3422 zenekar 12339 letölthető zene
Rovatok
Hirdetés
Külföldi

2009. augusztus 6. | Szabó László

Red Hot Chili Peppers újra és újra

Copyright:

Úgy néz ki eljött a Red Hot Chili Peppers-rajongók ideje, hiszen újra összeáll a banda. Ezt a hírt Chad Smith - a Chili dobosa - erősítette meg a Billboardnak. Szóval az RHCP új lemezzel és koncert turnéval jönnek elő.

Chad Smith, aki a Chikenfoot, és az instrumentális supergroup a Bombastic Meathals nevű formáció tagja is, arról is nyilatkozott, hogy az együttes miért tartott két év szünetet.

- A terv most az, hogy miután a Stadium Arcadium album után szabadságra mentünk, szeptembertől két évig formában leszünk, hogy újra csináljunk együtt valamit. – mondta Chad - A pihenő, pedig azért is volt fontos, mert a banda nagyon szereti a szabadságot…

Itt most mosolygunk, mi is egyet. Miért ki nem szereti?

Az együttes mentegetése gyanánt, azért megjegyzi a dobos:

- Nem lehet az embereket arra kényszeríteni, hogy játszanak, amikor tulajdonképpen nem akarnak játszani vagy nem készek a játékra vagy bármire- és ez nemcsak a mi csapatunkra igaz, hanem úgy mindenkire.

Smith továbbá reméli, hogy Flea – a basszista és John Frusciante – a gitáros, hozzák majd régi formájukat és kitalálnak majd számos lazaságot, ötletet. Ez pedig nagyon sok improvizációt és jammelést jelent majd, hiszen véleménye szerint, dalaik pont ettől fognak igazán szólni. De, azért természetesen, majd a csapatszellem dönt.

Erről szól csípős életérzésük...

A tervezett album megjelenésének időpontja még kérdőjeles. Meg még az is, hogy ki lesz a producere a stúdió munkálatoknak. Smith nevetve megemlíti azért Rick Robint, hiszen az elmúlt őt lemezük munkálatakor ő segédkezett, tehát vélhetően nem változtatnak a bevált vonalon.

A srácok augusztus 2-án kezdik a turnéjukat Halifaxban, majd San Francisco és a Montreux Jazz Fesztivál, aztán még augusztusban Atlanta.  A koncertekről pedig dokumentumfilmet készítenek, amit szintén kiadnak DVD formájában.

A Chili rossz fiúja viccesen még azt megemlítette, hogy nem mennek le Mariah Carey-be. Üdvözöljük a döntést!

A Red Hot Chili Peppers mottója pedig marad a régi: szex és még több szex, kis rock and roll vörös, erős, csípős borssal fűszerezve.

Szabó László

Szólj hozzá!

Csak regisztrált és belépett felhasználóink szólhatnak hozzá. Kattints ide a belépéshez! Regisztráció itt.

2026. június 8.

Júniusban jelenik meg az új Muse

A Muse utoljára 2022-ben adott ki albumot: akkor a ’Will Of The People’ azonnal a rock-slágerlisták élén nyitott, és hosszú ideig nem is lehetett letaszítani onnan. A 2026. június 26-án érkező ’The Wow! Signal’ címre keresztelt lemez egy új korszak nyitányát jelenti a banda életében. Tovább

2026. június 5.

Cara Delevingne zenei karriert indított

Hivatalosan is elindította a zenei karrierjét a korábban divatmodellként és színésznőként is ismert szupersztár. Cara Delevingne két, egymáshoz szorosan kötődő dallal mutatkozik be. Az „I Forgot” és az „Out of my Head” kettősét egy hétperces kisfilm illusztrálja, amit tényleg csak tátott szájjal lehet végignézni. Tovább

2026. június 3.

A gyerekeket támogatja Shakira és Burna Boy a foci-vb hivatalos himnuszával

Megjelent a Grammy- és Latin-Grammy díjas Shakira és Burna Boy "Dai Dai" című felvétele, mely nemcsak a júniusban kezdődő 2026-os FIFA labdarúgó-világbajnokság himnusza, hanem egy üzenet is, ami arra bátorítja a gyermekeket, hogy merjenek nagyot álmodni. A futballindulókban jártas énekesnő a foci VB döntőjének valaha volt első félidei showjában is fellép majd július 19-én Madonna és a BTS mellett. Tovább

2026. május 25.

Egy energiákkal túlfűtött éjszaka emlékét adja át nekünk Dua Lipa

Dua Lipa nemrégiben hivatalosan is bejelentette a ’Live From Mexico’ című projektjét, ami az élőben rögzített albumon felül egy koncertfilmet is magában foglal. A koncertsorozat öt kontinensen keresztül zajlott és közel kétmillió jegyet adtak el rá világszerte, ezzel pedig az énekesnő örökre beleírta magát a zenei történelemkönyvekbe. Tovább

2026. május 22.

Folytatja a korábban megkezdett zúzását Charli XCX

A korábban kiadott „rock music” utódjaként látott napvilágot Charli XCX legújabb, a divatvilág sötét világa által inspirált dala, ami az „SS26” címet kapta. Az előző, megosztóra sikeredett „rockos” szerzemény és annak B-oldala, az „i keep on thinking bout you every single day and night” komoly vitákat váltott ki a kritikusok és a rajongók körében. Pedig Charli XCX elárulta, hogy a művészetében kizárólag a saját belső hangjára hallgat. Ennek alapján nem is lehetne önazonosabb a háromszoros Grammy-díjas angol dalszerző mostani korszaka. Tovább

magyar | english | deutsch | espanol | francais | romana | polski | slovensky