évig walkman-nel jártam. 4 évig a Black in Black lemez volt benne.“
Azért ezt a számot írtam, mert nem annyira ismert és a számomra kedvesebb Bon Scott korszakból való, de bármelyik számukat, bármelyik lemezről random be lehet helyettesíteni.
„A Batthyány tér mozgólépcsője tetején Lukács Dávid (Korog dobos) állt. Én köszöntem neki, ő nem. Szó nélkül rám adta a walkman-jét. Én se beszéltem tovább. A szám végén, kikerekedett szemmel kérdeztem: KIEZACSAJ?! Majd közöltem, hogy a walkman nálam marad. Elindultam fejemen Björk első lemezével a városba ügyeket intézni, tömegközlekedéssel. Kb. két óra múlva, amikor haza értem és levettem a fejhallgatót, nem tudtam semmire visszaemlékezni az utazásból. Semmire sem emlékeztem és ez még a tudatmódosítok és masszív italozás előtti korszakban történt. Szintén bármelyik számot írhattam volna a lemezről.“
„Publo Hunny próbára érkeztem éppen. Publo Palkó azzal fogadott, hogy ezt meg kell hallgatnom. Rámadott egy walkman-t. Elindult a szám és én nem is értettem mit hallok, mi történik, annyira újszerű volt anno ez az egész. Első hallásra szerelem volt és ami a dal vége fele jött az minden határon túlment akkor és most is. Nem szeretem a pakolós műfajokat, mert azok is tudnak általa „zenét“ csinálni, akik nem zenészek, ami nem lenne baj, a baj az, hogy szart csinálnak. Megy egy rész X ütemig aztán jön egy másik, stb. A kemikálban azt szeretem, hogy pakolgatásnak nyoma sincs, olyan mintha be-whiskey-zett csávók jam-melnének, olyan hangszereken ami éppen a kezük ügyébe kerül. Megmarad a zene lényege: a dinamika, a hömpölyögés. Nincsenek határok, bármi megtörténhet, hiszen minden hang zene és a zene csak játék.“
„Megvettem a CD-t, hazavittem és rohannom kellett volna valahova. Azért gondoltam futólag belehallgatok úgy, hogy végigléptetem gyorsan a dalokat. Az első számot végig álltam a lejátszó előtt. Nem léptettem. Lement. A másodiknál már leültem. Nem léptettem. Lement. A harmadik számnál lefeküdtem és lehunytam a szemem. Végighallgattam az egész lemezt és fel nem merült, hogy hozzáérjek a távirányítóhoz, egyáltalán, hogy megmozduljak. Az azonos című lemezről bármelyik dalt ide írhattam volna. A klipp mai napig alázó.“
Assisi Szent Ferencnek, az állatok patrónusának emlékére ünneplik október 4-én az állatok napját. Át is túrtuk a netet, hogy a jeles nap alkalmából mi is megfelelő ünneplésbe kezdhessünk. Össze is gyűjtöttünk 8+1 "állatos" dalt magyar előadóktól, amelyek külön-külön is a kedvenceink voltak már korábban. Hogy miért +1? A Fish! Alanyijogon, pusztán név alapján került be. A continua
A post-punk egy nagyon összetett, és meg nem értett műfaj volt. Bár kevesebb, mint 10 évet élt a világkorában, máig meghatározó eredményeket ért el. Egyesitett a művésziességet a punkok haragjával, és megannyi más műfaj elemével, amiből egy igen színes műfajt alkottak. A teljesség igénye nélkül íme az az 5 post-punk album, amit mindenképp meg kell hallgatnod. A continua
A szintetizátorokat a korai években sokan megvetették: nem volt a hangoknak fizikai leképeződése, nem volt húrpendülés, vagy rezgés, ami a hangot adná. Aztán a ’70-es években jött az áttörés, hála olyan zseniális zenészeknek, mint a Kaftwerk vagy Brian Erno, akik megmutatták, hogy végtelen lehetőségek rejtőznek a szintetizátorban. A 80-as évekre pedig kialakult a Synth-Pop, amelyekből most összegyűjtöttük az 5 legmeghatározóbb albumot. A continua
Kollányi Zsuzsi szólókarrierje 2017-ben robbant be ”Valahonnan” című dalával, melyet Lotfi Begi és Majka közreműködésével készített. Az énekesnő bombasztikus sikereket aratott a felvétellel, amely decemberben elnyerte az év legjobb videóklipjének járó Comet gömböt. Zsuzsi nem állt meg itt, ugyanis az év énekesnője elismerését is bezsebelte a GLAMOUR Women of the Year 2018-as díjátadóján. Februárban indult önálló műsora, a "Két hang között", hétvégén pedig A Nagy Duett 6. évadjának versenyzőjeként mutatja meg sokszínűségét.
Most az ő kedvenceit ismerhetitek meg top5-ös listájából. Bónusz dalként pedig megnézhetitek legfrissebb, SuperStereoval írt közös dalának klipjét is, amely a nyár potenciális bulitrack-je lehet. A continua
Ezen a héten SuperStereo, alias Laskai Viktor kedvenc dalait ismerhetitek meg Top5 rovatunkban. Viktor először a Péterfy Bori & Love Bandben vált ismertté, majd kivált a zenekarból, és azóta SuperStereo néven saját elektro formációját működteti. Hamarosan Kollányi Zsuzsival közös új klipjét is bemutatja, élőben pedig június 2-án a győri Audi Arénában INNA koncertje előtt találkozhattok vele. A continua