3422 artistes 12339 MP3 á télécharger
Catégories
Hirdetés
Külföldi

2008. október 7. | Gál Dávid

Mi hozza össze a sztárokat?

Copyright:

Nem kedves olvasó, mi nem a négybetűs szót reformáltuk újra. Ez egy újfajta szervezet, méghozzá a híres művészeké, de ha szépen szeretnénk fordítani akkor az összetartozó zenészek koalíciója ez. (Featured Artists’ Coalition) Olyan meghatározó egyéniségei alkotják ezt a koalíciót a zenészvilágnak, mint David Gilmour, vagy Robbie Williams, Iron Maiden, Radiohead, Kaiser Chiefs. Hogy miért alakult? Nézzük meg!

Jogosan tesszük fel a kérdést, mi hozza össze a zenészeket? Mi ez a nagy összefogás?

Hát kérem szépen a jogaik, a több jog, a nagyobb tér, a saját zenéjük, és érdekeik felett. Sajnos az illegális letöltések miatt, bőven sérülnek ezek, többek közt erre is gondolhatunk, és az ebből adódó bajokra, következményekre, de vannak szimplán törvénysértő ügyek is. Példaként azt a sűrűbben megeső jogtalanságot említik, hogy vannak olyan tévé- ill. rádiótársaságok, akik a fellépéseik után egyszerűen elfelejtenek fizetni, és valljuk be, ilyen kaliberű zenészeknél, bőven kijárna nekik a juttatás, és nem is gondolnánk, hogy ekkora sztárokkal ilyen megeshet. Vagy hogy lemezeik után nem kapnak megfelelő mennyiségű jogdíjat. Szóval van miért összefogni, és söprögetni a házak táján.

Egy szervezet a BPI (egy zenészek érdekeit védő angliai szervezet) is kiállt mellettük. Az ok, hogy ugye Angliában nagyon összetett több rétegből áll a zeneipar, amely nagyon sok embert foglalkoztat, például: menedzser, kiadó, terjesztő, lemezgyártó cégek, akik felett ugye a zenészek állnak - átvitt értelemben -, és ha gond van velük, akkor az előbb, utóbb kihat mindenkire és mindenre.

„Nincs egyik a másik nélkül” - nyilatkozta a BPI – jogosan - és azt, is hozzátették, hogy alig várják, hogy a fent említett FAC-el dolgozzanak együtt a jó ügy érdekében.

A FAC szervezetből a Radiohead gitárosa Ed O’Brian még annyit hozzátett: ”Nekünk ez egy magától értetődő dolog volt és, úgy hisszük, minden zenésznek és színésznek csatlakoznia kell hozzánk.”

Gál Dávid

Forrás: brain-damage.co.uk

Szólj hozzá!

Csak regisztrált és belépett felhasználóink szólhatnak hozzá. Kattints ide a belépéshez! Regisztráció itt.

2025. október 31.

Oliver Sim fülbemászó elektropop újdonsága

Megjelent Oliver Sim, az újra aktív The xx bársonyos hangú énekes-basszerosának legújabb szólóanyaga, a "Telephone Games". A kecses elektropop vallomás az "Obsession" című tracket követi, és mindkét dal producere Bullion (Carly Rae Jepsen, Ben Howard, Nilüfer Yanya) volt. Továbbá mindkettő felvételhez a neves fotóművész és filmrendező, Sharna Osborne készített stílusos videóklipeket, melyek akárcsak a szerzemények, egyszerre játékosak, sikkesek és pimaszok. Continuer

2025. október 30.

Pszichedelikus klubforradalom: megjelent a Tame Impala új lemeze

Megjelent Kevin Parker koncerteken zenekarrá dúsuló zenei projektje, a Tame Impala ötödik nagylemeze, a "Deadbeat". A korongot a "Loser", az "End of Summer" és a Spotify Globális Top100-ban megjelenése óta szereplő "Dracula" című dalok vezették fel, melyek villámgyorsan betörtek a Billboard Hot 100 és alternatív zenei listáira, az eddigi legsikeresebb Tame Impala daldebütálásokat eredményezve. Continuer

2025. október 15.

IFPI: az Európai Unió a zeneipar növekedésének motorja

A hangfelvétel-kiadók nemzetközi szervezete, az IFPI (International Federation of the Phonographic Industry) - amelynek hazai képviselője a MAHASZ - megjelentette Music in the EU (Zene az EU-ban) című regionális jelentése második felvonását. Continuer

2025. október 14.

Egy tuareg esküvő forgatagába teleportál az Mdou Moctar újdonsága

Az afrikai gitárzene úttörő kvartettjének számító, és korábban a hazai Bánkitó fesztiválon is fellépő Mdou Moctar vadonatúj session videóval jelentkezett: a "Live at Smokey's Wedding, Agadez" című 14 perces kisfilm egy barátjuk tradicionális tuareg esküvői ünnepségébe enged betekintést, ahol ők voltak a díszvendégek. Az autentikus lagzis produkciót mindössze egy Zoom diktafon és egy iPhone segítségével örökítették meg utókornak. Ez az utolsó a 2023-ban, Nigerben rögzített anyagaik közül. Continuer

2025. szeptember 20.

A Big Thief misztikus videóklippel ünnepli új lemezét

Szeptember elején megjelent a Big Thief nevű amerikai indie folk banda hatodik albuma, a "Double Infinity", melynek elvarázsolt és gondolatébresztő "Words" című dalához egy különleges hangulatú videóklipet is forgattak. Ez nagy dolognak számít a zenekar háza táján, hiszen a 2017-es "Mythological Beauty" kisfilmje óta nem készítettek klasszikus klipet, melyben hangszer nélkül láthatóak lennének. Continuer

magyar | english | deutsch | espanol | francais | romana | polski | slovensky