A budapesti punk-pop trió a Nonverse, az idei harmadik EP-jüket adják ki Zombik vagyunk címmel. A banda az Alvin és a Mókusok 18. szülinapi koncertjein vendégeskedik decemberben, ahol az új EP megjelenését promótálja, Budapesten december 9-én, Nyíregyházán december 10-én.
Azoknak akik nem hallották még a Nonverse nevet, ez a zenekar az utóbbi 2 évben hívta fel magára a koncertekre látogató emberek figyelmét mialatt az imént említett magyar punk rock királyai, az Alvin és a mókusok, a the Grenma valamint a The Subways (UK) társaságában is játszottak. A fiatal bandákhoz hasonlóan fejlődés hallható minden új anyagon és ez a tendencia várhatóan folytatódik.
Az énekes/gitáros Atis ezt az EP-t vallja az idei legjobb munkájuknak, ami két új dalt tartalmaz. A címadó dal hasonló ahhoz amit a rajongók várnának, az 'Utolsó dal' viszont egy lassabb tempójú szám; a zúzós gitár riffeket és hangsúlyos basszus témákat akusztikus gitár, gyengéd zongora, vonós kísérő, kórus énekek és szívszakító szövegek váltják fel. A lányok körében biztosan sikert arató dal, de a fiú hallgatóság sem fog csalódni.
Atis, Viki (basszusgitár) és Dani (dob) nem szándékozik pihenni az EP megjelenése után sem. Már tervezik jövő évi turnéjukat, hogy dalaikkal eljussanak a legtöbb magyaroszági klubba. "Élőben játszani a legfontosabb számunkra" mesélte Viki. "Jó érzés találkozni mind régi, mind új rajongóinkkal és lenyűgöző látni őket dalainkat velünk énekelni".
A Zombik vagyunk EP letölthető december 5-étől a zenekar hivatalos weboldaláról!
Nem sokkal előző megjelenésük, a Sűrű végtelen után egy már-már karneváli hangulatú, mégis súlyos kérdéseket boncolgató dallal jelentkezik a Blahalouisiana. Weiter
A dal mindenki számára ismerős érzéseket fogalmaz meg olyan hangulattal vegyítve, amitől annyira szerethető a Blaha-pop. A Sűrű végtelen szerzője, Schoblocher Barbara gondolatainak világába hívja a hallgatókat. Weiter
Az elmúlt években egyre több hazai zenekar próbálja összemosni a modern metal, az elektronika és a hiphop határait, de kevés formáció találta meg ebben a saját, könnyen felismerhető hangját. A budapesti Acid Empire azonban pontosan ebbe a kategóriába tartozik. A 2022-ben alakult csapat industrial és rap-metal alapokra építkező zenéje egyszerre agresszív, feszült és atmoszférikus, miközben végig ott lüktet benne valamiféle hideg, városi nyugtalanság. Weiter
Vannak olyan slágerek, amelyek már első hallgatásra megragadnak az emberben. Legyen az a szöveg, a dallamvezetés vagy éppen a hangulat, ilyenkor mindig magunkkal viszünk valamit az előadó alkotásából. Freddie korábban megjelent angol nyelvű szerzeménye ugyanilyen hatással volt Lotfi Begire, aki azonnal stúdióba vonult, hogy elkészítse saját verzióját a felvételhez. Weiter