3423 zenekar 12355 letölthető zene

Hozzászólások » MyMusic » Bárpult » Miért csak ROCK?

Témakörök
Hirdetés
Miért csak ROCK?
Jani Liimatainen 2004. dec.. 8.  09:31 20
[quote:e1bc0efd57="Statues"]Inkább fordított arányosság amit írtál. Márha jól értelmezem a zagyvaságod. Nem akarok nagyon beleszólni, de miben más szerinted a pop, rock és mondjuk a blues?![/quote:e1bc0efd57]

értem. Biztos Gauss volt a hülye, mikor kitalálta mat. elméleteit. Még véletlenül sem én, aki nem ért a matematikához. Ennyit a zagyvaságokról...
   
Statues 2004. dec.. 7.  16:31 19
Inkább fordított arányosság amit írtál. Márha jól értelmezem a zagyvaságod. Nem akarok nagyon beleszólni, de miben más szerinted a pop, rock és mondjuk a blues?!
   
Jani Liimatainen 2004. dec.. 3.  11:37 18
[quote:3c4e0486a2="triber"]Szüleimbõl kiindulva.. õk mindig a kocsiban a D*****us rádiót
hallgatják és kifordulnak magukból, ha netán berakok a lejátszóba
valamit ami nem feltétlenül pop. Ezzel alátámasztanám 'gaálcsabi'
hozzászólását, hogy igenis a sablonos, könnyen befogadható zene
nevezhetõ pop-nak amikor úgy elutazol a kocsiban 200 kilométert,
mint szüleim, hogy a szívhezszóló dallamokat dudorászod és
nem hõbölögsz a rádióban leadott számokon, mert szereted hogy
mindegyik szinte ugyan olyan...[/quote:3c4e0486a2]

már megint sikerült nagy hülyeséget ideírni. Nagyapám meg szeret a full 725-ös BMW-jébõl, átülni a full igénytelen trabantba , hisz nincs sok mûszer, egyszerû kezelni, stb. Valószínû.

Ha megszoksz valamilyen féle zenét, mint ahogyan a szüleid is koruk növekedésével egyenes arányban egyre kevesebb, hogy zenei ízlést fognak váltani...
   
triber 2004. dec.. 3.  11:14 17
Szüleimbõl kiindulva.. õk mindig a kocsiban a D*****us rádiót
hallgatják és kifordulnak magukból, ha netán berakok a lejátszóba
valamit ami nem feltétlenül pop. Ezzel alátámasztanám 'gaálcsabi'
hozzászólását, hogy igenis a sablonos, könnyen befogadható zene
nevezhetõ pop-nak amikor úgy elutazol a kocsiban 200 kilométert,
mint szüleim, hogy a szívhezszóló dallamokat dudorászod és
nem hõbölögsz a rádióban leadott számokon, mert szereted hogy
mindegyik szinte ugyan olyan...
   
Jani Liimatainen 2004. dec.. 2.  14:38 16
Re: Pop - rock?
[quote:56c7e1f639="Orso"]Fordítsuk meg a kérdést. Miért van a rádiókban 99%-ban popzene, és miért csak elhanyagolható arányban rock? MIért van a VIVA televízióban összesen heti 1 óra (vagy kétheti???), ami a rock-metál, stb. zenékrõl szól? És a maradék 167 (mínusz reklámok)?

A popzenében is megtalálhatod a jót, a rockzenében is, a metálban is, mindenhol. Legjobb (SZERINTEM), ha az ember, fõleg ha zenész, igyekszik mindenevõ lenni. Ettõl függetlenül én is inkább rockos-nak mint popsnak vallom magam, mert nagyobb arányban hallgatok effajta zenéket (ill. énekelek), de azért még mindig ott az a 40-50%, ami bizony szinte dalonként más stílust jelent nekem! :)

Amit utálok, az a lakodalmas rock :)))))))[/quote:56c7e1f639]

azért van 99%-ban popzene a rádiókban, mert akik ebbõl pénz csinálnak, úgy döntöttek, hogy ebben van a pénz. A hallgatóknak meg odalökik...
Nagyon sok zene van...
Érdekes dolog az is, hogy a nagy pop királynak nevezett egyébként pedo Michal Jackson a 80-as években ugye nyomta a kis popnótáit, néhol Eddie Van szólókkal füszerezve, mikor a 90-es évek elején ment nagyon a rock zene, akkor jó kis heavy-s gitárokat raktak a számaiba bele (Jennifer Batten) aztán megint tuc-tác tutucá. Szerintem szánalmas. Inkább értékelendõ az olyan zene, mondom zene, amire nincs hatással ilyen módon a pénz, nem mondják meg a kiadónál, hogy hát ezt a részt kivágjuk, mert nem trendy...
   
Orso 2004. dec.. 2.  13:11 15
Pop - rock?
Fordítsuk meg a kérdést. Miért van a rádiókban 99%-ban popzene, és miért csak elhanyagolható arányban rock? MIért van a VIVA televízióban összesen heti 1 óra (vagy kétheti???), ami a rock-metál, stb. zenékrõl szól? És a maradék 167 (mínusz reklámok)?

A popzenében is megtalálhatod a jót, a rockzenében is, a metálban is, mindenhol. Legjobb (SZERINTEM), ha az ember, fõleg ha zenész, igyekszik mindenevõ lenni. Ettõl függetlenül én is inkább rockos-nak mint popsnak vallom magam, mert nagyobb arányban hallgatok effajta zenéket (ill. énekelek), de azért még mindig ott az a 40-50%, ami bizony szinte dalonként más stílust jelent nekem! :)

Amit utálok, az a lakodalmas rock :)))))))
   
Jani Liimatainen 2004. dec.. 2.  13:00 14
[quote:f7379fa7a4="gaálcsabi"]Igaz is..
A popzene az, ami az ember számára
könnyen befogadható formákból áll...
Tudja valaki ki volt John Cage? Tán..[/quote:f7379fa7a4]

ez baromság.

az emberek bármilyen zenében megtalálják a jót, amit eléjük raknak. Amit eléjük raknak!

Attól, hogy én otthon kütyüzük egy popdalt, nem leszek sztár! Ki kell adni, reklámozni kell a tv, ben, le kell fizetni a nagyobb rádiókat, hogy jáccák le, stb. Ja és nem lehet sokkal több 3 percnél!
   
gaálcsabi 2004. dec.. 2.  11:09 13
Igaz is..
A popzene az, ami az ember számára
könnyen befogadható formákból áll...
Tudja valaki ki volt John Cage? Tán..
   
dSz 2004. dec.. 2.  09:27 12
pop?
no, ez mindjárt érdekesen hangzik. Demjén... szerintem nem kifejezetten az a klasszikus popzene, de hát ha így nézzük, itt van pl. a Quimby, ami alapvetõen egyfajta alter, mégis pop.
világos, hogy a stílushatárok nem definiálhatóak egyértelmûen :)

Egyébként szerintem a magyarázat többé-kevésbé kézenfekvõ: a klasszikus értelemben vett popzenét hallgatók inkább táncolni, vagy énekelni kezdenek tanulni, mert azt látják, hogy az imádott sztár(ok) a színpadon vagy egyedül van(nak) (úgy értem zenészek nélkül), esetleg egy tánckarral kiegészítve. Ha vannak is zenészek, akkor azok háttérszerepet kapnak). Míg egy rock, metal, alter, de lehetne akár jazz zenakart nézve maga a zenész az elõadó. Azok a fiatalok, akik viszont olyan zenei stíluson nevelkednek, ahol a hangszereké a fõszerep, azok kezdenek el gitározni, dobolni. És a fentebb felsoroltak közül jazz-t kevesen hallgatnak a felnõtté válás ezen szakaszában. e fórum olvasói (és általában a fórumozók) nagyrészt fiatalok: tizen- és huszonévesek, akikre a fenti igaz.
Én ezt így látom. :)
-dSz-
   
Baby Gabi 2004. dec.. 1.  21:27 11
Kedves dSz!

Hát mondjuk Baby Gabit...meg pl. a régieket...Demjén-t meg ilyeneket... Én nagyon szeretek ilyesmiket énekelni. Fõleg magyarokat, mert általában azokat hallgatok! Külföldieket általában csak akkor mikor a táncsuliban táncolunk...Persze van 1-2 elõadó meg külföldi szám is, amit szeretek...:o)
   

Szólj hozzá!

Csak regisztrált és belépett felhasználóink szólhatnak hozzá. Kattints ide a belépéshez! Regisztráció itt.

magyar | english | deutsch | espanol | francais | romana | polski | slovensky