3423 zenekar 12355 letölthető zene

Hozzászólások » MyMusic » Bárpult » Miért csak ROCK?

Témakörök
Hirdetés
Miért csak ROCK?
PSB 2006. márc.. 22.  10:46 50
Suller 32, kiváncsi lennék, hogy szerinted egy számítógép hogyan csinál zenét. Én néhány gitárszólam kivételével a zeném nagy legnagyobb részét egy kis midi billentyûzettel és különbözõ számítógépes szintetizátorokkal készítem, veszem föl. Érdekes módon mégis 2-3 hónapba telik 1-1 szám megírása, kidolgozása. Ha ezt mind meg tudja csinálni helyettem egy számítógép akkor minek szenvedek?
   
Macskás 2006. márc.. 21.  10:04 49
Hello!
Nekem a problémám azokkal az emberekkel van akik lenéznek minket a színpadról mert az egyikünkön Pistols pulcsi van ,a másikon Tankcsapda, a harmadikon vmi deszkás cucc...és közben játszunk egy rock dalt, egy ounkot egy durva zúzdát...
szal akik ilyen szemellenzõsek és azt várják el ,hogy mindenki az legyen...
Képzeld el mekkora botrány lenne ha monnyuk Lukács levágatná a haját...:)
üdv.:MACSKÁS
   
suller32 2006. márc.. 20.  21:03 48
A Rock az élet!!!!!!!!!!!!!!
A rock zenébe hála a magasságosnak még nem tették be, a gagyi kis tömeg trendeket kreáló, producerek a lábukat. Szerintem ez a stílus megõrzi az eredetiségét, mivel ezt a zenét érzések és átélések sugallatára írják a zenekarok,általába saját elõadásra. Hogy miért az élet? Mert emberek írják embereknek az életukrõl, élõ hangszeres zenével. Itt nincs plébek itt nem számítógép csinál zenét és nem a pénzed mondja meg, hogy kivagy. AKI ezzel egyet ért az szavazzon a ROCKzenére. Ja és jöjjön el a ZUZU PETALS koncertekre www.zuzupetals.hu ittminden kiderül
   
PSB 2006. márc.. 19.  20:48 47
Én olyasmikre gondoltam itt, mint pl. a Paradise Lost esete. Gondolom ismered õket, a 90-es évek közepén elég sokat elértek amit metal zenekar elérhet, aztán kiadták 99-ben a Host címû albumukat ahol kevés gitár mellett fõleg a szintetizátorszólamok domináltak. Itt kezdõdött mélyrepülésük, ugyanis a rockzenei életben mindenki lehúzta õket a sárga földig, hogy ilyet nem tehet meg egy rockzenekar. Az azóta készült lemezeiken ismét próbálják visszacsepmészni a gitáros, rockos elemeket... Én nagyon szeretem ezeket az új albumaikat is, de van egy olyan érzésem, hogy ha akkor felülemelkednek a negatív kritikákon és folytatják azt a különleges utat amit elkezdtek azon a lemezen akkor most még elõrébb tartanának. Így viszont van egy olyan érzésem, hogy kicsit teher nekik az, hogy "rockzenekarnak kell lennünk torzított gitárokkal"
   
Negatív Napfény 2006. márc.. 19.  18:42 46
Szerintem a rockzenének a jó zenész számára nem olyanok a korlátai, mintha egy festõ csak egy színnel festhetne.

A jó zenésznek a rockzene korlátai olyanok, mintha egy festõ csak vászonra ill. csak mûszaki rajzlapra festhetne. Nem feltétlenül kell mindig szétavant-gardekodni a lelkét az embernek, hogy újat csináljon a mûvészetekben. Persze nem kétség, hogy úgy a legkönnyebb, és a legkényelmesebb.
   
PSB 2006. márc.. 19.  15:58 45
Miért csak rock? Rockeznében rövidebb az út a sikerhez. Mindenki kis iskolai, helyi zenekarokban kezdi, és az elsõ koncerten gitárral a nyakában már -ha kicsiben is- de sztárnak érzi magát. Csak kevesen tudnak ezen túllépni, és a zene lényege felé elindulni. Pedig ha jobban megnézzük a könnyûzenei stílusok között lényegében semmi különbség sincs. Mindenhol azok emelkednek ki akik a közhelyeken túlmutatnak. Itt tévednek a rockzenekarok, mert csupán a hangoskodással és a lázadás érzésével azthiszik ez már elég valami egészen újhoz. Tapasztalatból mondom, több zenekarunk is volt, gitároztam basszusgitároztam. Lassan rájöttem, hogy csak akkor éri meg tovább foglalkozni ezzel az egésszel ha teljesen leszámolok ezekkel a korlátokkal, hogy rock, pop, techno vagy akármilyen stílusokban gondolkodjon az ember. És itt jön be az a kérdés, hogy az ember a zenészi vagy zeneszerzõi utat választja. Én az utóbbit tettem. Sokkal nehezebb, és kûzdelmesebb de csak ennek látom értelmét. A rockzene legfõbb baja, hogy saját magát szorítja korlátok közé. Egy gitárral nem lehet megváltani a zenei világot. Olyan mintha egy festõ csak egy színnel festhetne.
   
krisz 2006. jan.. 30.  15:46 44
szöveg
Mert.
   
Negatív Napfény 2006. jan.. 28.  22:45 43
[quote:4f8c2ea40b="Kisboki"]Sziasztok! Igénytelen köcsög rokkerek vagyunk!!!!! : )
Bár ez nem mosolyogni való.
Sajna ez a közhely. Akár Darkot, akár HCt, akár egy iszonyatosan kifinomult, kimûvelt számot adsz elõ, akkor is ezt mondják rólunk.[/quote:4f8c2ea40b]

Nos, továbbmenve a hidrogénfejû diszkósokat mindenki ekisnek, a rasztásokat mindenki füvesnek, a magukon nagynéha rózsaszínt hordó popperfijúkat (...esetleg emosokat) meg homoszexuálisnak nézik. Elõítélet és ember egymástól el nem választható.
   
Thunder (Legacy) 2005. szept.. 24.  08:42 42
Ehhh...
Még vak is vagyok...:)
Legalábbis én nem vettem észre...:D
No, de legalább már megvan a válasz...
Kíváncsi leszek az új rendszerre...
   
Stab Venom 2005. szept.. 24.  03:15 41
mi a helyzet
Nahát, csak most vettem észre, amit a címlapon lehet elolvasni:
"A szeptemberi szavazás amint látjátok, nem indult el. Ennek oka, hogy az oldal és a szavazás is nemsokára átalakul. A részletekrõl késõbb. (szept. 20.) "

Nekem amúgy nagyon hiányzik, bár nem a legbékésebb szavazó vagyok én... :)
   

Szólj hozzá!

Csak regisztrált és belépett felhasználóink szólhatnak hozzá. Kattints ide a belépéshez! Regisztráció itt.

magyar | english | deutsch | espanol | francais | romana | polski | slovensky