3427 zenekar 12457 letölthető zene

Hozzászólások » MyMusic » 2005. év hónap zenekarai (archívum) » 2005. augusztus

Témakörök
Hirdetés
2005. augusztus
Tvik 2005. aug.. 29.  11:27 90
"Felmerült annak az igénye, hogy a hónap zenekara szavazás ne csak virtuálisan, hanem valóságosan is megtörténhessen."

Hol merült fel ez az igény pontosan?

Tulajdonképpen miért nem szervezitek meg ti magatok ezt a tehetségkutatót -vagy nevezzük bárminek- ha már így tételesen, pontokba szedve leírjátok hogy mi hogy legyen?
   
Effeta 2005. aug.. 29.  10:01 89
Stab Venomnak
Szia Stab!

1, - gondoltam, hogy a Mymusic nem foglalkozik szervezéssel,, épp ezért javasoltam, hogy segítünk a megszervezésben
tudod a szervezés, abból áll, hogy le kell foglalni a helyet, technika hangosítás kell hozzá, személyzet szükséges aki a belépõket szedi,a helyszínt biztosítja, vagy a büfét adaj, a végén takarit továbbá meg kell hírdetni, pl Pesti Est, Exitben, vagy a neten
2, - ha valaki be segít, pénzzel akkor lehet kellõ színvonalon megszervezni, mert lehet pénz nélkül is minden zenekar a saját cuccával csak akkor nem lesz pörgõs, mert el megy a közönség ha egy -egy csapat mondjuk egy órát áll át
3, - lehet pénz nélkül is, de csapni való lesz a minõség, és pont ez az ami gáz, vagy ez szokott lenni a klubok többségében
4, Lehet, hogy marhaság az ötlet, de a virtuális szavazás is marhaság mert nem mutat meg semmit, és azt gondolom a legnagyobb baj az a hogy nincs jó fellépési lehetõségük a csapatoknak
részemrõl tényleg nem vitatkozom ezen, ha nem jó az ötlet akkor mindenki intézze úgy a dolgait, ahogy tudja

Üdv.
Horváth Attila / Effeta
   
Stab Venom 2005. aug.. 29.  02:57 88
Re: még 1x
[quote:1a5d22dfaf="Effeta"]Még 1x megismétlem a javaslatom, senki nem reagált rá csak Stab venom annyival, hogy õ is megtudja szervezni oké, akkor szervezd meg...[/quote:1a5d22dfaf]

Mégegyszer reagálok rá.
1. Mymusic nem foglalkozik a koncertek szervezésével, támogatással stb.. Azért ÉN ezt most mondom, az Admin helyett, mert jó pár hónappal ezelõtt pont én voltam(is), aki ezt az ötletet kimondott (de biztos, akkor sem voltam elsõ), és az Admin jól és érthetõen elmagyarázott, hogy miért nem vállaljak.
2. Hogyha úgy tudtad volna elintézni, hogy ezt a bizonyos 30-40 000 ftot nem kellene fizetni, akkor egyértelmûen "éljen-éljen" lenne a dolog... de így.
3. Nem tartod MARHASÁGNAK 30-40 000et fizetni azért, hogy valaki megnyerjen 30 000Ft összegben studióidõt?????
Szóval, a zenekar, aki nem tudja saját erõbõl indulni studióba, és akinek ez az engedmény (a nyeremény) adja a lökést, ha aztmondjük, 3 hónapot lóg a szavazásban, és méghozzá 2.-3. helyén, kifizeti mittoménmennyi ezer forintot, és utána még nem biztos, hogy megnyeri?

Bocs, Effeta, de nagyon látszik, hogy már rég túl vagytok a kezdõ, demó, színtnél. A sok albumban (amik miatt amúgy örülök nektek, de öszíntén) picit elvesztettek a lényegét annak, ami ITT folyik.
Nem a legjobb zenekar címeért jön a vita, nem a legjobb koncert adóért...
ELSÕ LÉPÉSHEZ SZÜKSÉGES SEGITSÉGÉRT.
És Ezt nem a 10.albumot épp kiadott zenekart (mert így jöhet pokolossiankalapács+szekeres tamás) jelenti.
   
Effeta 2005. aug.. 28.  12:04 87
még 1x
Még 1x megismétlem a javaslatom, senki nem reagált rá csak Stab venom annyival, hogy õ is megtudja szervezni oké, akkor szervezd meg

én megismétlem még egyszer a javaslatom és részemrõl lezárom ezt a kérdést




Sziasztok! Kedves Admin!

Felmerült annak az igénye, hogy a hónap zenekara szavazás ne csak virtuálisan, hanem valóságosan is megtörténhessen. A hónap zenekara szavazás átalakítását a következõképpen javasoljuk.

Az Effeta zenekar, pontosabban én szívesen segítek a technikai szervezésben és lebonyolításban.

- a hónap végén a legtöbb szavzatot kapott zenekarok pl 1-3.
egy élõ koncert keretében közönség elött mutatkozzon be

- egy Budapesti kluban (Benczúr Ház klubjában) havonta egyszer lehetne egy Mymusic tehetségkutató elõdöntõ vagy havi döntõ

- a szvazás a helyszínen történne, pontosabban összeadódhatna a virtuális szavazatokkal, ezen még lehet gondolkodni

- ami adott a helyszín, alapok kellenek, de gondolom ezzem minden zenekar rendelkezik, viszont ahhoz, hogy mindenki egyenlõ eséllyel indulhasson profi hangosítás szükséges, ami pénzbe kerül

-a teljes hangosítás egy estére kb 30-40eFt, ami 12 órás készültséget jelent, szállítás, pakolás, beállás, hangosítás, bontás

- a megoldás a következõ lehet, vagy a zenekarok összedobják a pénzt, vagy pedig besegíthetne a Mymusic is, persze fedezhetné a jegybevétel is, de félek, hogy az kevés és így nem lehetne valakit odahívni hangosítani, hogy vagy kifizetjük vagy sem

Még mielõtt nagy felzúdúlás lenne, elõre bocsájtom, hogy nem a mi, nem az Effeta biznisze, mi minden alkalommal fizetünk a hangosításért, hogy rendesen megszólaljunk.

Ez csak javaslat, ha azt mondjátok butaság felejtsük el.

Üdvözlet mindekinek:
Horváth Attila / EFFETA
elérhetõségeim telefonszám egyéb a honlapon olvasható
http://www.effeta.hu
   
Andri (Tirpunk) 2005. aug.. 27.  12:14 86
Re: Folytatom...
[quote:a61ef98fda="Xbone"]Stab V-vel egyetértek, nem a nyeremény vagy díj miatt folyik itt a "verseny" hanem a címért, de talmi a dicsõség, mert egy napos felvétellel nem lehet mit kezdeni, persze tudom nagy segítség ez a kezdõ lelkes bandáknak...de mit kezdenek vele? megmutatják a haveroknek, felteszik a netre? és...tehát Stab abszolute igazad van.
Bár magamat is megcáfolva, a hónap zenekara cím sem jelent sokat, például egyetlen zekar honlapján sem láttam, nagy ujjongást ha nyertek.
Persze titokban lehet, hogy pezsgõztek.
Nyikivel viszont vitatkoznék, ha te naivan hiszel a mesékben és a kiadóknak bemutatott demók mindenhatóságában az a te dolgod, viszont lehet, hogy mások már átlátnak a szitán.
Épp ezért én az Effetára szavazok, szerintem nekik már dereng valami.

Okostojás XB[/quote:a61ef98fda]

+ még ez is:
Nagy meglepetések nincsennek, ezen a forumon sem olyan itt az élet mint a könnyüzenében általában. Bár érdekes, hogy itt "lent" is elkezdõdik a tülekedés, de sajnos hiába való. kikell ábrándítsan az álmodozó zenekarok többségét, attól, hogy egy zenekar elkészít egy demót, még nem fog változni semmi. Ma magyarországon egyetlen kiadó sem vállal be, lemez finanszírozást, ha csak nem tuti a bevétel, mint például a kereskedelmi tv-ben futtatott arcok. Tehát tisztelt reménykedõk, kár a gõzért a demókból nem lesz anyag, mindenhez három dolog kell, pénz, pénz és pénz.
Ugye milyen közhely. Tehát mindenkinek csak azt javaslom, hogy szorgalmasan dolgozzon, de legyen helyén az esze és feleslegesen ne ábrándozzon, csak az jut valamire, aki nem adja fel és hónapokon és talán éveken át kitartóan dolgozik. Egyszer talán odaér.
Mai bölcsességnek ennyi elég.

Okos tojás XB

Szerintem nagyon is igazad van és ezt csakis a saját tapasztalatainkal tudnám alátámasztani.
De nem szaporítom tovább a szót, elõttem már úgyis megtárgyalták a szavazás dolgát (lsd. Ariann)

Köszi XB!!!
   
Andri (Tirpunk) 2005. aug.. 27.  11:58 85
Re: Ugye nem csak nekem tûnik fel a csalás..?
[quote:f9729062b3="Ariann"]Gondolom, mindenki látja, és tisztában van vele, hogy kedves kis Tirpunk fanunk sorozatgyártja regiszrációit az elmúlt napokban, hogy aztán minél többet szavazhasson a kedvencére. (ez a moderátoroknak is szólt)

Ez egyáltalán nem tisztességes, sõt kifejezetten aljas húzás.
Viselkedjünk már ember módjára!!
Nem tudom, ki vagy, és nem bántani akarlak, de hidd el, ezzel csak a zenekarod módszereit járatod le!

És ez vonatkozik mindenkire, aki hasonló gerinctelen tetteken töri a fejét.[/quote:f9729062b3]

Helló!
Én a zenekar tagja vagyok amelyikrõl éppen szóltál. Nem tudok róla, hogy közüllünk valaki is ezt így csinálta volna, mint ahogyan te ezt gondolod. Sok rosszatindulatú megjegyzést kaptunk már, így hálistennek nem kavar fel amit írtál, csak annyit fûznék hozzá ahhoz amit mondtál. Az hogy nekünk írnak, és ráadásul így ahogyan írnak, nem tehetünk róla. Nézd, õszinte leszek hozzád, nem fogom megkérni sem emilben sem itt a fórumon, hogy aki ezeket írja a mi zenekarunk javára vagy éppen nem a javára, hogy fejezze be. semmi közöm nincs ezekhez az emberekhez.

Most járok itt talán másodjára és kissé letaglózott a beírásod.
Sajnálom, hogy vannak még ilyen emberek akik így viselkednek.

Elég volt egy ilyen esetet már valamikor tavasszal végigélni a saját fórumunkban és tudodmit én saját magamat szégyenlem a hasonló jellegû emberek miatt. (itt elsõsorban nem rád gondoltam kedves Ariann)

Ha pedig mégsem így van ahogy mondod?
Mi jogon gyanúsítassz meg bárkit is a fórumon. Hadd írja azt amit szeretne, annak a nevében amit szeretne és úgy ahogyan szertné.

Az állás szerint úgysem nyerhetjük meg a szavazást és ennek egy picit örülök is.

Mindegy csak egy pár szösszenet volt.

Ja és nem szavaztam magunkra, (CSAK A TISZTESSÉG KEDVÉÉRT, MÉGMIELÕTT RÁM IS RÁMRAGSZTJÁTOK, HOGY HAZAJÁTSZOM)

Na csók mindenkinek!

Iby András
Tirpunk Basszusgitárosa
   
Crate Man 2005. aug.. 27.  11:37 84
Tirpunk
Én azért szavazok rájuk, mert komolyan jó zenével állnakki a színpadra és tetszik az egész!
TIRPUNK
   
Xbone 2005. aug.. 27.  10:40 83
Kemény leszek
Elõre szólok, hogy kemény lesz a hozzászólás, tehát galamblelkûek sértõdõsek, ne olvassák.

Az üzenet chiefaibnak szól!!!!!!!!!!!!

Nagyon nem kóser amit csinálsz, fõleg nem, hogy egy lánynak -történetesen Katinkával szólsz be és szórakozol.
A hozzászólásod és véleményed nagyon rosszindulató és becsmérlõ volt.
Több okból nem tetszett.
1, Nem voltál kint a szigeten - te magad írtad, de mégis be copyzol egy vélerményt, amit te magad sem tudtad le ellenõrizni. Mert ha még azt mondtad volna, hogy igen mélyen egyetértesz, mert te is ott voltál az még oké lett volna.
2, Nem vagy rosszindulatú, szerinted a fikázó idézet mi volt ha nem az.
3, ezek után miért sértõdsz meg ha valakinek nem tetszik a hozzászólásod

Szerintem Te nem csak idióta vagy hanem egy köcsög.
Mert, ha soha nem zenéltél és csak egy kibic vagy, aki a partvonal mellõl ugrándozik ha valakirõl valótlant állítanak, és még másokat is arra buzdítasz, hogy felüljön ennek, akkor egy igazi köcsög vagy.

Ha pedig valaha is volt valamilyen hangszer a kezedben és ezek után állítasz f***ságokat, akkor Judás vagy.
Líviusz szerint Judás egy köcsög volt....mélyen egyetértek.
Tudod ilyen köcsögök miatt tart ott a magyar zenei élet, és fõleg az amatõr zenei élet is, mint te vagy. Nem segítik egymást a zenekarok, nem örülnek egymás sikerének, hanem irigyen lehuzzák egymást minden forumon, mert igy magukat magasztalhatják.
Tudok egykét zenekart, akik nagyon tehetségesek és szépen idul az ismertségük, de ettõl függetlenül segítenek egymásnak.
Szóval kiskücsüg most sértõdj meg, most fikázz engem és ne Katinkával szórakozz.

Hajrá!!!!
   
Stab Venom 2005. aug.. 27.  02:33 82
:-D
Anyagilag támogatod? Na ez nagyon jó! Taps!:)))
Végre valaki!
Mert az ötlet jó...csak a pénzt senki sem akarta beleadni.
Az Effeta nagyon jól kitalálta, hogy szervezi, csak pénzt ki kell rakni (akkor mit a fenébe szervezi? A helyszint? Szerintem, ez nem probléma. A kihangosítást kellene szervezni, de erre ügye pénz kell...).
Szóval, végre ez a kérdés megoldodott, mivel annyira jó rajongók vannak itt!:)))
Vagy tévedek?...

PS:Amúgy, nincs semmi bajom a leni hozzászólással, sõt kifejezetten kiegyensúlyozottnak tartom.
   
Jonstoned 2005. aug.. 26.  19:13 81
Szavazás-savazás?
Szia MINDENKI!

1. új vok a fórumon.
2. Tényleg azért iratkoztam fel hogy szavazzak.
3. Arra aki tetszik.
4. De azért vettem a fáradtságot, h utánanézzek a zenekaroknak. Mert ugye csak így tudom eldönteni, hogy melyik teccik.
5. Ja meg beleolvastam az elõzõ levelekbe:)... Hát NEM jön be ez a sárdobálás. Az oldal szerkesztõi biztos nem ezért csinálták ezt az oldalt...
6. Vélemény: 2 zenekar között vaciláltam. Az Eleven Hold és az Effeta között. Mindkét zenekar igényes honlappal, igényes zenével, EGYEDI zenével(ez engem nagyon megfogott!) rendelkezik. Azért választottam végülis az Effetát, mert vidám az egész, és ez ritka manapság.Valahol nosztalgikus, és jókis tánczene, ugyanakkor helyenként nem egyszerû, elgondolkodtató szöveggel. Kellemes érzésvilágot közvetít. Az E H számomra kissé nem is tudom... furcsa de jó kategória. A punk zenét nem szeretem, se a keményebb mûfajokat.
7. Hát ennyi. Szubiektív. De leírom. Remélem senkinek nem adtam okot haragra.Bár asszem nem. És én támogatom ezt a Benczúr házas kis összejövetelt, mert TÉNYLEG LEHETNE koncert alapján is szavazni!

Szóval Effeta. Jonstoned
   

Szólj hozzá!

Csak regisztrált és belépett felhasználóink szólhatnak hozzá. Kattints ide a belépéshez! Regisztráció itt.

magyar | english | deutsch | espanol | francais | romana | polski | slovensky