3423 zenekar 12355 letölthető zene

Hozzászólások » MyMusic » Bárpult » Miért csak ROCK?

Témakörök
Hirdetés
Miért csak ROCK?
dSz 2004. dec.. 1.  09:46 10
nem tudom, hogy szomorú -e. Nem vagyok a popzene ellen, ha az jó (mert azért van ilyen, nem is kevés), de ez csak azokon múlik akik nincsenek itt. Nincsenek itt, mert nem akarnak itt lenni?

Jogos viszont a kérdés, hogy tényleg mit is értesz popzene alatt Baby Gabi?
-dSz-
   
Baby Gabi 2004. nov.. 30.  22:56 9
Hát igen elég szomorú szerintem is, hogy akik a popzenét kedvelik, azok nincsenek itt...:o(
   
dSz 2004. nov.. 30.  16:55 8
úgy látszik, a popzenészek nem interneteznek... :)
   
baCkkk 2004. nov.. 2.  14:22 7
I Will Buy You A New Life.
Szew mindenkinek!
Véleményem a következõ az aktuális témával kapcs (miért ilyen kevés az itt regisztrált pop formáció?)

Csoportosítjuk a zenéket (amit nem lehet, de meg szoktuk tenni) Ha zenész vagy, akkor ráadásul a stíluson kívül egy másik kategóriába is besorolod az adott együttest: kreatív és magától sikeressé vált zene ÉS "iparilag legyártott" "zene" Az utóbbi kategóriába szoktuk besorolni magunkban pl a fûszeres csajokat, Britney-t, stb... szóval akikrõl tipikusan elmondható, h a producerek megint nagyot alkottak. Az elõbbi, õszintének mondott kategóriát valamiért a legtöbben a rockzenéhez társítják. Ennek hazai hagyományai is van (szinte párhuzamosan fejlõdött a hazai rock a nyugatival) Németországban és Franciahonban a hip-hop-nak is hasonló hagyományai vannak, nálunk ez valahogy nem vált annyira elterjedtté (legalábbis én ezt tapasztalom. Ezt látni az utcán és a koncerteken- az Iron Maiden teltházas koncerteket, a Public Enemy pedig csak egy kis PeCsásat tud itthon összehozni) A hip-hop-ot példának hoztam csak fel, ugyanúgy össze lehetett volna hasonlítani a technóval, bármivel...
Összegezve: Zenész vagy=mûvész vagy, kreatív. Ezt mi fõleg csak a rockhoz társítjuk. Talán a rock világnézete is közelebb áll valahogy hozzánk, mint a hip-hop-é.

Szóljatok hozzá.

U.I: a popzenéhez én világnézetileg az életszeretetet és a szerelmet társítom. A rockhoz a harcot, az egyedi véleményt mindenrõl, a hip-hophoz a túlélést, az ezért folytatott harcot (amely akár békés is lehet, lásd pl Wyclef) A többi gépzenéhez (tehcno, trance, house, drum'n'bass,stb) nem tudok semmi egyedit kapcsolni... (pedig ezeket is szeretem)
   
Baby Gabi 2004. okt.. 29.  11:27 6
Szalo...

Na igen, reménykedtem benne, hogy vannak itt olyan zenekarok is, akik POP-ot játszanak. Csak megijedtem mikor láttam, hogy a legtöbb itt rock zenekar. Mert akkor mi a fenét keresek én itt??? Kérdeztem magamtól. de most így már megnyugodtam...:o)
Engem viszont érdekelne a véleményed, úgyhogy ha gondolod mail-ben elküldhetnéd...;o)
   
Szalo 2004. okt.. 29.  08:50 5
Huha-- Csak ovatosan nehogy lavinat inditsd kedves Admin :-)

Draga Gaby, Vannak Pop zenekarok is :-) Pl mi is-- / ARCANA / es mi is itt vagyunk az oldalon. Nem hiszem ,hogy a Mymusic a rock es metal zenekarok gyujtooldala lenne! Sokkal inkabb az amator zenekarok kozos portalja en legalabb is igy fogom fel.

Miert 70-80% rock es metal zenekar? miert nyernek alltalaban metal-rock -progressziv zenekarok a tehetsegkutatokon? miert van rengeteg rock-fesztival? ezek jo kerdesek, es lenne velemenyem is rola,de inkabb megtartom egyenlore magamnak,mert vitazni igen de vitatkozninem szeretnek :-)
   
myMusic Admin 2004. okt.. 28.  21:11 4
Az alábbi három hozzászólást áttettem ide, mert nem a hirdetések közé való volt :)

Viszont hozzá is szólnék, ha már felmerült a téma. Elvileg az oldalon szinte minden mûfaj megtalálható, vegyünk csak pár extrém példát: van fúvószenekar, van kórus, van egy ABBA emlékzenekar, több hip-hop és elektronikus zenével foglalkozó elõadó is... sõt van jazz és pop is, mindezt meg tudod mûfaj szerint is nézni a zenekaroknál, és az MP3-aknál is.

Az viszont tény, hogy 70-80%-ban rock és metál zenekarok vannak, kérdés, hogy ez miért van...
   
Baby Gabi 2004. okt.. 28.  19:58 3
Oké...köszi! Csak érdekelt a dolog! Majd akkor máshol keresgélek. :o) Sziasztok!
   
Anonymous 2004. okt.. 28.  16:47 2
Attól függ, hogy mit értesz POP alatt. De még mielõtt filozofálgatni kezdünk ezen, nézz bele a zenekarok listájába, láthatod, hogy többségében az oldal a rock/metál zenekarok gyûjtõhelye. Talán más oldalakon kellene keresned.
   
Baby Gabi 2004. okt.. 28.  15:03 1
Sziasztok!

Nekem az lenne a kérdésem, hogy mindenki ilyen énekest keres? Miért nem keres senki POP-ot szeretõ énekest? Mert ahogy elnéztem végig akik írtatok mind elég kemény zenéket szeretõ zenekarok vagytok...Nem akarok ezzel senkit megbántani, csak érdeklõdöm, hogy akkor ez most hogy van?
   

Szólj hozzá!

Csak regisztrált és belépett felhasználóink szólhatnak hozzá. Kattints ide a belépéshez! Regisztráció itt.

magyar | english | deutsch | espanol | francais | romana | polski | slovensky