3422 zenekar 12339 letölthető zene
Rovatok
Hirdetés
Hazai

2018. január 4.

The Trusted One – Another Dawn - Új EP kislemez

Copyright:

A mai napon egy lelkes budapesti modern metal / post-hardcore zenekarról lesz szó, ugyanis a The Trusted One debütált legújabb 5 számos kislemezével. A banda énekesét, Földi Benjámint kértük, hogy tartson egy rövid bemutatót, kedvcsinálót a dalokról és meséljen a hozzájuk fűzött gondolatairól.

Another Dawn
Igazság szerint ez egy intro, egy fel- és bevezető a lemezhez csak így nem akartuk hívni, mert végzetesen sablonos lett volna. Kellően rövid és ütős, magával ragadó. Legfőképpen ismét Simi nevét kell magasztalnunk, aki tökéletesen eltalálta és alkotta ezt a művet. Ez az alapséma amire épül a dal, az „I Have Either Been Forgotten or I Was Never Seen” c. számunk outrojából lett lopva. Szóval ez egy outroból készült intro, amit nagyon szeretünk. Szeressétek ti is!

 

 

Pray For The Wind
A szám alapvetően arról szól, hogy te és én, meg az egész emberiség csak kölcsönbe kaptuk magunk alá a Földet. Mennyire magától értetődőnek tűnhet, hogy a hely, amin élünk, csak azért „van”, hogy kiszolgáljon minket. Olyan természeti erők uralkodnak a földnek a felszínén és az alatt, amik a képzelő erőnk határait súrolják. A szél, mint felszínformáló erő mind közül az egyik leghatásosabb. Évezredek és év tízezredek alatt formálja, alakítja és módosítja a látképet szerte a bolygón.

És itt kapcsolódik be mindez egy metafora formájában a számba. A zene a szél, amely hosszú évek alatt formálja meg a lelket. Soha egy szám sem változtat meg személyiségeket, embereket egy pillantás alatt. Ugyanakkor lehet hozzá fordulni, sosem hagy cserben. Vigaszt nyújt bánatban, megnyugvást megrázkódtatások során, vagy csak épp vidám perceket egy unalmas munka utáni napon a tömött buszon. Az ima a szélhez szól, hogy fújja el a hegyeket, töltse fel a völgyeket.
Reméljük ez a szám is formálni fog titeket!

 

 

Passengers of Time
Ez a dal egy időutazóról szól. Egy olyan korból fordul vissza, amely már romokban hever. A természeti erőforrásokat már teljesen kiaknázták, felbomlott a szövetség melyet az ember az állammal kötött. Röviden tehát egy poszt-apokaliptikus világról van szó, ahonnan hősünk menekülni próbál.

De sajnos ráeszmél, hogy magában hordozta a korszellemét. Így bármerre, és még inkább „bármikorra” utazik, mindig ugyan az az érzés fogja el, hogy ő, többedmagával az okozója az összes rossznak, ami történik. A végén mély letargiába esik, és úgy dönt, hogy mielőtt még visszatér a saját korába, kiéli a már elkerülhetetlen végzetet és elpusztít mindent, ami az útjába kerül- „Burning down the paths and it will be the paradise”. Majd később pont olyannak találja a körülötte lévő világot, amilyennek otthagyta azt korábban. Semmi sem változott. Talán mégse az ő hibája volt, hogy így történt minden.

 

 

Absence of the Soulseeker
A dalszöveg arra az alapgondolatra reflektál, hogy „Isten magára hagyta a világot”. Ez a tézis a felvilágosodás korából származik, azon belül a deizmus vallásból ered. A képviselőik szerint Isten létezik, ugyanakkor nem avatkozik közbe semmilyen történésbe.

A szám arra próbálja felhívni a figyelmet, hogy az emberek általában mindig mástól várják a választ, mindig mástól várják a cselekvést, legyen az egy isten, vagy akár egy főnök, tanár. A szikra mindenkiben ott van és az esetek többségében kihasználatlanul hever bennünk. Ne várjuk a választ senkitől, bízzunk magunkban!

 

 

I Have Either Been Forgotten or I Was Never Seen
Azon a gondolaton indul el a szám, hogy „elfelejtettek, vagy sose léteztem”. Olyan társadalmi nyomás nehezedik az emberekre, minden irányból elvárások fogadják őket. Nincs idő megélni az életet. Mindennapos munka, házasság, gyerek vállalás, költözés, nyugdíjba vonulás.
Ha valaki  kilép a felsoroltak valamelyikéből is megbámulják és elítélik. Majd az idő múlásával tudomást se vesznek róla. Ez a track egy ilyen emberről szól.

 

Szólj hozzá!

Csak regisztrált és belépett felhasználóink szólhatnak hozzá. Kattints ide a belépéshez! Regisztráció itt.

2024. november 27.

Megjelent a Szabó Balázs Bandája új nagylemeze

Hat év után új nagylemezzel jelentkezett a Szabó Balázs Bandája. A Keringés 12 dalt tartalmaz, köztük egy Grecsó Krisztián és egy Tóth Krisztina vers megzenésítését. Szabó Balázs szerint a korábbi albumokhoz képest bátrabb hangszerelésű és más hangulatú anyag született. A zenekar november végén 10 állomásos lemezbemutató turnéra indul, melynek kiemelt állomása Budapesten a Dürer Kert. Tovább

2024. november 25.

Azahriah, Platon Karataev és Fishing on Orfű is díjat kapott Veszprémben

November 18-20. között tizenkettedik alkalommal rendezték meg Veszprémben a Music Hungary Konferenciát & Showcase-t, amely idén minden eddigit felülmúló látogatottságot hozott. A konferenciat fő témája a „Hangnemváltás: alkalmazkodás és rock’n’roll” volt, amely azt vizsgálta, hogyan reagál a szakma az új kihívásokra, keresve - napjaink népszerű szavával - a reziliencia és a kihívásokkal való megküzdés útjait. Tovább

2024. november 20.

Így dolgozza fel a gyászt a Wellhello

Az idei utolsó, de annál fontosabb dalával jelentkezett Fluor és Diaz párosa, ami mindkettőjüknek nagyon sokat jelent. Ez a "Pályaudvar", ami ezúttal egy szívszorító utazás helyszínévé vált. Tovább

2024. november 6.

Rapsztárparádé 6363 új trekkjében

Ha rosszabb lennék nálad, még akkor is jobb lennék - 6363 igazi, dalba csomagolt rap-parádéval robban!
6363 idén egy percre sem hagyta lankadni a figyelmünket, zenekaros produkcióvá fejlődve hatalmas menetbe kezdett és megállás nélkül dobálta ki a dalokat, június elején pedig befutott a KORD EP. Az ehhez szorosan kapcsolódó, nagyobb lélegzetvételű anyagra már nem kell sokat várni, a korábbi hírnökök után pedig most újabb előfutárral kopogtat… vagy sokkal inkább rúgja be az ajtót! Tovább

2024. október 30.

Titokban repülni tanulunk – Kemény Zsófi és Dragomán György digitális szabadsága

Közismert alkotók mutatják meg, mit jelent számukra a korlátlanság. Ahogy a művészet során mindig, az alkotóknak folyamatosan szükségük van ihletforrásra. Már egészen az őskorban fontos szerepet töltött be a látvány, a vizualitás, valamint a szó az alkotás során. Nem beszélve azokról a jól ismert alkotókról, mint például Radnóti Miklós költő vagy Csontváry Kosztka Tivadar festő, akiket a természet gyakran inspirált. Ezúttal az irodalom, a slam poetry, a képzőművészet és a divat területéről mutatták meg kortárs alkotók, hogy miként tudják áthidalni az idő és a távolság kereteit, és hogyan teszik alkotássá inspirációjuk forrását a digitális szabadság segítségével. Tovább

magyar | english | deutsch | espanol | francais | romana | polski | slovensky