3422 zenekar 12339 letölthető zene
Rovatok
Hirdetés
Hazai

2015. március 15. | Dobos

Megjelent az új (halál;orgazmus) lemez, az Exitus

Copyright:

Elkészült a (halál;orgazmus) Exitus című lemeze, mely a júliusban megjelent Coitus párja.  A keletkezéstörténetként is értelmezhető lemezanyagot március 14-én mutatták be a szentendrei ElevenKertben.

Az avantgárd szellemiségű, magukat csak diszkópunkként definiáló csapat 2012-ben alakult, Csank László basszusgitáros, Pintér Gergő énekes és Gressai Ferdinánd triójából, majd egy évvel később csatlakozott hozzájuk Kocsis Szilveszter, aki szintetizátor játékával egészítette ki a zenekar hangzásvilágát.
A (halál;orgazmus) a Coitus és az Exitus stúdiófelvételeit egyszerre készítette el, de a duplalemezes koncepció, már a dalok keletkezése óta így élt a zenekar fejében: „A Coitusra kerültek a könnyedebb slágerek, míg az Exitus egy összefüggőbb, nagyobb ívű dolog, egy keletkezéstörténet.” – Mondja Pintér Gergő, a zenekar énekese.
A Varga Bence hangmérnök közreműködésével készült duplaanyag története egészen a zenekar kezdetéig nyúlik vissza: „Az első koncertünkön a COITUS dalait játszottuk azonos sorrendben. Folytattuk a dalszerzést, de a duplalemezen hallható a változás. Mikor kiszeleburdiskodtuk magunkból a felgyülemlett energiáinkat, egy elmélyültebb, gondolkodósabb munka következett. Már nem óránként bérlős próbateremben toltuk, hanem az Alumíniumgyár Zrt. bunkerében, ahol hosszú időket töltöttünk dalszerzéssel. Olyan komolyan vettük, hogy előfordult: Csankit a kanapéról kellett felrángatni, és a nyakába aggatni a basszusgitárt, annyira kimerült a művészi munkától. De összehoztuk a bonyolultabb szerkezetű, borongósabb világú EXITUS történetét is. - Mesél a folyamatról Gressai Ferdi - Érdekes változás megy végbe a két lemez között, pedig szünet nélkül, folytonos egymásutánban keletkeztek a dalok. A COITUS a felszabadulás, a kirobbanó öröm és szabadság. A COITUS az orgazmus lemeze. Ezen ősrobbanás után keletkezett világ az EXITUS, az elmélyülés és elveszés a végtelenben. Itt már nem látogatóba jönnek az idegenek, hanem odaajándékozzák ivadékuknak komplett világegyetemünket. Az EXITUS a halál lemeze.”
Az Exitus megjelenését a zenekar legelső videóklipje, az Önkielégületlen szerelem vezette fel, lemezbemutató koncertjüket pedig Szentendrén tartották, az ElevenKertben, ahol fellépett a Búcsúkoncert és Szilveszter és Ferdi elektronikus duója, a Suprauniversum is.

Az új album egyébként az alábbi Soundcloud linken végighallgatható: [link]

Szólj hozzá!

Csak regisztrált és belépett felhasználóink szólhatnak hozzá. Kattints ide a belépéshez! Regisztráció itt.

2026. augusztus 6.

Film készül bongor díjnyertes konceptalbumához

Berta Csongor, azaz bongor évek óta a hazai zenei színtér fontos alkotója, épp most készül a szeptemberben esedékes első önálló Budapest Park koncertjére, tavaly pedig elkészült pályafutása eddigi legszemélyesebb és legnagyobb hatású lemeze. A sokszoros díjnyertes EXTÁZIS című konceptalbum dalai végigvezetnek az alkotó életén, fókuszba helyezve többek között az addikcióval kapcsolatos viszonyát. Az albumhoz, ahogy bongor nemrég bejelentette, most mozifilm készül K. Kovács Ákos és Ipacs Gergely rendezésében a Superfactory, a TelekomFilm és a CineSuper gondozásában, ami már idén ősszel látható lesz a mozikban. Tovább

2026. június 11.

Ünnepi estély egy süllyedő hajón – új Blahalouisiana-dal érkezett

Nem sokkal előző megjelenésük, a Sűrű végtelen után egy már-már karneváli hangulatú, mégis súlyos kérdéseket boncolgató dallal jelentkezik a Blahalouisiana. Tovább

2026. június 1.

Sűrű végtelen: itt a Blahalouisiana új dala

A dal mindenki számára ismerős érzéseket fogalmaz meg olyan hangulattal vegyítve, amitől annyira szerethető a Blaha-pop. A Sűrű végtelen szerzője, Schoblocher Barbara gondolatainak világába hívja a hallgatókat. Tovább

2026. május 20.

Új Acid Empire klip

Az elmúlt években egyre több hazai zenekar próbálja összemosni a modern metal, az elektronika és a hiphop határait, de kevés formáció találta meg ebben a saját, könnyen felismerhető hangját. A budapesti Acid Empire azonban pontosan ebbe a kategóriába tartozik. A 2022-ben alakult csapat industrial és rap-metal alapokra építkező zenéje egyszerre agresszív, feszült és atmoszférikus, miközben végig ott lüktet benne valamiféle hideg, városi nyugtalanság. Tovább

2026. május 4.

Sárkányok tánca: új verziót kapott a Hősök dala

A téli álmából ébredő Minimal Project közreműködésével gondolta újra az idén jubileumot ünneplő Hősök a 2003-as Sárkányok táncát. Tovább

magyar | english | deutsch | espanol | francais | romana | polski | slovensky