3422 bands 12339 MP3 to download
News par
Hirdetés
Események

2013. december 29.

Scott Kelly, a Neurosis alapítója is a A38 Hajón

Copyright:

Február 23-án ismét visszatér az A38 Hajó fedélzetére Scott Kelly, aki Steve Von Tillhez hasonlóan már akusztikusan hangszerelt szólódalaival is bizonyított már a hazai Neurosis-rajongóknak. A The Ghost Forgiven In My Heart lemezbemutatóján pedig az anyazenekar billentyűse, Noah Landis, valamint Greg Dale kíséri majd a Neurosis alapítóját élőben, ahogy a lemezen is.

„Nem tudom, miért írok ennyire depresszív dalokat. Azt hiszem, melankolikus alkat vagyok. De közben mégis ezt tartom normálisnak.” Townes Van Zandt persze nem csak ezzel a gondolattal ihlette meg Scott Kellyt, a Neurosis alapító frontemberét, hanem azzal a tisztasággal, ahogy dalai a legelemibb érzelmeket a legegyszerűbb, és mégis leginkább szívbemarkoló módon képesek kifejezni. Ezt pedig nem pusztán az oaklandi zenekar 2001 és 2007 közötti működésében, hanem a tagok szólóprojektjeiben is tetten érhetjük – legközelebb február 23-án lesz erre alkalma a hazai közönségnek, amikor Scott ismét az A38 Hajón ad koncertet.

A pihenést hírből sem ismerő énekes/gitáros 2001-ben jelentkezett először saját szólóanyaggal, amely igen sajátosan gondolta újra az amerikai énekes-dalszerzői hagyományt. Az úton levés, a szüntelen mozgás és az emberi lét kérdései alapjaiban határozták meg a Spirit Bound Flesh dalait, amit azóta egy másik nagylemez (a 2008-as The Wake), EP-k és további kiadványok követtek, miközben Scott is újra felfedezhette önmagát az akusztikus hangszerelésű merengésben. Ennek egyik legizgalmasabb állomása épp a Townes Van Zandt emlékének szentelt 2012-es feldolgozásalbum volt, ahol az énekes a Saint Vitus frontemberével, Winóval – akivel ugye közös zenekara is van, a Shrinebuilder –, valamint a Neurosis másik hangjával, Steve Von Till-lel közösen gondolhatta újra az előző évszázad egyik legnagyobb hatású életművének kulcsfontosságú momentumait. A feljátszott dalok nemcsak megőrizték saját üzenetüket és identitásukat, hanem fel is frissültek az azt előadó énekes-gitáros karakterének köszönhetően, ez az izgalmas együttállás pedig a megjelenés évének egyik legértékesebb anyagát eredményezte.

És miközben a Neurosis ismét visszatért saját gyökereihez, némiképp távolabb kerülve azoktól a folklór gyökerektől, amelyek az A Sun That Never Setsen mutatkoztak meg először, majd a The Eye of Every Stormon csúcsosodtak ki igazán a csend erejével való játék jóvoltából, úgy Scott nem hagyott fel saját dalaival sem. Legutóbbi lemezét, a The Ghost Forgiven In My Heartot nem egyedül rögzítette: az anyagon társszerzőként felbukkan a Neurosis billentyűse, Noah Landis, valamint Greg Dale is, aki korábban Noah-val egy konzoljáték, a Left 4 Dead 2 zenéjéért volt felelős a Midnight Riders nevű fiktív zenekarként. A három zenész – akik természetesen az A38 Hajóra is együtt jönnek majd bemutatni a Neurot gondozásában nagylemez dalait Scott Kelly and the Road Home név alatt – mellett vendégként felbukkan még egy jelenlegi és egykori Neurosis tag is. Az album utolsó szerzeményében a Sleepből is ismert dobos, Jason Roeder, valamint a zenekar egykori vizuálosa, az A Storm of Light frontembere, Josh Graham is tiszteletét teszi, míg a lemezborítóért a híres tetováló művész, Thomas Hooper felelt.

 

 

A koncertprogramtól pedig ugyanazt várhatjuk, mint a lemeztől: érzelemgazdag, kifejező és erőteljes megszólalást három olyan nagyformátumú zenésztől, akik mindig megtalálták a megfelelő csatornát az önkifejezésre. Így ha szeretnél látni a színpadon egyszerre két Neurosis-tagot úgy, hogy azok a legelementárisabb erővel tartják fenn a figyelmed több mint egy órán át, február 23-án mindenképp az A38 Hajón lesz a helyed, hiszen ki tudja, hogy legközelebb hány évet kellene várnod arra, hogy ismét egy ilyen élményben lehessen részed.

Az A38 Hajó bemutatja:
2014. február 23., Budapest @ A38 Hajó, 20:00
SCOTT KELLY AND THE ROAD HOME (US)

Jegyárak: 2.900 Ft (elővételben) / 3.500 Ft (a koncert napján)
Jegyelővétel: A38 Hajó, a Ticketportal Bajcsy-Zsilinszky úti irodája, és az A38 honlap.
 

Szólj hozzá!

Csak regisztrált és belépett felhasználóink szólhatnak hozzá. Kattints ide a belépéshez! Regisztráció itt.

2025. július 4.

Idén nyáron is fesztiválhangulatot ígér a veszprémi Gyárkert

A régió egyik legnagyobb és legnépszerűbb szezonális koncerthelyszíne, a Gyárkert Kultúrpark 2025-ben már harmadszor hozza el az egész nyáron át tartó fesztiválélményt Veszprémbe. A telt házas nyitóhétvégén a Halott Pénz és Majka indította el a koncertsorozatot. A nyár folyamán hétvégenként a hazai zenei élet kiemelkedő előadói, legendái – többek között Charlie, a Ganxsta Zolee és a Kartel, Ákos, a Carson Coma, Pogány Induló, Dzsúdló, Rúzsa Magdi, Desh, a Quimby, Krúbi és a Bagossy Brothers Company – lépnek majd színpadra. More

2025. június 30.

Ingyenes belépési lehetőséget kínálnak a Rockmaraton szervezői az elbocsátott dunaújvárosi dolgozók számára

A regionális és országos sajtót az utóbbi hetekben egyaránt futótűzként járta be a hír, miszerint a dunaújvárosi vasmű dolgozói tömegesen veszítették el állásukat alig néhány nap leforgása alatt. Ez a szám csupán munkavállalói szinten többezres nagyságrendű, nem beszélve az elbocsátottak családjairól, akik valamennyien hihetetlenül nehéz helyzetbe kerültek. More

2025. június 18.

Metálóriások egymás után - Avenged Sevenfold

Amikor valaki azt mondja, hogy 2025 a metál éve Magyarországon, aligha lehet vele vitatkozni. Tavasszal az Iron Maiden robbantotta fel az Arénát, most pedig egy újabb legendás zenekar érkezik Budapestre: június 19-én az Avenged Sevenfold csap le a Budapest Park színpadán. A kaliforniai srácok nem először járnak kishazánkban, 2018-ban felléptek a VOLT Fesztiválon. Azóta sok változáson mentek át, részben ezért is lesz olyan különleges a koncert. More

2025. június 17.

ByeAlex és a Slepp - Sypmhonic Aréna 2026-ban

A 2024-es telt házas Aréna-koncert és a több nagy sikerű, exkluzív Erkel Symphonic előadások után a ByeAlex és a Slepp 2026-ban újra szintet lép: február 7-én visszatérnek az Arénába egy különleges és látványos produkcióval, olyan egyedi vizuállal és zenei élménnyel, amelyet a közönség már megtapasztalhatott az Arénában és az Erkel Színházban. More

2025. április 16.

Papp Szabi és Fehér Balázs is Depeche Mode-ot énekel

Papp Szabi, Fehér Balázs, Lányi Lala, Szakos Krisztián és Késmárki Zsolt – új neveket lepleztek le a szervezők a grandiózus Depeche Mode Special Tribute koncert kapcsán, és további meglepetések várhatók még. Eközben az esemény szintet lépett és fesztivállá alakult, köszönhetően annak, hogy az MVM Dome mellett Budapest és több vidéki helyszín szórakozóhelyei, vendéglátóegységei is csatlakoztak a programhoz. Aznap mindenhol Depeche Mode szól majd. Az esemény már nemzetközi színtéren is komoly figyelmet kapott: megkezdődik a jegyek értékesítése Európa-szerte. More

magyar | english | deutsch | espanol | francais | romana | polski | slovensky