3422 bands 12339 MP3 herunterladen
Nachrichten
Hirdetés
Külföldi

2008. augusztus 1. | burlesque

Új Queen-album érkezik! Végre! Videó!

Copyright:

A Paul Rodgers énekessel kiegészült Királynő végre nemcsak a színpadon, hanem a stúdióban is odateszi magát, és összedob nekünk egy frankó kis korongot. Épp itt volt már az ideje!

  • share
  • kapcsolódó linkek

A legendás Queen-frontember, Freddie Mercury 1991-ben bekövetkezett tragikus halála óta mindössze egy albumot jelentetett meg a banda. Az 1995-ös ’Made In Heaven’ addig meg nem jelent dalokat tartalmazott, valamint olyan szerzeményeket, melyek a három életben maradt tag szólólemezeiről maradtak le.

A Queen ezután kilenc évig nem hallatott magáról, 2004. november 11-én Brian May gitáros és Roger Taylor dobos elvállalt egy fellépést az UK Music Hall Of Fame díjkiosztóján. A mikrofon előtt az a Paul Rodgers állt, aki korábban már a Free-ben, a Bad Company-ben és a The Firm-ben is bizonyított. A produkció olyan jól sikerült, hogy a következő évben turnézni indult a hármas – a zenétől teljesen visszavonult basszusgitáros, John Deacon nélkül.

A trió már a tavalyi évben is úgy nyilatkozott, hogy nemsokára elkezdik a lemezfelvételeket. Nos, a ’The Cosmos Rocks’ névre keresztelt munka idén végre célegyenesbe érkezett, a zenészek pedig néhány dalcímet is nyilvánosságra hoztak: ’Say It’s Not True’, ’C-lebrity’, ’We Believe’, ’Call Me’, ’Whole House Rocking’, ’The Cosmos Rock’. A saját nótákon kívül egy Del Shannon-kompozíció, a ’Runaway’ is felkerül a készülő albumra. A régóta várt anyagot az európai rajongók szeptember 15-én vehetik kezükbe, míg a tengerentúli fanatikusok egy hónappal később, október 14-én tehetik meg ugyanezt.

A csapat ősszel már a deszkákon fog serénykedni, hiszen a ’The Cosmos Rocks’ kiadásával nagyjából egy időben megkezdődik az európai turné, melynek keretében hazánkban is tiszteletüket teszik a rock korosodó mesterei. Aki nem akar lemaradni róluk, az 2008. október 28-án este jelenjen meg a Budapest Sportarénánál – természetesen jeggyel a kezében.

burlesque

Forrás: undercover.com.au

Szólj hozzá!

Csak regisztrált és belépett felhasználóink szólhatnak hozzá. Kattints ide a belépéshez! Regisztráció itt.

Kommentar
queen13 2008. aug.. 1.  21:25 1
Fájóan hiányzik Freddie. :(((
   

2025. május 17.

A Halestorm bejelentette 6. stúdióalbumát

Pár hete a Halestorm egy kis betekintést kaphattunk az érkező album hangulatába az első megjelenéssel, a „Darkness Always, Wins”-szel. A dal egy olyan lemez előfutára, melyet a Grammy-győztes Dave Cobb (Brandi Carlile, Chris Stapleton, Jason Isbell) alkotott és, amely mind szövegileg, mind hangzásában mélyre merül az együttes csúcs felé tartó kapaszkodásában. Weiter

2025. május 16.

Megan Thee Stallion kidolgozott idomait új klipben csodálhatjuk

A Bankroll Got It által készített számon hallható a houstoni születésű énekes friss sample-je Ms. Cherry It’s Whatever-jéből. A track-en Megan lenyűgöző sorokkal és merészséggel ünnepli idei első megjelenését. Weiter

2025. április 22.

Érkezik az idei Szigeten is fellépő Isabel LaRosa debütáló albuma

A máris platinalemezes alt-pop szenzáció, Isabel LaRosa bejelentette debütáló albuma megjelenési dátumát: a "Raven" címre keresztelt lemez 2025. április 18-án jelent meg, és rögtön befutott róla egy vadonatúj ízelítő "Cry For You" címmel. Weiter

2025. április 21.

Blur - Újra előkerült a The Magic Whip

Szinte napra pontosan a tizedik évfordulón, azaz 2025. április 25-én újra kiadásra kerül a Blur ’The Magic Whip’ című, nyolcadik stúdióalbuma, ezúttal limitált, félsebességű maszterelt LP-n 12 éves csend után ez volt a banda első korongja a ’Think Tank’ (2003) óta, ami a leghosszabb szünetet jelentette az albumok között a Blur pályafutása során. További érdekesség, hogy ismét az eredeti felállásban szerepeltek – vagyis Damon Albarn énekes, Graham Coxon gitáros, Alex James basszusgitáros és Dave Rowntree dobos – valamint a zenekar régi producere, Stephen Street is újra csatlakozott hozzájuk. Weiter

2025. április 20.

Megjelent a Linkin Park epikus új száma

A várva várt visszatérésük utáni izgalom még mindig nem múlt el teljesen, de a Linkin Park máris egy új fergeteges dallal és albumhírrel jelentkezett. Az „Up From The Bottom” című szám méltó előhírnöke a 2025. május 16-án megjelenő ‘From Zero’ című lemezük deluxe változatának, mely három új szerzeménnyel bővül majd. Weiter

magyar | english | deutsch | espanol | francais | romana | polski | slovensky