2009. szeptember 22.
A Talamba Ütőegyüttes 1999-ben alakult. Az öt fiú már a Liszt Ferenc Zeneművészeti Főiskolán barátságot kötött, és míg tanulmányaikat végezték, kreativitásuk, ötleteik és elképzeléseik hasonlósága sikeres csapattá kovácsolta őket. Céljuk igen magasztos: megszerettetni a komoly- és könnyűzenét az emberekkel, ütős hangszerek segítségével. Ehhez nélkülözhetetlen eszközük a humor, mely minden előadásukban jelen van hang - és képhatásokban egyaránt, így hozva létre azt a teátrális ütőhangszeres játékot, ami Magyarországon egyedülálló. Koncertjeiken elsősorban saját szerzeményeiket játsszák zenei gegekkel tarkítva, de nem hiányoznak repertoárjukból a komolyzenei, a könnyűzenei átiratok és a kortárs darabok sem. Utazhatunk velük körbe a világon (Páratlan utakon), vagy meghallgathatjuk Babayaga és a herceg történetét az Egy kiállítás képeinek csodálatos dallamaira. És ha nevettetésről van szó, akkor sem jönnek zavarba, feledhetetlen élménnyel megajándékozva kicsiket és nagyokat egyaránt.
Az együttes tagjai rendszeres fellépői turisztikai, idegenforgalmi, orvosi, vállalkozói konferenciáknak, illetve egyéb kiállításoknak, rendezvényeknek.
Programjaikat művelődési intézményeknek, fesztiváloknak, céges és egyéb rendezvények szervezőinek figyelmébe ajánlják. Sokszínű zenei palettájuk lehetővé teszi akár egyedi zenei igények kielégítését is. Az együttes vállal továbbá zeneszerzést, szignálok megírását, hangszerelést és zenei aláfestést.
A 2007. év dupla öröm volt az együttes számára, mivel Gödöllő város kiemelt művészeti csoportja lett, és elkészült az első önálló lemeze, melynek címe: Okamale.
DÍJAK
2002. Tehetséges Debreceni Fiatalokért Közalapítvány (Debrecen Város Kultúrájáért) díj
2003. Belgiumi Nemzetközi Versenyen 3. helyezés
2004. Artisjus - díj - kortárs magyar zeneművészeti és irodalmi alkotótevékenység elismerése
2005. Nemzetközi Luxemburgi Verseny középdöntősei
Talamba Ütőegyüttes tagjai: Grünvald László, Kiss István, Szitha Miklós, V. Nagy Tamás és Zombor Levente
MI AZ A TALAMBA?
A TALAMBA az egy dél szláv eredetű hangszer /cserépdob/, melyet az üstdob /timpani/ ősének tekintenek. A cseréptestre állatbőrt húztak, és azt ütötték speciális ütőkkel. A hangszert párban használták.