3422 bands 12339 MP3 herunterladen
Nachrichten
Hirdetés
Események

2011. február 25.

FreshFabrik lemezbemutató a hajón

Copyright:

A hazai modern rock úttörőjeként aposztrofált FreshFabrik, egy rövidebb pihenő után újra visszatért a zenei életbe! Március 11-én egy hatalmas lemezbemutató koncert keretében mutatják be Mora című legújabb, 5. nagylemezük anyagát.

Az új lemezről elsőként a Stealing The Sun vadonatúj számukat ismerhette meg a közönség.

Ez a 2010 év végi maxijuk 2011. január elején “médiatörténelmet írt”! A dal - angol nyelvű szövege ellenére - több magyar kereskedelmi és közszolgálati rádió listáját is vezette/vezeti most is, illetve videoklipjüket is napi rendszerességgel vetítik a zenecsatornák.

Az előző lemezük 2004-ben jelent meg, 5 évet kellett várni erre az új stúdióalbumra, amit a Fonogram díjas zenekar két alapító tagja, Szabó András és Kovács Levente, a már fél évtizede a csapatot erősítő énekes-zeneszerzővel, Oláh Szabolccsal rögzített. Szabolcs az, aki az eddigi frontemberek közül, a leghosszabb időt töltötte el a mikrofon mögött, mindezt úgy, hogy a gitáros szerepét is magára vállalta és a zeneszerzésből-szövegírásból is kiveszi a részét.

A szerzőtrió az alkotó folyamatban Schram Dáviddal (gitáros a „Nerve” lemezen) és László Viktorral (a „Drive My Hand” és a „Nerve” lemez producere) kiegészülve kanyarodott vissza a zenekar tempósabb, dinamikusabb, de egyben kisérletezősebb korszakát idéző tételekhez.
"Egyetlen olyan dolog van, amihez szigorúan ragaszkodtunk az évek során, és amitől minden lemez vérbeli FreshFabrik lemez lett -hangsúlyozza Kovács Levente a szerző-basszusgitáros - az igény, hogy minden lemezzel megújuljunk. Ezt hol egy új énekessel, hol egy Amerikából importált zenei rendezővel, máskor, mint jelen esetben, egy régen már bevált, progresszivitásban már bizonyított gárdával próbáltuk elérni.”

Az 1991-ben alakult zenekar - ma már Fonogram-díjas - túl van több, mint 1000 koncerten, készítettek 5 nagylemezt, szerepeltek 25 kiadványon, lemezeik külföldön is megjelentek, felléptek az összes hazai nagy fesztiválon (ebből  4 Sziget nagyszínpad), Prágában az AC/DC előzenekara voltak, turnéztak több európai országban, százezrek látták, hallották és szerették őket az elmúlt évek során.

FreshFabrik
lemezbemutató koncert
március 11. (péntek), A38

kapunyitás:19:00, koncert kezdés: 20:25

Vendégzenekarok:
CHERRY BOMB (Hits chicks and rock'n'roll!)
OZONE MAMA lemezbemutató
TRILLION (Szabó Laci és Mohácsi Matyi-Grand Mexican Warlock és APEY-Necksprain, Apey&the Pea),
MZ/X reunion és EP bemutató
THE MINISTERS lemezbemutató

Special Guests:
Vörös András (Superbutt, ex-FreshFabrik)
Ujvári Peti (UP!)

Egy különleges dal, különleges felállásban:
a zenekarhoz csatlakozik Csontos Krisztián és Szabó Dávid (Haelo),
valamint Szvoboda Laci (PieOnEar)

DJ: SENIOR HAL

Jegyek:
Elővétel: 1900 Ft
A fellépés napján: 2300 Ft

FreshFabrik biográfia a következő oldalon >>>

1 2

Szólj hozzá!

Csak regisztrált és belépett felhasználóink szólhatnak hozzá. Kattints ide a belépéshez! Regisztráció itt.

2025. november 13.

Egy meghitt este az Editors frontemberével

Az Editors frontembere, Tom Smith egy intim hangulatú koncerten mutatja be a There Is Nothing in the Dark That Isn’t in the Light című debütáló albumát 2026. március 21-én az Akvárium ültetett nagytermében. A koncerten az Editors legnagyobb slágerei is felcsendülnek, újraértelmezett formában. Weiter

2025. november 12.

Szülinapi rapjam a Turbinában a Hősökkel

November 15-én a Hősök hamisítatlan hangulatú bulival készülnek. Az este nemcsak a nosztalgiáról, hanem a közös ünneplésről is szól majd: a Hősök a régi klasszikusok mellett friss dalokkal és meglepetésekkel készül, hogy igazi rapjam-hangulatot varázsoljanak a Turbina falai közé. A közönség egy felejthetetlen, életigenlő bulira számíthat – pont olyasmire, amit csak egy 24 éves Hősök-szülinap tud hozni. Weiter

2025. november 3.

Ez Tiszta Őrület lesz a 6SZÍNben

A legendás Activity játék most először költözik színpadra, ráadásul a hazai színészvilág nagyjaival! Az „Ez Tiszta Őrület – improvizációs Activity” nem hagyományos színházi előadás lesz a 6SZÍN-ben november 5-én, hanem egy élő Activity játék és improvizatív színház különleges elegye. Weiter

2025. november 2.

Az Akváriumban mutatja be első lemezét az Artúr Rambo

Az Artúr Rambo büszkén jelenti: az album kész! A zenekar 2025. december 6-án az Akvárium Klubban mutatja be első nagylemezét. Weiter

2025. november 1.

A Dürerben zárja az évet az Anna and the Barbies

Az ország egyik legsokszínűbb és legkarizmatikusabb zenekara, a magával ragadó szöveg- és hangzásvilágáról, valamint átütő energiájú élő fellépéseiről ismert Anna and the Barbies december 12-én a Dürer Kertben áll színpadra. Weiter

magyar | english | deutsch | espanol | francais | romana | polski | slovensky