3422 bands 12339 MP3 to download
News par
Hirdetés
Események

2012. október 9.

Special Providence és Turbo együtt a Dürerben!

Copyright:

Fantasztikusnak ígérkező koncertfolyam vár a progresszív zene rajongóira november 2-án a budapesti Dürer Kertben. Külföldi turnéja előtt idén utoljára lép fel itthon a Special Providence, míg a Turbo ízelítőt ad a készülő lemezéből. Ráadásul további két zenekar erősíti a felhozatalt, a Haelo és a String Theory.

A Dürer Kertben november 2-án négy olyan zenekar lép színpadra, melyek bátran és mesterien ötvözik a műfajokat, igényes, egyedi zenéjükkel lehengerlik a kuriózumokra fogékony hallgatóságot, egyébként pedig nagyon jó barátok. A hazai progresszív szcéna egyik zászlóshajója, a Special Providence külföldön is hihetetlen népszerűségnek örvend. A rockot, metalt, jazzt és chilles lazulást elegyítő négyest idén utoljára ezen a koncerten lehet élőben hallani Magyarországon.

„Az őszi-téli klubszezont a Dürer Kertben nyitjuk, és utána külföldi meghívásoknak teszünk eleget. Novemberben európai miniturnéra indulunk, decemberben négy koncertet adunk a japán fővárosban, Tokióban, jövőre pedig Indiában fogunk fellépni. Mivel a magyar rajongóink hónapokig nem hallhatnak minket, olyan élményt szeretnénk nekik nyújtani, amit sokáig emlegetnek majd. Játszani fogjuk a három nagylemezünk legnagyobb slágereit, és meglepetésképpen egy vadonatúj dal premierjét is a Dürer Kertben tartjuk. Emellett Tanka Balázzsal, a Turbo énekesével együtt adjuk elő a Fences of Reality című dalunkat, amit a Petőfi Rádió is rendszeresen játszik” – mondta Markó Ádám, a Special Providence dobosa.


A Turbo is nagyon készül erre a fellépésre. A Fonogram-díjas banda jelenleg az új albumán dolgozik, amiből ízelítőt ad a Dürer Kertben. „Nem kizárt, hogy dupla albummal jelentkezünk majd, mert akusztikus és zúzós számokat is tervezünk. Nagyon szeretünk improvizálni, ezért nincs két egyforma koncertünk. A november 2-i bulin is számíthat újdonságokra a közönség. Egyelőre nem teljes dalokat mutatunk be, hanem játszunk a zenével. Az új elemeket, dallamokat beépítjük a jól ismert dalokba, amelyektől a közkedvelt számaink is új minőséget kapnak. Emellett néhány olyan számot is hallhat a közönség, amelyeket ritkábban játszunk koncerteken” – mondta Tanka Balázs.

Az este egyik előzenekara a progresszív metal zene úttörője, az after@all utódjaként létrejött Haelo. A másik pedig a String Theory, amelyet a Leander Rising egyik gitárosa, Jozzy vezet.

A Dürer Kertben elővételben 1200, a helyszínen pedig 1500 forintba kerülnek a belépők. 
 

Szólj hozzá!

Csak regisztrált és belépett felhasználóink szólhatnak hozzá. Kattints ide a belépéshez! Regisztráció itt.

2026. március 31.

Rendszerbontó Nagykoncert

Olyan nagyszabású, közösségi és zenei eseménynek ad otthont a budapesti Hősök tere 2026. április 10-én, két nappal a választások előtt, ahol a Polgári Ellenállás szervezésében különleges, „Rendszerbontóként” emlegetett koncert valósul meg. More

2026. március 13.

Melody Maker Symphonic: Disco a Kongresszusi Központban is

A hazai sztárokból álló különleges formáció ezúttal is arra vállalkozik, amibenverhetetlen: a világ legismertebb slágereit egyetlen lendületes zenei utazássá gyúrja össze. Március 15-én a Budapest Kongresszusi Központ színpadán minden adott lesz egy felejthetetlen zenei élményhez: a Melody Maker nagyszabású, szimfonikus szuperkoncerttel és fergeteges bulival ünnepli a közönséget – és saját, immár négyéves sikertörténetét. More

2026. február 4.

Geszti Péter legnagyobb produkciója a láthatáron

2027. január 30-án az MVM Dome színpadán mutatja be Geszti Péter eddigi legnagyobb szabású koncert produkcióját, a POPTIMISTA SHOW-t. Az új show Geszti legfrissebb zenei korszakát foglalja össze: disco, funk és rap találkozik pozitív energiával, új dalokkal és korszakos slágerekkel, egy látványos, nagyszabású produkcióban. More

2026. január 31.

A Fishing on Orfű teljes zenei programja

Nagy visszatérők, derék headlinerek, rengeteg fiatal és bombasztikus mennyiségű női energia is jellemzi a Fishing on Orfű 2026-os fellépőit. A bérletek háromnegyede már elfogyott, mostantól napijegyek is kaphatók az ország kedvenc szponzormentes könnyűzenei fesztiváljára. More

2026. január 7.

ENSIFERUM: a FREEDOM CALL & DRAGONY zenekarokkal érkezik a turné hamarosan Budapestre

Január 7-én startol el a finn viking / folk-metal csapat WINTER STORM OVER EUROPE 2026 || címre keresztelt 24 állomásos turnéja. Az ENSIFERUM a FREEDOM CALL és DRAGONY zenekarokkal kiegészülve szeli át majd Európát, január 25-én pedig Budapestre érkezik. More

magyar | english | deutsch | espanol | francais | romana | polski | slovensky