3422 zenekar 12339 letölthető zene
Rovatok
Hirdetés
Külföldi

2008. május 11. | -nm-

Bizarr! Britney Spears és a Radiohead?

Copyright:

Oké, tudjuk ám, hogy mindenkinek a fülén jön ki Britney Spears folyamatos – hogy is fogalmazzunk diplomatikusan…? – botladozása a való élet rögös talaján, és a Radiohead zeneipari és környezetvédelmi paráiról szóló cikkekre sem ugrotok rá habzó szájjal. De mi van, ha a két meglehetősen eltérő hangzásvilág találkozik? Britney például meggyógyul. Bónusz: Madonna az öt évvel ezelőtti színpadi smár után most védelmébe veszi a zaklatott életű szöszit.

A zenei szaksajtó humorérzékkel megáldott része máris közös dalért (albumért?) kiált, pedig egyelőre nem történt más, mint hogy lekapták az életét összeszedni próbáló Britney Spearst, amint a Radiohead legutóbbi albumával, a MyMusicon is megdícsért In Rainbows-al a kezében távozik egy Los Angeles-i konditeremből. Persze azonnal a helyszínen teremtek az újságírók, akik a járókelőket kifaggatva megtudták, hogy a nemrég még kopasz énekesnő kifejezetten jó hangulatban volt.

Meg kell jegyeznünk, hogy Britney a Radiohead-albummal a kezében mosolyogva talán bizarrabb látvány, mint kövéren a színpadon tántorogva, vagy kopaszon hisztizve. Az rendben van, hogy mozgással segít magán, de hogy mindezt az In Rainbowszra teszi, és még jó kedvre is derül tőle, az tényleg furcsa, ismerve a nem éppen optimista világú oxfordi együttes munkásságát. Egyébként tényleg jobban van, még a szkeptikus, wannabe-rapper exférj, Kevin Federline szerint is, akinek nevében ügyvédje azt nyilatkozta, hogy szemmel látható a javulás. Ezt megerősítette egy bíró is, amikor több láthatási időt ítélt meg neki közös gyerekeiknél. A bulvársajtónak persze nyilván nem tetszik, hogy ezen a fronton ezentúl nem lesznek ellátva hírekkel, de mi őszintén szeretnénk neki sok sikert kívánni – hogy végre mi is lezárhassuk a Britney-aktát.

Madonna eközben nyilvánosan védelmébe vette őt, kifejtvén, hogy nem tehet róla szegény, hogy nem volt gyerekszobája. „Már gyerekként is sztár volt, nem volt alkalma felnőni és egyedül hibákat elkövetni. Mikroszkóp alatt volt tinikora óta, ami nagyon kemény, így tényleg nehéz fejlődni” – bocsátkozott freudi elemzésbe a MyMusic fórumán (is) vitatott színvonalú Hard Candy albummal taroló ötvenéves díva.

Már csak a Radiohead kommentárja hiányzik, de arra, tekintettel arra, hogy mennyire introvertáltak és hogy most épp a saját dugájába dőlő ex-kiadójuk, az EMI földbe döngölésével vannak elfoglalva (kiadtak ugyanis egy bestofot anélkül, hogy Yorke-ékkal egyeztettek volna, akiknek egyébként eleve nem tetszett az ötlet), erre hiába várunk. Pedig gyönyörű posztmodern akció lenne legalább egy közös dal – ezek után pláne.

-nm-

Forrás: gigwise.com, nme.com

Szólj hozzá!

Csak regisztrált és belépett felhasználóink szólhatnak hozzá. Kattints ide a belépéshez! Regisztráció itt.

2025. április 22.

Érkezik az idei Szigeten is fellépő Isabel LaRosa debütáló albuma

A máris platinalemezes alt-pop szenzáció, Isabel LaRosa bejelentette debütáló albuma megjelenési dátumát: a "Raven" címre keresztelt lemez 2025. április 18-án jelent meg, és rögtön befutott róla egy vadonatúj ízelítő "Cry For You" címmel. Tovább

2025. április 21.

Blur - Újra előkerült a The Magic Whip

Szinte napra pontosan a tizedik évfordulón, azaz 2025. április 25-én újra kiadásra kerül a Blur ’The Magic Whip’ című, nyolcadik stúdióalbuma, ezúttal limitált, félsebességű maszterelt LP-n 12 éves csend után ez volt a banda első korongja a ’Think Tank’ (2003) óta, ami a leghosszabb szünetet jelentette az albumok között a Blur pályafutása során. További érdekesség, hogy ismét az eredeti felállásban szerepeltek – vagyis Damon Albarn énekes, Graham Coxon gitáros, Alex James basszusgitáros és Dave Rowntree dobos – valamint a zenekar régi producere, Stephen Street is újra csatlakozott hozzájuk. Tovább

2025. április 20.

Megjelent a Linkin Park epikus új száma

A várva várt visszatérésük utáni izgalom még mindig nem múlt el teljesen, de a Linkin Park máris egy új fergeteges dallal és albumhírrel jelentkezett. Az „Up From The Bottom” című szám méltó előhírnöke a 2025. május 16-án megjelenő ‘From Zero’ című lemezük deluxe változatának, mely három új szerzeménnyel bővül majd. Tovább

2025. április 19.

Miley Cyrus új albuma egyesíti a zene, a divat és a film világait

2025. május 30-án érkezik Miley Cyrus vadonatúj stúdióalbuma, a "Something Beautiful", melyről máris megjelent a címadó dal, a "Prelude" című bevezető szerzemény, illetve ma debütált az "End of the World", így izgalmas betekintést nyerhetünk a közelgő korongba. A lemez produceri munkálatait maga az énekesnő és Shawn Everett végezték. A 13 dalos anyagot egy film kíséri majd, mely júniusban lát napvilágot. Az alkotást Miley Cyrus, Jacob Bixenman és Brendan Walter rendezték. Tovább

2025. április 18.

Ki az a PinkPantheress? És mit hozott?

PinkPantheress 2025 első önálló dalával, a „Tonight”-tal droppol, mely a Panic! At The Disco „Do You Know What I’m Seeing?” című, 2008-as felvételt mintázza. Ez az új track ráerősít az énekesnő intim klubhangzására, melyet rajongók milliói ünnepelnek világszerte. Tovább

magyar | english | deutsch | espanol | francais | romana | polski | slovensky