Beindult a buli-fesztivál a Soroksári úti szabadtéri összművészeti kultúrtéren, a főváros legnagyobb szórkaozóhelyén, az 5 látványos helyszínnel működő Budapest Parkban. A Park Nagyszínpadra a hét szinte minden napjára jut egy-egy hazai vagy külföldi legenda. A 80-as és a 90-es évek sztárjaitól napjaink legfrissebb irányzatáig szinte teljes spektrumát megtalálhatjuk a popkultúra egésznek, és azon túl is. Július 20-án 20.00 órakor egy ősDOBbanás rengeti meg a Parkot és mindannyiunk lelkét, hiszen a Nagyszínpadon a japán őserő, a taiko-varázslás világsztárja, a GOCOO csapata lép fel.
A Gocoo produkciója olyan elképesztő zenei vállalkozás, amely egyszerre tradicionális japán népzene és lüktető hipermodern trance, pop- és kíséreti zene, rituális színház, valamint örömzene-kompánia. Produkciójuk mélysége, archaikussága és közvetlensége miatt nem csupán a keleti kultúrkör vagy a világzene megszállottjai kedvelik produkciójukat. A dobok keltette, egyedülálló módon összetett ritmusokat és sokféle stílust felölelő, varázslatos zenéjük egyesíti a különböző korosztályokat és az eltérő ízlésvilágú zenerajongókat.
Egy japán közmondás szerint, ha kint zord az élet és fekete a világ, bent felveszem a cseresznyeruhát. Mikor a GOCOO hét nő és négy férfi alkotta ütő együttese egyszerre csap le a taiko dobokra, a legősibb hangzásvilág szólal meg a színpadon, hív, hogy mi is nyíljunk ki, akár a szakura virágai, s teszi mindezt felhőtlen boldogsággal. A japán ütős együttesben hét nő és négy férfi mintegy 40 dobot, köztük tradicionális taiko-dobot és különböző experimentális hangszereket megszólaltatva ragadják magukkal a nézőket.
2012-ben ünnepli a GOCOO, “Japán Varázs Dobosai”, fennállásuk 15. évét. Más taiko (taiko = tradicionális japán dob) együttesekkel ellentétben a GOCOO még mindig azzal a zenészmaggal dolgozik, akik 1997-ben alapították a zenekart. A GOCOO-ban rejlő összetartó erő nem változott, de a zenéjük még érettebbé vált: az elképesztően szofisztikált ütős zene ötvözi a kozmikus beateket és egyedülállóan komplex poly-ritmusokat, amik egyben reflektálnak az összes ismert zenei műfajra és íly módon egyesítik a különböző korú, etnikumú, és eltérő zenei ízlésű embereket.
A Gocoo összemossa a Keletet és Nyugatot, a tradícionális és pop zenét, a rítust és partyt és áttöri a ma létező összes zenei korlátot és határ. A Park Nagyszínpadán teljesen új dalokat is hallhatunk. Az egyik új zenei kompozíció a Tizenegy lesz. Ez a GOCOO-ban rejlő szív és lélek központi száma, a cím a március 11-ei eseményekre reflektál, a Tōhoku földrengésre és tsunami-ra. Március 11-e után Japán egy kaotikus állapotba került, a jövő kilátástalansága mély agóniába taszította az embereket. Szerencsére a GOCOO tagjait és közeli családtagjait, rokonait nem érték személyes veszteségek. „Legtöbbször hónapokig tart elkészítenünk egy dalt“ – mondja Kaoly Asano – „de a Tizenegy spontán jött, egyenesen a szívünkből, és azt hiszem ez a legfontosabb alkotásunk, amit eddig készítettünk.”
Az az erő, amit a GOCOO közvetíteni szeretne, azt szolgálja, hogy másoknak is erőt adjanak. „Nem szeretnénk a fájdalomban elveszni, helyette egy jobb világ reményét közvetítjük. Itt az idő, hogy cselekedjünk, megváltoztassuk a világot és mi ezt a törekvésünket a legjobban a zenénken keresztül tudjuk az embereknek átadni.”
A világsajtó szinte kivétel nélkül szuperlatívuszokban ír koncertjeikről: The Australian: „A GOCOO, japán taiko dob együttes, tökéletes megszemélyesítése hatalomnak és kegyelemnek.” Stuttgarter Zeitung: „GOCOO láthatóvá tesz egy lenyűgöző dinamikát, ami végül feloldódik a totális ritmus harmónikus kozmoszában.” Tink.ch Swiss: „Egy óra leforgása alatt ez a japán együttes eufórikus hangulatot varázsolt és csak nehezen tudtak a színpadról szabadulni. A tizenegy zenész valóban egyik felfedezettjei voltak az Openair Gampel-nek.”
A GOCOO rangos fesztiválok gyakori fellépői, Amerika, Európa, Ázsia után most Magyarországon, Budapesten a Budapest Park Nagyszínpadán láthatják az ütős zene kedvelői. A változatos ritmusok a legkülönbözőbb zenei stílusok rajongóit, a legkülönbözőbb korosztályok képviselőit ragadják magukkal.A fiatal zenészekből álló csapat a világ számos zenei stílusában megmerítkezett, így igencsak sokszínű produkcióval állnak a közönség elé. A GOCOO azon túl, hogy közreműködtek a Mátrix filmtrilógia zenéjében, rengeteg televíziós reklámot is készítettek már. Az együttes olyan ismert fesztiválokon lépett fel, mint a Byron Bay Bluesfest, a WOMAD vagy a BOOM, de 2007-ben játszottak a Szigeten is. Turnéik során bejárták Amerikát, Európát, Mexikót, 2008-ban a Mawazine Fesztiválon mintegy 30.000 ember előtt léptek fel. 2009-ben a Newsweek Japan közreadott egy listát: „100 japán ember, aki átlépte a kulturális határokat és tündököl a világban” címmel, amelyre a GOCOO is felkerült.
Magyarországon eddigi legsikeresebb felépésük 2009-ben a Millenárison, 2011-ben pedig a Margitszigeti Szabadtéri Színpadon volt.
A régió egyik legnagyobb és legnépszerűbb szezonális koncerthelyszíne, a Gyárkert Kultúrpark 2025-ben már harmadszor hozza el az egész nyáron át tartó fesztiválélményt Veszprémbe. A telt házas nyitóhétvégén a Halott Pénz és Majka indította el a koncertsorozatot. A nyár folyamán hétvégenként a hazai zenei élet kiemelkedő előadói, legendái – többek között Charlie, a Ganxsta Zolee és a Kartel, Ákos, a Carson Coma, Pogány Induló, Dzsúdló, Rúzsa Magdi, Desh, a Quimby, Krúbi és a Bagossy Brothers Company – lépnek majd színpadra. Tovább
A regionális és országos sajtót az utóbbi hetekben egyaránt futótűzként járta be a hír, miszerint a dunaújvárosi vasmű dolgozói tömegesen veszítették el állásukat alig néhány nap leforgása alatt. Ez a szám csupán munkavállalói szinten többezres nagyságrendű, nem beszélve az elbocsátottak családjairól, akik valamennyien hihetetlenül nehéz helyzetbe kerültek. Tovább
Amikor valaki azt mondja, hogy 2025 a metál éve Magyarországon, aligha lehet vele vitatkozni. Tavasszal az Iron Maiden robbantotta fel az Arénát, most pedig egy újabb legendás zenekar érkezik Budapestre: június 19-én az Avenged Sevenfold csap le a Budapest Park színpadán. A kaliforniai srácok nem először járnak kishazánkban, 2018-ban felléptek a VOLT Fesztiválon. Azóta sok változáson mentek át, részben ezért is lesz olyan különleges a koncert. Tovább
A 2024-es telt házas Aréna-koncert és a több nagy sikerű, exkluzív Erkel Symphonic előadások után a ByeAlex és a Slepp 2026-ban újra szintet lép: február 7-én visszatérnek az Arénába egy különleges és látványos produkcióval, olyan egyedi vizuállal és zenei élménnyel, amelyet a közönség már megtapasztalhatott az Arénában és az Erkel Színházban. Tovább
Papp Szabi, Fehér Balázs, Lányi Lala, Szakos Krisztián és Késmárki Zsolt – új neveket lepleztek le a szervezők a grandiózus Depeche Mode Special Tribute koncert kapcsán, és további meglepetések várhatók még. Eközben az esemény szintet lépett és fesztivállá alakult, köszönhetően annak, hogy az MVM Dome mellett Budapest és több vidéki helyszín szórakozóhelyei, vendéglátóegységei is csatlakoztak a programhoz. Aznap mindenhol Depeche Mode szól majd. Az esemény már nemzetközi színtéren is komoly figyelmet kapott: megkezdődik a jegyek értékesítése Európa-szerte. Tovább