Az a sportesemények alatt is nyilvánvalóvá vált, hogy London komolyan gondolja, hogy a Paralimpia ugyanolyan fontos esemény, mint az Olimpia. Soha ennyi néző és ilyen színvonalú rendezés nem várta még a para sportolókat. És hogy ez mennyire így van, azt a záróünnepség is bebizonyította.
Az Olimpia megnyitó és záró ünnepségéghez képest a Paralimpia zárásánál a szervezők nem a mennyiségére, sokkal inkább a minőségre mentek rá. Mert amíg az augusztus végi gigashow-n fellépett a brit pop-rock élet jelentős része (de legalább a fele biztosan), addig a múlt hét végi Paralimpia zárásaként egy több mint egy órás Coldplay koncertet kapott az olimpiai stadion közönsége, és persze világszerte tévénézők milliói.
És habár a körítés nekem túl giccsesnek, túl soknak hatott, de megértem, hogy itt a látványra is erős hangsúlyt kellett fektetni elsősorban a stadion méretei, másodsorban az élő tv közvetítés miatt.
A produkció ugyanolyan vérprofi volt, mint bármelyik Coldplay koncert, ráadásul fellépett velük – és egy szám erejéig önállóan is – Rihanna, valamint a Paradise-ba beszállt Jay-Z is.
Az szinte teljesen természetes volt, hogy egy sérült emberekből álló londoni szimfonikus zenekar is szerepet kapott: vak, félkarú és értelmi fogyatékos zenészek adták a Strawberry swing alapjait.
Nem kell túlbonyolítani egy-egy ilyen nagyszabású rendezvény forgatókönyvét: végy egy világsztár zenekart pár világsztár énekest, látványos tánc- és fényelemeket, és hagyd kibontakozni mindezt egy órán át! Szinte garantált a siker.
A máris platinalemezes alt-pop szenzáció, Isabel LaRosa bejelentette debütáló albuma megjelenési dátumát: a "Raven" címre keresztelt lemez 2025. április 18-án jelent meg, és rögtön befutott róla egy vadonatúj ízelítő "Cry For You" címmel. Tovább
Szinte napra pontosan a tizedik évfordulón, azaz 2025. április 25-én újra kiadásra kerül a Blur ’The Magic Whip’ című, nyolcadik stúdióalbuma, ezúttal limitált, félsebességű maszterelt LP-n 12 éves csend után ez volt a banda első korongja a ’Think Tank’ (2003) óta, ami a leghosszabb szünetet jelentette az albumok között a Blur pályafutása során. További érdekesség, hogy ismét az eredeti felállásban szerepeltek – vagyis Damon Albarn énekes, Graham Coxon gitáros, Alex James basszusgitáros és Dave Rowntree dobos – valamint a zenekar régi producere, Stephen Street is újra csatlakozott hozzájuk. Tovább
A várva várt visszatérésük utáni izgalom még mindig nem múlt el teljesen, de a Linkin Park máris egy új fergeteges dallal és albumhírrel jelentkezett. Az „Up From The Bottom” című szám méltó előhírnöke a 2025. május 16-án megjelenő ‘From Zero’ című lemezük deluxe változatának, mely három új szerzeménnyel bővül majd. Tovább
2025. május 30-án érkezik Miley Cyrus vadonatúj stúdióalbuma, a "Something Beautiful", melyről máris megjelent a címadó dal, a "Prelude" című bevezető szerzemény, illetve ma debütált az "End of the World", így izgalmas betekintést nyerhetünk a közelgő korongba. A lemez produceri munkálatait maga az énekesnő és Shawn Everett végezték. A 13 dalos anyagot egy film kíséri majd, mely júniusban lát napvilágot. Az alkotást Miley Cyrus, Jacob Bixenman és Brendan Walter rendezték. Tovább
PinkPantheress 2025 első önálló dalával, a „Tonight”-tal droppol, mely a Panic! At The Disco „Do You Know What I’m Seeing?” című, 2008-as felvételt mintázza. Ez az új track ráerősít az énekesnő intim klubhangzására, melyet rajongók milliói ünnepelnek világszerte. Tovább