Sokan azt hiszik, hogy egy metal koncert csak férfiaknak való mulatság, pedig valójában a szebbik nem is képviselteti magát ezeken a bulikon.. sőt! Júniusban a csillebérci Metalfesten még a színpadon is feltűnik majd jó pár dögös énekes és gitáros lány, a közönség legnagyobb örömére.
Bizony: a kemény riffek mellett jól megfér az angyali szépség is:erre jó példa a Midnattsol két hölgytagja, akik bájos hanggal és pazar gitárjátékkal teszik különösen emlékezetessé a szimfonikus metalt játszó norvég zenekart. Az osztrák Visions of Atlantis is női énekessel támad: számos tagcsere és egyéb viszontagságok után sikerült megnyerni maguknak a szépséges görög istennőt, Maxi Nilt, aki énekes párjával, Mario Plankkal közösen egyszerre képes a közönség női és férfi tagjait lefegyverezni.
Igazi dögös szőke az Arch Enemy énekesnője is, bombázó külseje azonban ne tévesszen meg senkit. A karcsú hölgyemény, Angela Gossow ugyanis nem csak ránézésre belevaló nő: ahogy az a következő videón is látható, férfiakat megszégyenítően brutális hangokat ad ki magából – ezzel is téve a zenekart a műfaj egyik legjobbjává és a 2011-es Metalfest egyik fő fellépőjévé.
A spanyol Diabulus In Musica –mely nevét a középkorban betiltott, a fül számára legdisszonánsabbnak érződő hangközről kapta – szimfonikus metaljában is meghatározó az elbűvölő énekesnő, Zuberoa Aznárez képviselte sötét romantika: az operába illő tehetséggel megáldott hölgy az újságírók szerint egyszerűen teljesen elvonja a figyelmet a zenekar többi tagjáról. Bocs fiúk!
A szimfonikus black metalban utazó Graveworm vagy éppen a Cradle Of Filth énekesi posztján ugyan férfi áll, de azért mind a két banda dicsekedhet egy igéző tekintetű hölgytaggal: az olaszoknál Sabine Mair, míg a Dani Filth vezette brit vámpíroknál Ashley Ellyllon püföli a szintit, ha szabad így fogalmaznunk.
És végül, de nem utolsósorban itt vannak még a hazai lányok; hiszen afelől szemernyi kétségünk sincs, hogy a nemrégiben új lemezzel jelentkező Ideas zenekar énekesnője, Anita és a nemzetközi sikerekre törő Velvet Seal frontnője, Gabriella is megroppantott már jópár fémszívet! Június 3-a és 5-e között velük is összefuthatunk - no meg a Metalfest további 63 fellépőjével – a Csillebérci Szabadidő Központban!
A Hammer Concerts és a Rock The Nation bemutatja:
Metalfest Open Air Hungary Fesztivál
2011. június 3-4-5., péntek-vasárnap
Budapest, Csillebérci Ifjúsági és Szabadidő Központ
Papp Szabi, Fehér Balázs, Lányi Lala, Szakos Krisztián és Késmárki Zsolt – új neveket lepleztek le a szervezők a grandiózus Depeche Mode Special Tribute koncert kapcsán, és további meglepetések várhatók még. Eközben az esemény szintet lépett és fesztivállá alakult, köszönhetően annak, hogy az MVM Dome mellett Budapest és több vidéki helyszín szórakozóhelyei, vendéglátóegységei is csatlakoztak a programhoz. Aznap mindenhol Depeche Mode szól majd. Az esemény már nemzetközi színtéren is komoly figyelmet kapott: megkezdődik a jegyek értékesítése Európa-szerte. Tovább
Három fiatal magyar zongorista, akik tíz évvel ezelőtt bejutottak a Montreux Jazz Festival zongoraversenyének legjobb 10 helyezettje közé, amire azóta sem volt példa. 2025. május 5-én, a Budapesti Tavaszi Fesztivál keretein belül, az Eiffel Műhelyházban lehetőségünk lesz felidézni Gayer Mátyás, Oláh Krisztián és Tálas Áron zongorajátékát. A doboknál az amerikai Gregory Hutchinsont, nagybőgőn pedig az ír Conor Chaplint láthatjuk. Tovább
A decemberben már bejelentett amerikai sztárok, Jason Derulo és a The Chainsmokers elektropop-duó mellett újabb külföldi zenei produkciók kerültek fel az idei Campus Fesztivál fellépőinek listájára. Megérkezett a napi bontás is, mától már azt is tudhatjuk, a hazai kedvencek mikor érkeznek Debrecenbe. Tovább
Nulladik nappal bővül, így egy nappal hosszabb lesz az idei STRAND Fesztivál. Augusztus 20-án igazi ünnepi eseménnyel várják Zamárdi Szabadstrandján a közönséget. A MOL Nagyszínpadon több korosztály elektronikus zenei ikonjai váltják egymást. Fellép Paul Kalkbrenner, a Purple Disco Machine és a Kruder & Dorfmeister páros is. Tovább
Újabb világsztár előadót jelent be a VeszprémFest: 2025. július 11-én fellép a kétezres évek egyik legizgalmasabb formációja, a Postmodern Jukebox. Látványos koncertshow, izgalmas zenei időutazás: világslágerek jazz, swing, soul, blues és doo-wop stílusban a veszprémi História kertben. Tovább