A hazai rockrajongók régi vágya teljesül most, amikor több mint két évtizednyi várakozás után végre piacra kerül a Nagy Feró nevével fémjelzett Beatrice pályafutásának egyik legnépszerűbb albuma, a Beatrice ’78- 88 című dupla nagylemez. A kultikus anyag korszerűsített hangzással, vizuális extrákkal érkezik, albumidéző speciális felállású klubkoncert december elején lesz.
A rendszerváltás előszeleként is felfogható az a kiadvány, ami a maga idejében az első magánkiadásban megjelent hanganyagok közé sorol a hazai szaksajtó.
Az 1987-ben újjáalakult Beatrice a Ring kiadó segítségével adta ki bemutatkozó lemezét bakeliten és kazettán, ami a rendszerváltás utáni években gyakorlatilag teljesen eltűnt a piacról. Húsz év után, a Collective Art kiadó gondozásában most, már az albumot megillető formában, digitálisan renoválva, dalszövegekkel, fotókkal, dupla CD-n beszerezhető.
A kiadvány első korongja az 1978-ban megírt, és az akkori teljhatalmú hanglemezgyár által betiltott album teljes zenei hanganyagát tartalmazza olyan nagy klasszikusokkal, mint a Nagyvárosi farkas, Jerikó, vagy éppen az Angyalföld, vagy a Nem kell.
A második lemezen olyan, a rendszerváltás küszöbén álló Magyarország hangulatát tükröző dalok hallhatók, mint a Kétezredik év felé, az Operettország, a József Attilának ajánlott Születésnapodra, vagy a szovjet hadsereg kivonulására célozgató Azok a boldog, szép napok.
Hogyan emlékszik vissza erre az időszakra a „Nemzet Csótánya”?
- Mennyi minden rossz jut az eszembe abból az időből!
Akkor most mi legyen? Panaszáradat, vagy dicsőséges bevonulás a rocktörténelembe?
Valószínűleg egyik sem … - mondta Feró.
Akit érdekel a teljes válasz, az látogasson el 2011. december 7-én a városligeti PeCsa Caféba, ahol a Beatrice az egykori gitáros zeneszerzővel, Lugosi Lászlóval kiegészülve idézi fel a legendás albumot, a koncert előtt dedikálással, és beszélgetéssel Nagy Feróval a lemezről, és az akkori időkről.
Az idei utolsó, de annál fontosabb dalával jelentkezett Fluor és Diaz párosa, ami mindkettőjüknek nagyon sokat jelent. Ez a "Pályaudvar", ami ezúttal egy szívszorító utazás helyszínévé vált. Continuer
Ha rosszabb lennék nálad, még akkor is jobb lennék - 6363 igazi, dalba csomagolt rap-parádéval robban!
6363 idén egy percre sem hagyta lankadni a figyelmünket, zenekaros produkcióvá fejlődve hatalmas menetbe kezdett és megállás nélkül dobálta ki a dalokat, június elején pedig befutott a KORD EP. Az ehhez szorosan kapcsolódó, nagyobb lélegzetvételű anyagra már nem kell sokat várni, a korábbi hírnökök után pedig most újabb előfutárral kopogtat… vagy sokkal inkább rúgja be az ajtót! Continuer
Közismert alkotók mutatják meg, mit jelent számukra a korlátlanság. Ahogy a művészet során mindig, az alkotóknak folyamatosan szükségük van ihletforrásra. Már egészen az őskorban fontos szerepet töltött be a látvány, a vizualitás, valamint a szó az alkotás során. Nem beszélve azokról a jól ismert alkotókról, mint például Radnóti Miklós költő vagy Csontváry Kosztka Tivadar festő, akiket a természet gyakran inspirált. Ezúttal az irodalom, a slam poetry, a képzőművészet és a divat területéről mutatták meg kortárs alkotók, hogy miként tudják áthidalni az idő és a távolság kereteit, és hogyan teszik alkotássá inspirációjuk forrását a digitális szabadság segítségével. Continuer
Amúgy izgi ez a sztori, de nem áll össze sajnos - felütéssel jelent meg tegnap este a közelgő Azahriah mozifilm trailere. A beharangozó videó a november 28-án debütáló, Mi vagyunk Azahriah című, egész estés hibrid (félig dokumentum, félig fikciós) filmhez készült, amelyet országszerte vetítenek majd a mozikban. Continuer