2013. február 14. | -pdaj-
Tobias Sammet megpróbálja felülmúlni a 2010-ben megjelent dupla album sikerét - a projekt rajongói márciusban újabb korongnak örülhetnek. Avantasia világát ezúttal Mystery of Time címen a Deep Purple, a KISS, a Saxon és a Uriah Heep bejáratott zenészei teremtették meg.
Bár az Edguy hiperaktív frontembere saját bevallása szerint is lezártnak tekintette élete Avantasia fantáziabirodalmában játszódó fejezetét, akik ismerik az énekest, azok sejthették, hogy nem fog sokáig nyugton maradni. Az új album „Michi” Kiske (Unisonic, ex-Helloween) szerint megidézi a Metal Operák (2001, 2002) sokak által visszasírt atmoszféráját, némi Keeper-ízzel megspékelve. Ha hihetünk Ernie-nek, akkor a Mystery of Time az év egyik legkülönlegesebb zenei csemegéjének ígérkezik.
Az Avantasia-projekt védjegye a fémzene különböző árnyalataiba való belekóstoláson túl az is, hogy a műfaj legnagyobb nevei közül válogat albumról albumra – Tobias ezúttal sem aprózta el az epikus dallamokat megszólaltató gárda toborzását. A turnézás miatt elfoglalttá vált Eric Singert Russell Gilbrook váltja a doboknál a Uriah Heepből, de most sem maradunk KISS-vonatkozás nélkül, hiszen Bruce Kulick ismét hallható lesz néhány nóta erejéig. A bőgőzésen túl nyilvánvalóan főhősként is tündöklő szerző mellett többek közt a heavy metal vallás választott papja és propagandistája, Biff Byford (Saxon) hangja kelti életre a történetet.
A bejáratott énekesek közül ismét hallhatjuk a már emlegetett Michael Kiskét, aki nem csupán az anyag meghallgatásával múlatta az idejét, hanem újfent adott egy pofont a metallal való szakítás ígéretének, melyet nyilvánvalóan soha nem gondolhatott komolyan. A Pretty Maids énekese, Ronnie Atkins is megkapta az avantasiai lakcímkártyát épp úgy, mint az Ayreon kiválósága, Arjen A. Lucassen, aki a gitáros részleget erősíti. A friss konceptalbum egyik legnagyobb húzása talán a Mr. Big frontember Eric Martin beszervezése, kinek személyében némi könnyűfém is keveredik majd a morcosabb öregek közé. A színlap fényén Joe Lynn Turner sem homályosít, akinek ajánlólevelén olyan legendák szerepelnek, mint a Deep Purple és a Rainbow. Arról pedig, hogy a dallamvilág még lenyűgözőbb legyen (ha ez ilyen névsorral egyáltalán lehetséges), a German Film Orchestra Babelsberg gondoskodik, mely az Edguy, a Rammstein, Bryan Adams vagy Shania Twain rajongóinak lehet ismerős.
A stáb tehát a hagyományokhoz híven meglehetősen zseniálisra sikeredett, s majd március végén kiderül, mit hozott össze ennyi dudás abban a csárdában, amit Sammet mellett ismételten Sascha Paeth producer (és gitáros) próbált menedzselni.
Bár korábban Tobias azt is megfogadta, hogy a cirkuszt nem viszi többé színpadra, ez az elhatározás sem bizonyult túlzottan szilárdnak – de ennél nagyobb jellemhibája ne legyen soha ennek az embernek. A Mystery of Time megjelenése után áprilisban indul majd a turné, s ezúttal nem csupán a legnagyobb fesztiválokon találkozhatunk majd az elit alakulattal. A projekt atyja önálló koncerteket tervez, melyek mindegyike ünnep lesz a jelenség híveinek, hiszen az új dalok mellett felvonultatják majd a korábbi albumok remekműveit is. A helyszínek és időpontok folyamatosan frissülnek, bízzunk benne, hogy a számos európai fellépés közé egy hazánkba tett látogatás is beékelődik majd.
A Mystery of Time számainak címei már ismertek (Spectres, The Watchmakers' Dream, Black Orchid, Where Clock Hands Freeze, Sleepwalking, Savior In The Clockwork, Invoke The Machine, What's Left Of Me, Dweller In A Dream, The Great Mystery), s zenés ízelítőt is kaphattok EZEN a weboldalon némi Gilbrook-varázslat, szimfonikus morzsák és pár másodpercnyi kész dal formájában.
forrás: tobiassammet.com
-pdaj-