Az Eurovíziós Dalverseny első elődöntőjében, február 2-án mutatkozik be a Mrs. Columbo
A különleges összetételű zenekar (Galambos Dorina – ének, Sárközy Fanni – zongora, Hudák Zsófi – nagybőgő) pop dalokat dolgoz át „Mrs. Columbo” stílusba, egyfajta átjárást kínálva a könnyűzenei műfajok között. Könnyed, vidám, bohókás, mégis igényes, játékos és kreatív, hiszen a jazz világából indul ki, ám teszi ezt ismerős dallamokon keresztül, hogy kapaszkodót kínáljon a laikus fül számára is, mindezt magas fokon képzett, ismert és elismert zenészek előadásában. A színpadról harmónia, jókedv, összetartozás sugárzik. Szeretik egymást, szeretnek együtt muzsikálni. A koncerteken állandó vendégként közreműködik Kovács Norbert dobos.
A csapat fennállása óta a lányok számos hazai és külföldi klubban, zenei és borfesztiválon ejtették ámulatba a jazz és más könnyűzenei műfajok rajongóit. Első lemezük "re-make up" címmel 2012. februárjában jelent meg a Magneoton gondozásában.
A tavalyi év második felétől már nem "csak" átdolgozások, de saját szerzemények is készülnek a zenekar háza táján, és rögtön a második saját nóta be is került az Eurovíziós Top 30-ba - az előadást a február 2-i adásban láthatjuk. A dal hűen tükrözi a zenekar világlátását, hiszen arról szól, hogy tanuld meg az életben értékelni az apró örömöket, őrizd meg gyermekkori önmagad felnőttként is, és ne felejts el játszani, hisz nincs annál fontosabb, mint tudni örülni az életnek. A zenét a lányok és Norbi közösen írták, először angolul született meg a szövege, melyet Dorina jegyez, aztán a Dalverseny idei követelményeinek eleget téve készült el a magyar verzió is, melynek szövege Fecske András István nevéhez fűződik.
A Mrs. Columbo nagyon boldog, hogy annak ellenére került be ebbe a versenybe, hogy nem egy pop zenekar. A lányok remek lehetőségnek tekinti ezt arra, hogy megmutassák a jazz napos oldalát ezzel az igazán bájos, szerethető dallal.
Aztán ha úgy hozza az élet, hogy a közönséget is magával ragadja a Dal, akkor Malmö-ben örömmel mutatják majd meg, hogy Magyarország nem csak sírva vígad, vannak itt szép számmal vidám, életigenlő emberek!
A tagok:
Galambos Dorina – ének
Nekem a hangom a hangszerem. Gyerekkorom óta érzem, hogy akkor vagyok önmagam, amikor színpadon énekelek.
Több műfajt kipróbáltam, és tanultam meg, nemcsak a jazzkonziban vagy az egyetemen, de sokszor dohos próbatermekben. Állandóan kutatok. Kutatom az érzéseket, dallamokat, hangokat és hangzásokat, ugyanúgy, mint mindannyian a napi híreket. Olyanok, mint az alkotóelemek egy még meg nem született receptben, és aztán ezekből áll össze a koncertekre a napi menüsor. Sokan nem is gondolnák, mennyire hasonlít a főzés a zenéléshez, és ami összeköti őket, az az improvizáció. A jazzben – és elsősorban a Mrs.Columbo-ban – mindent összehozhatok. Bármilyen alakot ölthetek, egy New Orleans-i utcazenésztől egy Carnegie Hall-ban fellépő díváig.
U.I: Vigyázzatok, nagyon jól főzök!!!
Hudák Zsófi – nagybőgő
Sokan csodálkoznak, amikor kiderül, hogy egy nő nagybőgőzik. Pedig ha megnézzük közelről a hangszert, látható, hogy női alakot formáz.
Finom ívek, lágy domborulatok mellett a hangszer stabilitást sugároz, hozzám Ő illik a leginkább. Az az ember vagyok, aki az életben is azokat az értékeket tartja fontosnak, amelyeket a bőgő a zenében képvisel.
Szeretem azt az érzést, amikor a többiek szárnyalhatnak, tudva, hogy a zene biztos alapokon nyugszik.
Sárközy Fanni – zongora
A pillanat szerelmese vagyok. A színpad pedig olyan hely, ahol megnyílik egy dimenzió amiben csak a jelen létezik. Sokáig kerestem egy rést a zenében, egy átjárót, amin keresztül eljuthatok a saját hangjaimig. Végül, amikor elkezdtem jazzel és más improvizatív műfajokkal foglalkozni, úgy éreztem, hazaértem. Számomra minden spontán keletkezett hang igazi ajándék! És a leglényegesebb: együtt megélni mindezt és összemosolyogni játék közben.
Kovács Norbert – dobok
Az emberek mindig megdöbbennek, amikor meglátják, hogy egy női zenekarban férfi ül a doboknál…(néha magam is). De köszönöm a három gráciának, hogy “befogadtak”! És, hogy miért a dob? Most ezt tényleg meg kell magyaráznom?! Gondoljon mindenki a koncertekre, és kéretik gondolkodni!
Hat év után új nagylemezzel jelentkezett a Szabó Balázs Bandája. A Keringés 12 dalt tartalmaz, köztük egy Grecsó Krisztián és egy Tóth Krisztina vers megzenésítését. Szabó Balázs szerint a korábbi albumokhoz képest bátrabb hangszerelésű és más hangulatú anyag született. A zenekar november végén 10 állomásos lemezbemutató turnéra indul, melynek kiemelt állomása Budapesten a Dürer Kert. Tovább
November 18-20. között tizenkettedik alkalommal rendezték meg Veszprémben a Music Hungary Konferenciát & Showcase-t, amely idén minden eddigit felülmúló látogatottságot hozott. A konferenciat fő témája a „Hangnemváltás: alkalmazkodás és rock’n’roll” volt, amely azt vizsgálta, hogyan reagál a szakma az új kihívásokra, keresve - napjaink népszerű szavával - a reziliencia és a kihívásokkal való megküzdés útjait. Tovább
Az idei utolsó, de annál fontosabb dalával jelentkezett Fluor és Diaz párosa, ami mindkettőjüknek nagyon sokat jelent. Ez a "Pályaudvar", ami ezúttal egy szívszorító utazás helyszínévé vált. Tovább
Ha rosszabb lennék nálad, még akkor is jobb lennék - 6363 igazi, dalba csomagolt rap-parádéval robban!
6363 idén egy percre sem hagyta lankadni a figyelmünket, zenekaros produkcióvá fejlődve hatalmas menetbe kezdett és megállás nélkül dobálta ki a dalokat, június elején pedig befutott a KORD EP. Az ehhez szorosan kapcsolódó, nagyobb lélegzetvételű anyagra már nem kell sokat várni, a korábbi hírnökök után pedig most újabb előfutárral kopogtat… vagy sokkal inkább rúgja be az ajtót! Tovább
Közismert alkotók mutatják meg, mit jelent számukra a korlátlanság. Ahogy a művészet során mindig, az alkotóknak folyamatosan szükségük van ihletforrásra. Már egészen az őskorban fontos szerepet töltött be a látvány, a vizualitás, valamint a szó az alkotás során. Nem beszélve azokról a jól ismert alkotókról, mint például Radnóti Miklós költő vagy Csontváry Kosztka Tivadar festő, akiket a természet gyakran inspirált. Ezúttal az irodalom, a slam poetry, a képzőművészet és a divat területéről mutatták meg kortárs alkotók, hogy miként tudják áthidalni az idő és a távolság kereteit, és hogyan teszik alkotássá inspirációjuk forrását a digitális szabadság segítségével. Tovább