3423 zenekar 12355 letölthető zene

Hozzászólások » MyMusic » 2005. év hónap zenekarai (archívum) » 2005. január

Témakörök
Hirdetés
2005. január
Xmas 2005. jan.. 17.  10:14 188
Re: Rooster
[quote:1cb7ae6cf2="gauri"]Az elõzõ pár hozzászólásban feltûnt egy gyakran ismételt mondat:
"remélem,õk nyernek,mert megérdemlik.."
szerintem mindegyik zenekar,amelyik szívét-lelkét beleadva játszik,és próbál valamit átadni abból,amit õ képvisel,és szeret,az megérdemli...
megérdemel egy saját cd-t,koncerteket..elismerést..stb...

Azért szavazok a Roosterre,mert egyszerûen szeretem a zenéjüket..
és úgy érzem egyre inkább "összeérik" a zenekar...most már egységben látom õket..és nem különálló hangszerek egymás alatt történõ játékának...persze én a zenéhez vajmi keveset értek...csak arról írhatok..amit a koncerteken hallottam.Az viszont felejthetetlen....
ezért..ROOSTER!!

ja..és remélem õk nyernek,mert tényleg megérdemlik![/quote:1cb7ae6cf2]

Arról nem is beszélve, hogy az egész szavazás nem "megérdemlés" alapon zajlik. Akkor zsûrizett versenyt rendeztek volna. Itt csak a popularitást mérik fel. Aki már kezd népszerûvé válni, van mozdítható ember bázisa, azt továbbemelik a szponzorok. - Így lehet tõkébõl (máséból) hasznot kovácsolni.
   
Xmas 2005. jan.. 17.  10:11 187
Re: PLUTO
[quote:e0f3fb3f36="Tomisrác84"]Hát ja. Nem rossz ez a Pluto. Az énekes megtanul énekelni, a gitárosok gitározni, a dobos dobolni és a végén õk lesznek az évtized zenekara. ;)

Pluto![/quote:e0f3fb3f36]

Az önkritika becsülendõ! Tiszteletem ezért...
   
Xmas 2005. jan.. 17.  10:08 186
Re: Pluto
[quote:4bfbb517e4="perkeleneito"][quote:4bfbb517e4="PunkGirl"]Teljes mértékben egyetértek Coreyval!!A jó zenének az az alapja h meglegyen az élvezet a zene iránt,szeressék csinálni amit csinálnak,utána jön a tehetség amiben náluk sincs hiány,és persze a hûséges rajongók támogatása : ))[/quote:4bfbb517e4]

Ha vki nem szeretné azt amit csinál,mi értelme lenne 1általán zenélnie? Attól,h vmi nem arról szól,h minden hepi és nincs könnyen benyelhetõ dallama,még nem jelenti,h nem élvezi a zenész amit csinál és nincs tehesége.[/quote:4bfbb517e4]

Na ugye! Van itt olyan, aki vágja a témát... Az érzelmi skála nem csak a "hepi"-bõl áll. Bármely érzelem megnyilvánulása a zenében serkenti annak átélését, kiteljesülését. És ezáltal okoz élményt. És külön öröm, ha nem a natúr, populáris hepi kategóriába esik.
   
Xmas 2005. jan.. 17.  09:59 185
Re: Pluto
[quote:afb535dfd9="Corey"]Azért szavaztam a Plutora, mert egyre jobban játszanak és egyre jobb számok születnek. Az együttes két éve üzemel, úgyhogy megérdemelnének mostmár vmi díjat is, amiért minden hétvégén keményen próbálnak. Ja, és az új számok is megérdemelnék, hogy jó hangzásban jöjjenek ki![/quote:afb535dfd9]

Én meg azt hittem azért, mert Kornél vagy... :)
   
Bogey 2005. jan.. 16.  22:21 184
a szípálcsör-t ismeritek?
   
Csirke 2005. jan.. 16.  21:36 183
punk az élet gyerekek! konzerven élni!
   
sziszi 2005. jan.. 16.  21:03 182
Re: szavazás
[quote:45693145de="Nóricc"]A Pluto ugye a legmesszebb lévõ bolygó a Naptól. De ez a Pluto ne legyen olyan messze a sikertõl!
Mindent bele fiúk![/quote:45693145de]

a plútó már sikeres! És az oldaluk is szupi!
   
Nóricc 2005. jan.. 16.  20:54 181
szavazás
A Pluto ugye a legmesszebb lévõ bolygó a Naptól. De ez a Pluto ne legyen olyan messze a sikertõl!
Mindent bele fiúk!
   
berkes 2005. jan.. 16.  20:25 180
egyetértek veletek. A legjobb az Jason Becker
   
Corey 2005. jan.. 16.  20:14 179
Re: Pluto
[quote:3f937b512f="Hooker"][quote:3f937b512f="Corey"]Sztem egy számba ne az legyen már a fontos, hogy minél jobban tükrözõdjön róla, hogy ki mit tud. Egy szám akkor jó, ha minden együtt van. Ez alatt azt értem, a dobos nem arra törekszik, hogy szétszedje a számot hanem, hogy minél jobban, egy egésszé tegye a számot. Ugyanez vonatkozik a gitárra is. Nem kell bele rohadt gyors szóló, ha nem illik bele, néha elég egy kicsi kis egyszerû szóló is. Épp elég ahhoz, hogy az adott szám teljes legyen hangulatilag is, hogy amikor az ember meghallgatja, akkor azt érezze, hogy fúúúú ez jó volt. Minden együtt van, nincsen olyan pont ami unalmas és nem oda illõ.[/quote:3f937b512f]

Nézd: rossz képed a van a jó zenészekrõl.Összekevered az öncélúskodó hangszerest a jó zenész fogalmával.
Nem feltétlenül az a profi aki lenyom 40 taktus szólót.
Amiket fent felsoroltál hibákat azt mind kezdõk követik el.Nem csak attól zenész a zenész hogy a hangszerén jól játszik,hanem hogy együtt van a zenével , pontos mint az ítélet.A ritmus, és a periódus érzékrõl nem is beszéltem.Valamint úgy tud hozzáadni a zenéhez hogy az része az egységnek.(Most nem a szóló hangszeresekrõl beszéltem, akit a zenekar csak kísér, mint pl.: Joe Satriani, Steve Vai,stb...)
Ha ez mind meg van a tagokban , attól lesz jó a zene.Bármilyen stílusban.[/quote:3f937b512f]

Ez így van! És ahhoz, hogy egy szám együtt legyen, ahhoz elég csak egy alapot játszani, nem muszály szólózni, csak ennyit akartam ezzel mondani. Nem tudom, hogy ismered-e a Lostprophetset, de õknekik a számok nagyon egybe vannak. Van amikor oda rakják magukat, viszont van, amikor csak egy alap dolgot játszanak, mert az kell ahhoz, hogy a szám teljes legyen.
   

Szólj hozzá!

Csak regisztrált és belépett felhasználóink szólhatnak hozzá. Kattints ide a belépéshez! Regisztráció itt.

magyar | english | deutsch | espanol | francais | romana | polski | slovensky