2014. június 16.
Sajátos szürreális utazásra visz minket a 80-as évek undergroundjának ikonikus alakja és a hazai világzene éllovas zenekara. Waszlavik Gazember László és a Kerekes Band új dalában, a Rózsaszínű kádban a körúton és a vidámparkon át egészen a Holdig merészkedik.
A klasszikus Waszlavik szerzemény, a Rózsaszínű kád (avagy az Egy rózsaszínű káddal) 1991-ben jelent meg. Ekkor hallották először – még gyerekként – a Kerekes Band tagjai is. "A 90-es évek elején Waszlavik volt a mi Nirvanánk. Elutasított mindent, ami nyálas volt vagy populáris, és bátran kimondta, hogy a tévéműsorok nem szólnak másról, csak egy nagy rakás sztár vinnyogásáról. Művészete nagy hatással volt ránk." - mondta Fehér Zsombor, a zenekar vezetője.
Gazember és a Kerekes Band együttműködése a közös gyökereknek is köszönhető. Mindketten népzenei indíttatású zenét játszanak, és nem félnek a kísérletezéstől. Ahogy a rock-sámán használt először elektromos citerát, úgy a Kerekes Band tagjai találták ki, hogyan szólalhat meg a furulyán és a kobzán a wah-wah pedál és más zenei effektek. 2011-ben közösen adták elő a Magyar Dal Napján az egyik legmagyarabb dalt - a szintén Waszlavik szerzemény - Hier ist mein Auto című avangard pop slágert.
A Rószaszínű kád szövege leginkább egy Salvador Dali festményhez hasonlítható, amihez jól passzol a reggae alapokkal megtámogatott furulyás-kobzás-brácsás pszichedelia.
A dal június 12-én jelent meg kizárólag online felületeken: az iTunes, Deezer, Spotify, Google Play szolgáltatásokon. Július 4-én a Kobuci Kertben pedig élőben is meg lehet győződni arról, hogyan muzsikál együtt Waszlavik Gazember László és a Kerekes Band, sőt a koncert előtt a Folk & Bor következő állomásán a közönség a zenekar tagjaival beszélgetve, borkóstolón hangolódhat az esti bulira.
Csukjuk be a szemünket és utazzunk közösen: "Önöket a legjobb irány vezeti a Holdra!"