2012. május 17.
Araabmuzik a Hajón
„MVP of MPC” - azaz az Akai sampler-zenekütyüjének „legértékesebb játékosa”. Kevés emberre illik jobban a meghatározás, mint Busta Rhymes, Eminem, 50 Cent vagy éppen Skrillex országos spanjára, a festői Providence-ből származó Abraham Orellanára, azaz Araabmuzikra. Az MPC hihetetlen trükkökre képes virtuóza kőkemény hiphop-dubstep-elektro szettel döngöli földbe hallgatóságát, Magyarországon először, az A38 Hajón.
„MVP of MPC” - modja magáról Araabmuzik az amerikai fociból és a kosárlabdából kölcsönzött kifejezéssel, és ha megnézzük a YouTube-on kereingő, többszázezres nézettségű videóinak valamelyikét, nyilvánvalóvá válik, hogy nem túloz. MVP, azaz „most valuable player”, „legértékesebb játékos” - a meccsek legjobbjaira, kimagasló egyéniségeire használják a meghatározást, és Araabmuzik valóban az Akai csodakütyüje, az MPC-nek rövidített Music Production Center legvirtuózabb és leginkább kreatív felhasználója. Az MPC lényegében egy hangmintákat tároló és lejátszó sampling-gép, amit Araabmuzik senki máshoz sem hasonlítható hajlékonysággal és találékonysággal kezel.
Busta Rhymes, 50 Cent, Lil' Kim, Skrillex és a Slaughterhouse – csak néhány név, akik leesett állal bámulták Araabmuzik produkcióját, és egymást taposva igyekeznek vele dolgozni. A nem éppen hiphop-fővárosban, Providence-ben nevelkedő és most is ott élő Araabmuzik valóban tökélyre fejlesztette az MPC-technikát, brutális erejű komplett szettekkel döngölve földbe közönségét. Széjjeltekert dubsteppel kevert absztrakt hiphop, dübörgős d'n'b, grime, techno, glitch és még egy csomó minden kavarog Araabmuzik elborult MPC-varázslataiban, és bizony, a közönség gyakran még táncolni is elfelejt, hogy tátott szájjal bámulja a virtuóz akciót, a már-már láthatatlanul gyors kezeket.
Persze egy Araabmuzik-szett nem csak a technikáról szól, hanem a rafinált ritmusokról, meglepő fordulatokról, különleges hangzásokról és a zenetörténet mélyéről előásott hangmintákról. Ez az este is csupa meglepetés lesz, és pályafutása során először Araabmuzik a magyar közönségnek is megmutatja, hogy milyen az MPC úristene.
Az est két legfontosabb társfellépője, Cadik, azaz Séfel Pál egykor az Anima Sound Systemmel kezdte a szkreccset, és azóta hazánk egyik vezető lemezlovasává küzdötte fel magát. Jungle, d'n'b, hiphop - főleg ezekben a műfajokban alkot nagyot, de a Palotaival közös B2B-akciók, a Rewindok és Sunday Sessionök gyönyörű eklektikus szetteket szültek.
Az évek során Cadik Magyarország egyik leginnovatívabb, mindig új utakon járó producerévé vált, amit leginkább a megfontoltan haladó, de annál kidologozottabb, briliánssá csiszolt anyagokkal előálló Membran projekt bizonyít. Cadik az utóbbi időben rengeteget dolgozott együtt az A38 Hajóval, amit két progresszív, előremutató és nagy szakmai- és közönségsikert hozó sorozat, a Real Your Nature és a Space Is Called bizonyít. Cadik legutóbbi lemeze Just címmel 2011 végén jelent meg, a lemezbemutató koncert is az A38 Hajón volt.
Régi barátja, Mango a magyarországi urban style-ok nagy öregje már jó ideje munkálkodik azon, hogy terjessze itthon a hiphop-igét. Az egyik legerősebb crew, a Gimmeshot alapítójaként gyakran játszik együtt a kitűnő MC-vel és énekesnővel, Senával, de boldogan működik közre például a csellista Márkos Albert kísérleteiben is.
Araabmuzik (USA)
Cadik, Mango, Yank Destruyente, Mongoose
2012. május 31., csütörtök 23h
A38 Hajó – Petőfi híd budai hídfő
Jegyár: 3000 Ft, elővételben: 2500 Ft
Szólj hozzá!
Csak regisztrált és belépett felhasználóink szólhatnak hozzá. Kattints ide a belépéshez! Regisztráció itt.