A szeptember 18-i Tüntetés a Zöld Pardonért lassan a magyar zenei élet egyik legnagyobb partija lesz. Új fellépőkről számolhatunk be: ott lesz a Quimby, a 30Y, az Irei Maffia Sound System, a Magna Cum Laude, Ganxta Zolee és a Kartell és a Pál Utcai Fiúk is. Jelenleg több mint 7.000-en jelezték facebookon, hogy ott lesznek az eseményen. Ha csak fele annyian lesznek, az is kellően sok.
Eddig is több első rangú hazai fellépő jelezte, hogy részt vesz a Zöld Pardonért tartott tüntetésen. De ha valakinek nem lenne elég a Kiscsillag, a Subscribe, a Bikini és a Kiscsillag, az újabb adagot kaphat a sztárzenekarból.
Az idén 20 éves Quimby idén még nem is tette tiszteletét a Zöld Pardonban, és ingyenes rendezvényeken sem egyszerű őket elkapni. De szeptember 18-án a Zöld Pardon mellett a Quimby is kiáll a jó ügyért.
Ezzel szemben a 30Y már idén is többször ugráltatta meg a rajongóit a ZP-ben. Az egyik koncertjükön Beck Zoli két szám között rátekintett a közönségre, és csak annyit mondott: az országzászló ti vagytok. Talán ezzel az egy mondattal Beck Zoli mindent összefoglalt.
A Pál Utcai Fiúk is visszajáró vendégek a ZP-ben. Az elmúlt időszak sok PUF-os buli tapasztalatát úgy lehetne elmondani, hogy általában a ZP-s PUF koncertek rendesen ott voltak.
A gyulai Magna Cum Laude, akik a Vidéki Sanzonnal mindenkit meghódítottak is biztos lelkesíteni fog minket, legalább egy Pálinka-dal erejéig. Aki pedig volt már Irei Maffia Soundsystem bulin, az tudja, hogy nem éri meg otthon maradni. És végül, de nem utolsó sorban Ganxta Zolee-ék is fognak dobni a hangulaton a fellépésükkel.
Ismét hangsúlyozzuk: a parádés fellépők során kívül az ügyért is ott kell lenni. Tehát: szeptember 18-án 17:00-tól tüntessünk együtt a Zöld Pardonért.
LOOK MUM NO COMPUTER olyan, mint egy őrült feltaláló, csak a találmányai nem rakétaként, hanem elsősorban elektromos hangszerekként öltenek testet. Épített már szintetizátoros kerékpárt és Furby orgonát is, de a technikai bravúrok mellett zseniálisan manőverezik a hangok birodalmában is, koncertjei rendre teltházasok, számos előadóval dolgozott már producerként és társszerzőként is. Legutóbb az Eurovízión feltűnt dalával, az Eins, Zwei, Drei-jal futott nagyot, 2027. február 19-én pedig először hallhatjuk Magyarországon is bravúros fellépését a Turbina Kulturális Központban. Weiter
A brit hiphop- és grime-színtér egyik legizgalmasabb jelensége, a Pete & Bas november 25-én a Dürer Kertben lép fel. A londoni duó néhány év alatt vált internetes szenzációból nemzetközi koncertkedvenccé, sajátos stílusukkal és utánozhatatlan karakterükkel pedig teljesen egyedi színt képviselnek a műfajban. Weiter
Igazi sztárparádé lesz augusztusban az MVM Dome-ban augusztus 22-én, ahol életre kel az olasz zene aranykora. A nagyszabású, látványos show keretében a legendás Sanremói Fesztivál csillagainak slágerei idézik meg azt a különleges világot, ahonnan évtizedek óta örökzöld slágerek és ikonok indultak el a világhírnév felé. Weiter
Az ország egyetlen, erőműben megvalósuló audiovizuális fesztiválja további, a maguk területén kiemelkedő előadókat jelentett be. Természetesen idén is lesz fényművészeti kiállítás, ami már a fesztivál előtt is megnyitja kapuit. Weiter
Charlotte Wessels újra Budapesten! 2027. február 17-én első headliner turnéjával tér vissza hozzánk a holland énekesnő és zenekara, az estét pedig Melissa Bonny nyitja majd! Weiter