2012. november 16. | MyMusic
Megzenésített kortárs költészet: ezzel a mottóval összegezhető a Göncölszekér tevékenysége. A Gryllus Kiadónál 2011-ben megjelent Minden perc itthagy című albumról írt kritikájában Végső Zoltán ekképp fogalmazott: „a zenekar tagjai számára a modern költészet nem ügy, hanem a zenéjüket megtermékenyítő szerelem.” Az együttes a lemez által kijelölt irányban továbblépve, a fiatal és a középnemzedék lírájából válogatva formálja repertoárját, amelynek középpontjába a Város tematikáját állítja.
A TEMI Fővárosi Művelődési Háza (Budapest, XI. Fehérvári út 47.) biztosít helyet a havi rendszerességgel, szombat esténként rendezett, folyamatosan újuló műsort nyújtó Göncölszekér klubnak, amelynek keretében a zenekar betekintést enged munkájába. A hallgatók többek közt annak is tanúi lehetnek, ahogy kibontakoznak a versekben rejlő kulturális utalások, a ritmusukból, zeneiségükből adódó lehetőségek.
A házigazda és az együttes invitálja a kortárs költészet kedvelőit a koncertekre, ahol a Göncölszekér mellett költő és zenész vendégek is fellépnek, de nemcsak a tapasztalt versolvasókat látja szívesen: hívja mindazokat, akik kedvelik az igényes szövegű, kifinomult és ironikus, mégis könnyen befogadható, többféle stílust ötvöző, egyedi zenei világot, és választ keresnek azokra a megkerülhetetlen problémákra, amelyeket a mindennapokban felvet a modern társadalom. Melyek tehát a témák, amelyekre a dalok összpontosítanak? A városi élet helyszínei, élményei, az emberi kapcsolatok esélyei az elidegenedés világában, szembenállás a fogyasztás eluralkodásával és a silány politikával, a mulandóság átélése és a maradandó keresése az elfüstölt években, a szüntelen mozgás, az utazó találkozása az ismeretlennel, és nem utolsósorban a kalandos alábocsátkozás szív és elme rejtélyeibe.