3422 zenekar 12339 letölthető zene
Rovatok
Hirdetés
Hazai

2015. február 17.

Kokedamákkal színesedett a Kis Á

Copyright:

A legendás Szabad az Á kistestvére, a Kis Á immáron lassan fél éve nyitotta ki kapuit, azóta pedig az underground művészek egyik kedvelt törzshelyévé vált. A minden szegletében otthonos helyszín most különleges japán kokedamákkal, mohalabdába bújtatott, a plafonról lelógó növényekkel lett gazdagabb.

A Kis Á színes programjaival, mintás foteljeivel, videokazettákból készült asztalaival és az ott fellépők aláírásával díszített falával üde színfoltja a budapesti szórakozóhelyeknek, most pedig saját „kisbolygókkal”, kokedamákkal, a Magyarországon ma még ritkaságnak számító mohaágyba bújtatott növényekkel is gazdagodott a hely. A növény különlegessége, hogy folyamatos locsolás helyett a gyökerei köré tapasztott mohával él szimbiózisban, így táplálják egymást. Öntözés helyett elég hetente egyszer vízbe mártani a gömböket, cserép helyett pedig speciális fonalak tartják össze és teszik lehetővé, hogy a hely plafonjáról lógjanak le.

A nem hétköznapi növények mellett a Kis Á kialakításának egyik fő különlegessége, hogy a függöny megvarrásától kezdve, a kazetta asztalok kialakításán át a falak festéséig mindent az „Á” körül tevékenykedő művészek végeztek el. Talán épp ez adja a hely otthonosságához azt a pluszt, ami miatt a vendégek rendszeresen visszajárnak.

A Kis Á legénysége külön figyel a vegetáriánusokra, a laktózérzékenyekre és a diétázókra, így az étel- és itallapról ők is találhatnak kedvükre való egészséges falatokat. A hely specialitása a négy ízben is kapható quiche.

A Kis Á azonban nem csak megjelenésében tér el a többi budapesti klubtól: befogadóhelyként működik, az underground koncerteken túl teret adva olyan különleges kortárs táncelőadásoknak, mint a japán butoh. A Kis Á színpadán rendszeresen játszanak kortárs színdarabokat, kéthetente kedden a Persolab bűvésztársulat ad show-t, a nevettetésről pedig Gödri Bulcsú gondoskodik szintén kéthetente stand up műsoraival.

A Kis Á klub következő kétheti programja:

Február 16. 20:00 - Orbán Adrienn és Héjja Katalin duó
Jegyár: 1000Ft

Február 19. 21:00 - Paraba

Február 20. 20:00 – Trick

Február 21. 21:30 - Mással#°°~hangzók

Február 22. 21:00 - Sonic Live Band

Február 24.  – 21:00 - Bűvész kedd

Február 25. 21:00 - F*ckd up Night Gödri Bulcsúval

Február 26. 21:00 - Ska Budapest Klub

Február 27. - TükeZoo

Február 28. 22:00 - DJBOTOK

Szólj hozzá!

Csak regisztrált és belépett felhasználóink szólhatnak hozzá. Kattints ide a belépéshez! Regisztráció itt.

2025. november 11.

Budapesten mutatja be hetedik albumát a The Trousers

Az idén húszéves The Trousers története új fejezethez érkezett: a Music Fashion kiadó az elmúlt napoknan adta ki a zenekar hetedik nagylemezét, a „Necessary Evil”-t. Az album megjelenését természetesen élőben is megünnepli a banda, hiszen november 15-én a Három Hollóban lépnek fel. Tovább

2025. október 29.

Hősök: Csak gyűlik a harag, több lesz a soknál

A Lomtár a mai közhangulat, a társadalmi feszültségek és az elfojtott düh lenyomata. A Hősök legújabb megjelenése minden tekintetben rezonál arra, amit talán mind érzünk a levegőben: sok évnyi csalódás, elmérgesedett közbeszéd, egyre fogyó türelem. Tovább

2025. október 28.

Lil Frakk szerint nem minden happy end 

Lil Frakk megérkezett az Átbasztál című új felvezetőjével, amely egyszerre őszinte, nyers és meglepően felszabadító. A dalhoz készült videóklip egy magányos báltermi jelenetben bontja ki a csalódás és beletörődés kettősségét, előrevetítve az érkező Harmadnap című LP hangulatát. Tovább

2025. október 21.

Megjelent Dé:Nash első nagylemeze: itt a Még Négy Év

A társadalomkritikus előadó, Dé:Nash debüt nagylemeze továbbra is a magyar valóság görbe tükrét tartja a hallgatók elé, de a politikai szatíra mellé egy váratlan, könnyedebb hangvételű dal is került az albumra: a Parkside (Polgári Bónusztrekk), amelyhez videóklip is készült. Tovább

2025. október 13.

A Szar az élet után itt a Stressz - megjelent Mehringer új klipje

A SZAR AZ ÉLET után újra politikai és társadalmi kérdéseket boncolgató témát dolgozott fel az október 9-én megjelent dalában Mehringer. Tovább

magyar | english | deutsch | espanol | francais | romana | polski | slovensky