2012. december 2.
Az előzetes tervek szerint október 6-án a Papp László Budapest Sportarénában tartott nagyszabású koncertjükkel zárták volna le ezt a jubileumi évet, de a hatalmas érdeklődésre való tekintettel, még akkor a koncert előtt bejelentették, hogy az év végén a két ünnep között, az ország keleti és nyugati részén is tartanak egy-egy turné zárókoncertet. Így az 50. jubileumi év végső lezárásaként december 29-én Veszprémben az Arénában és december 30-án Debrecenben a Főnix Csarnokban is láthatja őket a közönség.
A klasszikus felállású Omega együttes, a háttérben egy szimfonikus zenekarral közösen muzsikál, s az elmúlt évtizedek valamennyi slágere különleges hang- és látványelemek kíséretében hangzik majd el. A koncert a Szimfónia résszel kezdődik, majd követi a nosztalgikus hangvételű Rapszódia és a klasszikus rock Finálé.
Benkő, Kóbor, Mihály, Laux mellett már az első években olyan nevek fordultak meg a zenekarban, mint Koncz Zsuzsa, vagy Somló Tamás. A szerzőként is remeklő Presser Gábor billentyűssel és Molnár György szólógitárossal viszont már az Omega első igazi Aranycsapata állt össze. A bemutatkozó kislemezeik egyike, a „Kiabálj, énekelj”című, egyenesen a Táncdalfesztivál döntőjébe repítette őket, majd nem sokkal később első magyar zenekarként jutottak el a beat őshazájába is. Londoni koncertjüket követően még Eric Clapton és George Harrison gratulációját is bezsebelhették, csakúgy, mint a Decca cég lemezszerződését. Ezután példátlan nemzetközi elismerés után a Hungaroton is szerződést ajánlott, melynek eredménye az első Magyarországon napvilágot látott album, a „Trombitás Frédi és a rettenetes emberek” azonnal 100.000 eladott korongot és Aranylemez státuszt ért el.
Tv-show, filmszerepek és a meginduló slágergyártás jellemezte a következő éveket. Megszületett a Tízezer lépés, Petróleumlámpa, vagy a Gyöngyhajú lány. Ez utóbbiból cseh és lengyel utánzatok is készülnek, de feldolgozta az NDK sztárja, Frank Schöbel és később a Scorpions is. A dal díjakat nyert a tokioi Yamaha Fesztiválon és Mallorcán a Barbarella Fesztiválon. A ’70-es évek elején Debreczeni Ferenc csatlakozott a Benkő László, Kóbor János, Mihály Tamás, Molnár György alkotta formációhoz, ezzel a mai, végleges felállás is kialakult. Azóta Európa összes tv-s, rádiós show-műsorát megjárták, a nemzetközi fesztiválokon a legnagyobb világsztárok társaságában szerepeltek. A német, angol, holland, francia, spanyol, finn turnék és megannyi olyan sláger, mint az Ezüst eső, Fekete pillangó, Léna, Babylon, vagy a Hajnali óceán mára egy összetéveszthetetlen zenekari arculatot és pályafutást határoznak meg, melynek sikereit magyar zenekarnak megismételni azóta sem sikerült. Megszámlálhatatlan arany- és platinalemezük mellett az Omega nevéhez kötődik az első magyar gyémántlemez is, ötmillió eladott albumuk után, de a leggrandiózusabb magyar koncertek rekorderei is ők, akár a Kisstadiont vesszük, vagy az egészen példátlan 4 Népstadion-béli Szuperkoncertet.