3422 zenekar 12339 letölthető zene
Rovatok
Hirdetés
Események

2013. június 17.

Francia sanzonlegenda a Tiszavirág Fesztiválon - Szolnok

Copyright:

Négy színpaddal, hangulatos szabadtéri színházi előadásokkal, Tisza parti kertmozival, családi borászatokkal, házi készítésű sörökkel, és tiszai hajótúrákkal várja a látogatókat a Szolnokon, a VIII. Tiszavirág fesztivál. 

Négy színpaddal, hangulatos szabadtéri színházi előadásokkal, Tisza parti kertmozival, családi borászatokkal, házi készítésű sörökkel, és tiszai hajótúrákkal várja a látogatókat a Szolnokon, a VIII. Tiszavirág fesztivál. 

2013-ra mondhatni országos méretű rendezvénnyé nőtte ki magát Szolnok város fesztiválja, a Tiszavirág Fesztivál. A tiszaparti város, és a környék legnagyobb ingyenes és egyben prémiumkategóriás fesztiválja nemzetközi és a hazai zenei élet különlegességeit hozza el idén is. A zenei programok mellé kellemes atmoszférát és hangulatot varázsol a Tisza part szépsége, és természetesen a remek kísérőprogramok.

Francia sanzon és olasz városi folk
A fesztivál egyik kiemelt fellépője a kortárs francia sanzon legnagyobb alakja Yves Jamait, aki első alkalommal jár Magyarországon. Legutóbbi, Saison 4 című albumán található dala, a fiatal francia jazzénekesnővel Zaz - zal előadott " La Radio Qui Chante"  a francia zenei listák csúcsait ostromolta.  Dalaiban a nyers őszinte fájdalmat, a szerelmi történeteket, bárpult sztorikat oly egyszerű mégis szívbe markoló módon szólaltatja meg, mint senki más. 

Az olasz Gattamolesta magasan kiemelkedik a feltörekvő olasz városi folk zenekarai közül. A balkáni nép- és cigányzene dallamvilágára alapozott zeneisége erősen meghatározza a zenekar hangzásvilágát. Az eldugott toszkán falvaktól Barcelona utcáin keresztül nagy fesztiválok színpadjain át tömegek sodródtak lendületes zenéjükkel. Szövegeik egytől egyik a rendkívül karizmatikus énekes gitáros Andrea Gatta szerzeményei. Az erős érzelmekkel átitatott kellő iróniával fűszerezett leginkább a zene szabadságáról szóló dalok kizárólag olaszul szólalnak meg, hazánkban először itt, a Tiszavirág Fesztiválon.

Az idei fesztivál egyik visszatérője a dán Tim Lothar Petersen, aki azonnal meghódította a nyers, vegytiszta  blues rajongóit. Hibátlan, tradicionális, de mégis egyéni hangú country blues Robert Johnson, Son House és társaik nyomdokában haladva. A dán blues zenész 2010-es Budapesti Blues fesztiválon már látható volt Magyarországon. 2008-ben Dánia legjobb blues zenészének választott előadó 2009-ben elkészült lemezével a dán "Grammy" díjat is elhódította, joggal. 

A hazai zenei élet krémje
Természetesen a Tiszavirág fesztiválról nem hiányozhatnak a hazai zenei élet alakjai sem. Fellép a Lovasi / Leskovics páros nevével fémjelzett Kiscsillag, a hazai sanzon és bár jazz vonalán mozgó sikertörténet a Budapest Bár, az elgondolkodtató szövegeiről és remek rockzenéjéről ismert Kowalsky meg a Vega, és a Roy&Ádám Trió, csak hogy a legismertebb neveket említsük. 

Természetesen a hazai world music színtér is képviselteti magát a Tiszavirág Fesztiválon. A jó hangulatról többek között a Magyar Állami Népi Együttes muzsikusaiból álló Szalonna és a bandája, a kiváló csajozós, hangulatos presszó jazz folkjáról ismert Maszkura és a Tücsökraj szintén fellép a fesztiválon. Egy különleges zenei produkció is debütál az idei Tiszavirágon: a cimbalomra építő Cimbaliband, most a hazai szájharmonika- legendával, Ferenczi Györggyel állt össze egy remek etno - őrületre. 

Színház és kertmozi
Van, aki még emlékszik milyen érzés a nyár esti hangulatban elnyúlni a füvön, pléden vagy babzsák fotelekben, és szabad ég alatt megnézni egy jó mozifilmet. Ezt a hangulatot hozza vissza pár nap erejéig a fesztivál, amikor is a Verseghy Parkban (a békás szökőkútnál) felállított 18 nm méter átmérőjű mozivászon  olyan kultikus filmek láthatóak mint a Ford Fairline kalandjai, A hét mesterlövész , a Magas szőke férfi felemás cipőben, vagy a Terence Hill Bud Spencer páros nevével fémjelzett klasszikus, a Nincs kettő négy nélkül. 

A Damjanich Múzeum zárt udvarára hosszú idő után újra beköltözik a fesztivál egyik legnépszerűbb, teltházas programja a Nyári Színház. A gyönyörű épület impozáns falaival körbevett múzeum udvar négy remek előadással készül a Szolnoki Tiszavirág Fesztiválra olyan nevekkel, mint Göttinger Pál, vagy Fenyő Iván. 

Hangulatos borozás, kézműves sör, és gasztronómia
A Tisza parkban a gesztenyefák árnyékában felállított borházakba az idei esztendőben 35 különféle pincészet, és pálinkaház vár mindenkit. A református templomtól egészen a Tisza szálló bejáratáig sorakoznak a hazánk különböző bor régiójából érkező pincészetek. 

A Borházak utcája kitűnő találkozási helyszíne baráti társaságoknak, közösségeknek,  szerelmeseknek, vígadóknak, búsulóknak. A területen három zenei színpad is helyet kap, ahol népzenétől a swingen keresztül a sanzonokon át a bossa nováig keverednek a dallamok hazai és neves nemzetközi előadók játékának köszönhetően. 

A borok mellett természetesen gasztronómiai kínálattal is kerül. A finom tócsogós tócsni, a szarvaskolbász, a sajtkülönlegességek, a kenyérlángos vagy akár a hurka/kolbász kombó is kitűnő kiegészítői az "üdítő" nedűknek.

Idén is vár mindenkit a nagysikerű Maláta tér. A gyalogos híd város felöli oldalán lévő Tiszai hajósok terere idén is a folyékony kenyér kedvelőit csábítja e néhány napos gondtalaln kikapcsolódásra, ahol a sörbarátok több, mint 50 fajta különleges nedű közül válogathatnak. A hazai kézműves sörfőzdék közül a Rothburger, Brandecker, Fóti valamint a Domján sörfőzdék képviseltetik magukat népszerű söreikkel. Emellett közel húsz féle cseh remek csábít a korsók és poharak emelgetésére, a könnyed világos szomjoltótól a "méregerős" fekete sörökig és még angol sörök is megjelennek a palettán. A téren felállított zenei színpadon a helyszín atmoszférájának megfelelő kiváló élőzenei produkciók szólnak.

Kézműves vásár a hídon, tiszavirág túra a vízen
2013. június 21-22-23-án (Pénteken, Szombaton, Vasárnap) újra megnyitja kapuit a Szolnoki Hidi vásár. A szolnoki gyalogos hidat teljes hosszában - jellemzően zsűrizett iparművészeti termékeket értékesítő - kézművesek lepik el. A mintegy ötven kézműves a híd egyik felén helyezi el egységes szerkezetű és megjelenésű ördögszekereit, helyet biztosítva így az áthaladó forgalomnak.

A fesztivál ideje alatt zajlik az egyik legszebb és legegyedibb természeti jelenség, a kérészek látványos rajzása, ismertebb nevén a tiszavirágzás. A fesztivál minden napján sétahajó indul a folyó páratlan természeti szépségeinek felfedezésére egy rövid 1 órás sétahajózás keretében. Amennyiben a kérészek is alkalmazkodnak a fesztivál időpontjához, úgy szemlélői lehetünk rövid násztáncuknak.

VIII. Szolnoki Tiszavirág fesztivál

2013 06 18- 22.

Szolnok Tisza Park / Verseghy Park / Tiszai hajósok tere

A rendezvény összes helyszíne ingyenes!

 

Szólj hozzá!

Csak regisztrált és belépett felhasználóink szólhatnak hozzá. Kattints ide a belépéshez! Regisztráció itt.

2025. április 16.

Papp Szabi és Fehér Balázs is Depeche Mode-ot énekel

Papp Szabi, Fehér Balázs, Lányi Lala, Szakos Krisztián és Késmárki Zsolt – új neveket lepleztek le a szervezők a grandiózus Depeche Mode Special Tribute koncert kapcsán, és további meglepetések várhatók még. Eközben az esemény szintet lépett és fesztivállá alakult, köszönhetően annak, hogy az MVM Dome mellett Budapest és több vidéki helyszín szórakozóhelyei, vendéglátóegységei is csatlakoztak a programhoz. Aznap mindenhol Depeche Mode szól majd. Az esemény már nemzetközi színtéren is komoly figyelmet kapott: megkezdődik a jegyek értékesítése Európa-szerte. Tovább

2025. április 11.

Újra a montreux-i színpadon: magyar tehetségek a jazz világában

Három fiatal magyar zongorista, akik tíz évvel ezelőtt bejutottak a Montreux Jazz Festival zongoraversenyének legjobb 10 helyezettje közé, amire azóta sem volt példa. 2025. május 5-én, a Budapesti Tavaszi Fesztivál keretein belül, az Eiffel Műhelyházban lehetőségünk lesz felidézni Gayer Mátyás, Oláh Krisztián és Tálas Áron zongorajátékát. A doboknál az amerikai Gregory Hutchinsont, nagybőgőn pedig az ír Conor Chaplint láthatjuk. Tovább

2025. március 4.

CAMPUS 2025 - Zene minden mennyiségben

A decemberben már bejelentett amerikai sztárok, Jason Derulo és a The Chainsmokers elektropop-duó mellett újabb külföldi zenei produkciók kerültek fel az idei Campus Fesztivál fellépőinek listájára. Megérkezett a napi bontás is, mától már azt is tudhatjuk, a hazai kedvencek mikor érkeznek Debrecenbe. Tovább

2025. február 28.

Egy nappal hosszabb lesz a STRAND Fesztivál

Nulladik nappal bővül, így egy nappal hosszabb lesz az idei STRAND Fesztivál. Augusztus 20-án igazi ünnepi eseménnyel várják Zamárdi Szabadstrandján a közönséget. A MOL Nagyszínpadon több korosztály elektronikus zenei ikonjai váltják egymást. Fellép Paul Kalkbrenner, a Purple Disco Machine és a Kruder & Dorfmeister páros is. Tovább

2025. február 19.

A Postmodern Jukebox is fellép a VeszprémFesten

Újabb világsztár előadót jelent be a VeszprémFest: 2025. július 11-én fellép a kétezres évek egyik legizgalmasabb formációja, a Postmodern Jukebox. Látványos koncertshow, izgalmas zenei időutazás: világslágerek jazz, swing, soul, blues és doo-wop stílusban a veszprémi História kertben. Tovább

magyar | english | deutsch | espanol | francais | romana | polski | slovensky