2010. október 23.
Az első novemberi Világgödör rendezvényen ismét találkozhatunk egy izgalmas külföldi, méghozzá Dél-olasz zenekarral, valamint hazai kedvenceink közül a legbulisabbakkal, a Gravefruit Sound, a Jazzékiel és az Ocho Macho személyében. Mint azt a Világgödörben megszokhattuk, sokat kapunk, kevésért! A belépő ára: 1500 Ft. A helyszín természetesen a Gödör Klub.
A péntek estét a Gravefruit Sound indítja, akiknek idén tavasszal jelent meg első nagylemeze, bár ez a tény karrierjük alakulásán olyanképpen nem változtatott, hogy már nagyon régen zenélnek együtt, állandóan pozitív visszhangra találván mind a szakma, mind a közönség berkeiben. Tagjaik különböző más formációkban is játszanak, ám amit a Gravefruitban raknak össze, az valami egészen más. Reggae, hip-hop, dancehall és fergeteges hangulatú koncertek!
Utánuk Dunaújváros gyöngyszeme, a nagyobb koncerthelyszíneken öt éve felbukkant Jazzékiel következik, akik szimpatikus kiállásukkal, precíz zenei tudásukkal, kiváló szövegeikkel és természetesen bulijaik felejthetetlen élményével vívták ki sikereiket. Behatárolhatatlan stílusuk egyedivé teszi a csapatot, akiknél az sem ritkaság, hogy vendégfúvósaik szólópárbajt vívnak, melyből mindenki győztesként kerül ki, elsősorban persze maga a nézőközönség.
Az olasz sztárvendégek előtt a karibi hangulatot hozó Ocho Macho zenekar lép színpadra, akiknek egyetlen céljuk az, hogy koncertjeiken mindenki felszabadultnak érezze magát. Ezzel a hozzáállással – nem csoda – sikerült elérniük, hogy a hazai és a környező országok kisebb-nagyobb fesztiváljain, klubjainak színpadain megfordulhattak már, a táncos jókedvű fiatalok legnagyobb örömére.
Az olasz rock legköltőibb nevű zenekara (a súlyos felhők indulása) a kilencvenes évek óta létezik és hódítja meg lassan egész Európát érzékeny szövegvilágával, kifinomult dallamaival. Megalakulásuk Bolognához köthető, ahol a két alapító tag, Salvatore De Siena és Amerigo Sirianni összeismerkedett és elkezdték sajátos polka-punkjukat játszani a legkisebb (és akkor még füstös) klubokban.
Dalaik témája utazásokhoz és emigrációkhoz kapcsolódtak, melyeket olykor performanszokkal is kihangsúlyoztak. Ez a gyökértelenség egyben a zenekar ars poeticája is. 1996-ban csatlakozott a bandához Mimmo Crudo, aki hozzátette saját népzenei motívumait, és egyben az eredetileg irodalmi olasz szövegekhez bekapcsolta kalábriai dialektusát, egyedi keverékké varázsolva ezzel mind a zenét, mind a szöveget. Ők hárman alkotják jelenleg is a zenekart, de három vendégük hegedűvel, szaxofonnal, és ütős hangszerekkel tovább színesíti muzsikájukat.
Idén tavasszal jelent meg legújabb albumuk Magnagrecia címmel, melyen egészen újszerű, nyers és futurisztikus hangzásvilággal kísérleteznek, megtartva természetesen az eredeti rockos világzenei vonalat. Az egyszerre több énekhangon, dialektusban és nyelven előadott számok szövege folyamatosan azokat a témákat járja körül, amik jelenleg problémát jelentenek Itáliában, Európában és az egész bolygón: maffia, környezetvédelem, kistelepülések elnéptelenedése, civilizációs ártalmak… Ezenkívül az utazások, a ki-és bevándorlók történetei, átélt, vagy kitalált helyzetek balladái is megzenésítésre kerültek. Csodálatos zenei utazásnak lehetünk fül-és szemtanúi ezen a koncerten!
A koncertek után RasTamás és T.B. Homelock, azaz a LB Reggae Sound System pörgeti a lemezeket.
Egy kis ízelítő a legújabb albumról, melyen vendégszerepel Manu Chao trombitása is: