3422 zenekar 12339 letölthető zene
Rovatok
Hirdetés
Hazai

2020. március 13.

Puskás Petinek nem kell a Dolce

Copyright:

Megjelent Puskás Peti legújabb szóló dala, amárkádcsakÉnleszek címmel. Az énekest a közösségi média hatására kialakult felszínesség és az egymástól való eltávolodás inspirálta a dal elkészítésére, valamint személyes élményekből, csalódásokból is táplálkozik.

A közösségi média mindennapjaink szerves részévé vált, nem csak ránk van hatással, hanem környezetünkre is, a családunkra, a párkapcsolatunkra. Sokan úgy választják az utazásukhoz a helyszínt, hogy milyen szép képek készülhetnek ott, jól mutat-e majd az Instagramon, nem pedig az élménygyűjtés áll a középpontban. Ezek a gondolatok inspirálták Petit új dalának elkészítésére.


“Sajnos az emberek úgy gondolkodnak, mintha a személyiségük Instagram statisztikákkal, lájkokkal leírható lenne. Fontos, hogy ne ezek bűvkörében éljük az életünket, sokkal több érték lakozik bennünk.” - mondta Peti a dal kapcsán. Természetesen az énekes életének is részét képezi a social media, ugyanakkor arra törekszik, hogy a lájkok száma helyett saját értékeinek képviselete határozza meg, hogyan és mit posztol. A márkaőrület, mint szimbólum  azért kapott fontos szerepet a dalban, mert ez jól bizonyítja, hogy manapság sokan egy extrém drága ruhadarabtól érzik magukat könnyebben eladhatónak, ennek köszönhetően jobban be-és elfogadja őket a társadalom.

A dal majdhogynem egy családi projekt, hiszen a szöveget Peti írta, a zenét Peti öccse, Puskás Dani és Somogyvári Dani jegyzik. A klipben a telefonját állandóan nyomkodó kislány szerepében Bori, Petiék unokahúga látható.
 

Szólj hozzá!

Csak regisztrált és belépett felhasználóink szólhatnak hozzá. Kattints ide a belépéshez! Regisztráció itt.

2025. március 6.

Korlenyomat a Honeybeast új dala, az Eladó

A dalhoz készült klipben az egyik leghíresebb magyar, Arató András, azaz Hide the Pain Harold is szerepel. Tovább

2025. március 3.

San Marino után itthon is tarol a Carson Coma új dala

A "Daddy Said No" a san marinói Eurovízió első elődöntőjén debütált, mától pedig már a hazai közönség is bátran fogyaszthatja a képzelt vagy valós zsarnok apáról szóló számot. Tovább

2025. február 28.

Megjelent Beck Zaza első szólóalbuma

A ZAJZAJZAJ február 21-én egyszerre indította el a 30Y és az Esti Kornél turnéját, ünnepli az alkotó közösség új megjelenéseit: Boebeck új EP-jét és egy új nagylemezt, Beck Zaza, a 30Y dobosának első szólóalbumát, melynek címe: félelemből otthon. Tovább

2025. február 24.

Charlie újra bakeliten is

Igazi ereklyének minősül Charlie sokat emlegetett, ’Mindenki valakié’ című kiadványa, mely most először bakelit formában jelent meg. Tovább

2025. február 20.

Megjelent a The Carbonfools új albuma

A Carbonlove egy új korszak kezdetét jelzi a zenekar életében, miközben hű marad ahhoz a különleges stílushoz, amely évek óta a védjegyük. Tovább

magyar | english | deutsch | espanol | francais | romana | polski | slovensky