Beindult a buli-fesztivál a Soroksári úti szabadtéri összművészeti kultúrtéren, a főváros legnagyobb szórkaozóhelyén, az 5 látványos helyszínnel működő Budapest Parkban. A Park Nagyszínpadra a hét szinte minden napjára jut egy-egy hazai vagy külföldi legenda. A 80-as és a 90-es évek sztárjaitól napjaink legfrissebb irányzatáig szinte teljes spektrumát megtalálhatjuk a popkultúra egésznek, és azon túl is. Július 20-án 20.00 órakor egy ősDOBbanás rengeti meg a Parkot és mindannyiunk lelkét, hiszen a Nagyszínpadon a japán őserő, a taiko-varázslás világsztárja, a GOCOO csapata lép fel.
A Gocoo produkciója olyan elképesztő zenei vállalkozás, amely egyszerre tradicionális japán népzene és lüktető hipermodern trance, pop- és kíséreti zene, rituális színház, valamint örömzene-kompánia. Produkciójuk mélysége, archaikussága és közvetlensége miatt nem csupán a keleti kultúrkör vagy a világzene megszállottjai kedvelik produkciójukat. A dobok keltette, egyedülálló módon összetett ritmusokat és sokféle stílust felölelő, varázslatos zenéjük egyesíti a különböző korosztályokat és az eltérő ízlésvilágú zenerajongókat.
Egy japán közmondás szerint, ha kint zord az élet és fekete a világ, bent felveszem a cseresznyeruhát. Mikor a GOCOO hét nő és négy férfi alkotta ütő együttese egyszerre csap le a taiko dobokra, a legősibb hangzásvilág szólal meg a színpadon, hív, hogy mi is nyíljunk ki, akár a szakura virágai, s teszi mindezt felhőtlen boldogsággal. A japán ütős együttesben hét nő és négy férfi mintegy 40 dobot, köztük tradicionális taiko-dobot és különböző experimentális hangszereket megszólaltatva ragadják magukkal a nézőket.
2012-ben ünnepli a GOCOO, “Japán Varázs Dobosai”, fennállásuk 15. évét. Más taiko (taiko = tradicionális japán dob) együttesekkel ellentétben a GOCOO még mindig azzal a zenészmaggal dolgozik, akik 1997-ben alapították a zenekart. A GOCOO-ban rejlő összetartó erő nem változott, de a zenéjük még érettebbé vált: az elképesztően szofisztikált ütős zene ötvözi a kozmikus beateket és egyedülállóan komplex poly-ritmusokat, amik egyben reflektálnak az összes ismert zenei műfajra és íly módon egyesítik a különböző korú, etnikumú, és eltérő zenei ízlésű embereket.
A Gocoo összemossa a Keletet és Nyugatot, a tradícionális és pop zenét, a rítust és partyt és áttöri a ma létező összes zenei korlátot és határ. A Park Nagyszínpadán teljesen új dalokat is hallhatunk. Az egyik új zenei kompozíció a Tizenegy lesz. Ez a GOCOO-ban rejlő szív és lélek központi száma, a cím a március 11-ei eseményekre reflektál, a Tōhoku földrengésre és tsunami-ra. Március 11-e után Japán egy kaotikus állapotba került, a jövő kilátástalansága mély agóniába taszította az embereket. Szerencsére a GOCOO tagjait és közeli családtagjait, rokonait nem érték személyes veszteségek. „Legtöbbször hónapokig tart elkészítenünk egy dalt“ – mondja Kaoly Asano – „de a Tizenegy spontán jött, egyenesen a szívünkből, és azt hiszem ez a legfontosabb alkotásunk, amit eddig készítettünk.”
Az az erő, amit a GOCOO közvetíteni szeretne, azt szolgálja, hogy másoknak is erőt adjanak. „Nem szeretnénk a fájdalomban elveszni, helyette egy jobb világ reményét közvetítjük. Itt az idő, hogy cselekedjünk, megváltoztassuk a világot és mi ezt a törekvésünket a legjobban a zenénken keresztül tudjuk az embereknek átadni.”
A világsajtó szinte kivétel nélkül szuperlatívuszokban ír koncertjeikről: The Australian: „A GOCOO, japán taiko dob együttes, tökéletes megszemélyesítése hatalomnak és kegyelemnek.” Stuttgarter Zeitung: „GOCOO láthatóvá tesz egy lenyűgöző dinamikát, ami végül feloldódik a totális ritmus harmónikus kozmoszában.” Tink.ch Swiss: „Egy óra leforgása alatt ez a japán együttes eufórikus hangulatot varázsolt és csak nehezen tudtak a színpadról szabadulni. A tizenegy zenész valóban egyik felfedezettjei voltak az Openair Gampel-nek.”
A GOCOO rangos fesztiválok gyakori fellépői, Amerika, Európa, Ázsia után most Magyarországon, Budapesten a Budapest Park Nagyszínpadán láthatják az ütős zene kedvelői. A változatos ritmusok a legkülönbözőbb zenei stílusok rajongóit, a legkülönbözőbb korosztályok képviselőit ragadják magukkal.A fiatal zenészekből álló csapat a világ számos zenei stílusában megmerítkezett, így igencsak sokszínű produkcióval állnak a közönség elé. A GOCOO azon túl, hogy közreműködtek a Mátrix filmtrilógia zenéjében, rengeteg televíziós reklámot is készítettek már. Az együttes olyan ismert fesztiválokon lépett fel, mint a Byron Bay Bluesfest, a WOMAD vagy a BOOM, de 2007-ben játszottak a Szigeten is. Turnéik során bejárták Amerikát, Európát, Mexikót, 2008-ban a Mawazine Fesztiválon mintegy 30.000 ember előtt léptek fel. 2009-ben a Newsweek Japan közreadott egy listát: „100 japán ember, aki átlépte a kulturális határokat és tündököl a világban” címmel, amelyre a GOCOO is felkerült.
Magyarországon eddigi legsikeresebb felépésük 2009-ben a Millenárison, 2011-ben pedig a Margitszigeti Szabadtéri Színpadon volt.
A DEX Songwriting Expót 2018-ban indította el az Artisjus azzal a céllal, hogy hiánypótló kezdeményezésként támogassa az információmegosztást és kapcsolatépítést a dalszerzői közösségen belül, valamint lehetőséget teremtsen a szakmai fejlődésre. A rendezvénysorozat most őszi kiadással várja a tanulni és inspirálódni vágyó zenei alkotókat. A meghívott szakemberek tematikus mesterkurzusain az érdeklődők novemberben és decemberben vehetnek részt az Artisjus székházban. Tovább
Legutóbbi, zsinórban harmadik teltház előtt bemutatott koncertjén Moriones bohóc karaktere meghalt, s ezzel egy új, titkokkal átszőtt epizód kezdődött el. Az őszi hosszúhétvégén, november 1-jén az Akvárium Klub nagytermében egy különleges este keretein belül végre megismerkedhetünk a TENEBRIS-történettel. A jegyértékesítés elindult és már most látszik: a TENEBRIS* című album megjelenését követően töretlen az óriási érdeklődés, rohamos tempóban fogynak a szabad férőhelyek. Tovább
Jubileumi évet ír a Mayhem, éppen 40 éve (!) indult útjára az a black metal gépezet, mely most múltidézésre hívja rajongóit és az olykor kaotikus, vagy éppen véres történetéből hoz korábban soha nem látott képeket és felvételeket. Tovább
A Glastonbury, a Wilderness és a Bestival fellépéseikről begyűjtött dicsérő kritikák, valamint az év elején lezajlott, pár fellépésből álló európai turnén debütált vadonatúj show fogadtatása után a dance műfaj úttörője, a Faithless bejelentette 21 állomásból álló egyesült királyságbeli és európai turnéját. Tovább
A tavalyi első INOTA Fesztivál fényművészeti programjának egyenes ági folytatásaképp jelentkezik most augusztus 30-tól a háromnapos INOTA Focus: RADIANCE, hogy ismét összekapaszkodjon az üzemen kívüli Inotai Hőerőmű és a kortárs vizuális kultúra. Az INOTA Fesztivál az ERSTE támogatásával ráadásul fényművészeti pályázatot hirdetett, a nyertes installációkat a Turbinacsarnokban mutatják majd be. Tovább