3423 zenekar 12355 letölthető zene
Rovatok
Hirdetés
Hazai

2009. április 21.

Puha Neon Fejlövés

Copyright:

Különös szándék folytán egy fekete noteszt teleírtak sikeres emberek: a menedzser, a bankár, a marketinges, a politikus, a gruppi, a rendező, a producer, a kreatív igazgató, az újgazdag, a celeb. Az ő bejegyzéseikből áll össze Fabricius Gábor korregénye a tudatosan tapsolók világáról, ahol minden gombnyomás szavazat. Média, hatalom és szerelem. Kapcsold be - és kapcsolj ki! Persze, csak ha kíváncsi vagy, milyen ébren lenni.

A kapitalizmus klasszikus formája megbukott. Most, a válság közepette a szemünk előtt hullik darabokra. A világ keresi azokat az új lehetőségeket, amelyek nem kizárólag a fogyasztásról, a pénzről, a hatalomról szólnak.

Túlfogyasztottunk. Minden eldobható és alkalmi. A termékek, a szépség és a szerelem is. A média, a reklám, a populáris kultúra pörgeti a fogyasztást és milliárdokat hajt a vállalatokon keresztül a tőzsdére. A közös lufiba, amelyet a földgolyó közösen fúj. Talán nem véletlen, hogy éppen Fabricius Gábor az első, aki nem - csak a globális, de az elmúlt húsz év sajátosan magyar kapitalizmusának a perverzióit is megpróbálja kiírni magából. Ő ugyanis hivatásos illúzió-kereskedőként élte meg az elmúlt egy évtizedet. Belülről ismeri a média és a hatalom világát, láthatatlanul, puhán, egy villanás alatt lő fejbe. Új valóságokat ad: tükörszobákat.

A notesz-bejegyzésekből mint furcsa novellákból áll össze ez a kor regény, amelyben szerepel az elmúlt évtized üzleti kultúrája, a média világa, a fogyasztói kultúra esztétikája, a pénzcsinálás művészete, a luxus hajszolása, a hatalom morfológiája, a politikai beszédek manipulált valósága. Felvillan Marilyn Monroe, Houdini, Donald Trump, Mark Zuckerberg és a Facebook, Andy Warhol, Terry Richardson, Weöres Sándor és Kosztolányi Dezső.

Fabricius Gábor könyve olyan, mint a kortárs valóság. Van benne szépség, siker, pénz, szerelem, és van benne sok-sok hazugság, amit húsz éve mind elhiszünk.

Fabricius Gábor

Fabricius Gábor 1975-ben született Budapesten. Bölcsészeti tanulmányok és a Moholy-Nagy Művészeti Egyetem két éve után 2001-ben Londonba költözött. Az Egyesült Királyságban élt évekig, ahol Mike Figgis filmrendező (Las Vegas, végállomás, Az ártatlanság elvesztése), Patricia Austin esztéta (The Art Audience as User, Trendmania) és Andy Haslam designer tanítványa volt. A Central Saint Martins College-ban Masters of Arts diplomát szerzett 2004-ben. Korábban képzőművészettel és zenével foglalkozott, több zenekar tagja volt billentyűsként, majd 1998-tól kezdve az ötletipar egyik meghatározó szereplőjévé vált a Republic Of Art kreatív igazgatójaként. Számos társadalmi célú és civil kampány, reklámfilm, videoklip, rövidfilm, print és blogpublicisztika, filmes, zenei és más kreatív együttműködés fűződik a nevéhez. Több civil kezdeményezésben és társadalmi projektben vett részt, az ittvan.org társadalmi célú alapítvány egyik létrehozója. 2007-tõl kezdve média- és vizuáliskommunikációelméletet tanít. Több szakmai díj mellett 2000-ben Tánc című filmjét és koncepcióját Cannes Golden Media Lionnal díjazta a nemzetközi zsűri, 2008-ban nemzetközi multi kulturális tevékenységét a British Council.

Szólj hozzá!

Csak regisztrált és belépett felhasználóink szólhatnak hozzá. Kattints ide a belépéshez! Regisztráció itt.

2024. március 27.

Az Irie Maffia zenekar új dallal és klippel jelentkezett

Az Irie Maffia márciusban jelentette meg ’Mellettem’ című új kiadványát, ami több szempontból is formabontó a zenekar életében. Tovább

2024. március 7.

AWS videoklip premier

Megjelent a negyedik single az AWS új, májusban érkező, ebben a felállásban első lemezéről melynek címe Fények Nélkül. Tokay Péterrel forgatott a zenekar videoklipet a dalhoz. Tovább

2024. február 28.

A vonatos utazások, a nyár himnuszát szállította le Volosinovszky György és a BELMONDO

2023. novemberében jelent meg a Belmondo legújabb albuma Királyok kutyái címmel, amelyen az utóbbi két-három év Czutor szerzeményeit és négy vadonatúj dalt hallhat a nagyérdemű. Tovább

2024. február 8.

Huszonhét másodpercnyi ironikus társadalomkritika a Junkiestól

A dal egy görbe tükör, kritika a világunk figyelemhiányos viselkedésére, koncentrációs zavaraira. - Junkies. Tovább

2024. február 8.

Nyers, őszinte képek fűszerezik az Anyu ez hangos újdonságát

Új dallal jelentkezik a 2020 óta aktív Anyu ez hangos. A formáció magyar nyelven, pop-rock stílusban alkot, és olyanok erősítik, mint Potyka Tamás (ének), Siffel István (gitár),  Bozsóki Márk (basszusgitár), valamint Domokos Miklós (dob). A csapat korábban olyan dalokkal jött elő, mint a „Popkirály”, a „Hős”, a „Legnagyobb ellenségem”, a "Z generáció", a "Már nem", a Nem vagyok jó", vagy éppen a "Jobb volt nélküled". Tovább

magyar | english | deutsch | espanol | francais | romana | polski | slovensky